Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális ha a közepes...

Az normális ha a közepes testű kutyám kb egy kisebb maréknyit kakilt egész nap?

Figyelt kérdés
Elfogyott a tápja..és úgydöntöttünk ,hogy házi kosztot fog kapni és már tegnap este, ma reggel is azt kapott..és ma már csak nagyon kevés kakija volt. Ehhez képest mikor tápot kapott volt ,hogy nehéz volt a zacskó..annyi volt. Mikor elkezdtük ezt a fajta tápot még több volt, de aztán egyre kevesebb lett és azt hittem ,hogy az már normális adag. Rossz volt neki ez a táp vagy most volt kevés a házikoszt?
2013. szept. 26. 21:19
 1/8 sippara ***** válasza:
78%
Mit jelent a "házi koszt"?
2013. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább arra gondolnék, hogy kevés volt a mostani kosztja. Én amikor táppal etetem ugyanakkora, mint amikor főzök neki külön. Szóval valószínűleg azért kisebb a mennyiség, mert a nem volt neki elég a kaja, legalábbis embernél is így működik ha koplal/keményen diétázik.
2013. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tápok közül nem mindegyiknél van kevesebb széklet. Ezt általában nem nagyon figyelik a gazdák. A fontos, hogy a kutya jól nézzen ki és egészséges legyen.

Házi koszton, ha ez hús és rizs pl , akár zöldségekkel, bizony, lényegesen kevesebb a széklet. Főleg a miatt, mert a kutya csontoshoz is hozzájut.

2013. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
84%
Azért ez nem így megy :) a széklet bevitt táplálékhoz viszonyított mennyisége attól függ, hogy az adott táplálékot milyen mértékben képes hasznosítani a kutya. A gagyi tápból sok kaki lesz, a jobb tápból kevesebb, mi most BARFozunk, a széklet mennyisége elenyésző (sacc. 300 grammot eszik a kutya, és egy pár centis hurka "marad a végére"). Ettől függetlenül lehet kevés is a "házi koszt" (amiről továbbra sem tudjuk, hogy moslék, vagy a kutyának összeválogatott étel), mindenféle utánaolvasás nélkül szinte lehetetlen jól csinálni a külön főzést/nyers etetést.
2013. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj elfelejtettem leírni ,hogy mit kapott. Zúzát és rizst kapott este is meg reggel. Mivel még nagyon kezdők vagyunk - tápot kapott a két hónap alatt amióta nálunk van. Ezért még sok mindenre kell figyelnünk és utána olvasnunk. Én ís így értettem, mint amit az utolsó írt ,hogy ha rossz minőségű lehet a táp akkor nem tudja hasznosítani rendesen. Ecopet halas tápot kapott. Szerette, de szeretnénk áttérni a házikosztra= összeválogatott ételek :)Esetleg ha tudnátok linkelni olyan oldalakat, ahol részletesen le van írva ,hogy miből, mennyit kapjon egy 20 kilós kutya azt nagyon megköszönném. Egyébként nagyon soványan került hozzánk két hónapja. Mentett kutya. Most már nagyon szépen néz ki, hízott annyit amennyit kellett neki.
2013. szept. 26. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha házit eszik - nagyjából bármit -, akkor kevesebbet kakál, ez teljesen normális :)
2013. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A rizs zúzával szerintem tökéletes volt! Nyugodtan etesd házi koszttal (ami NEM a maradék, hanem külön kell fűzni a kutyának fűszermentesen, sótlanul), de néha adhatsz tápot is, illetve valami vitamnin sem árt kiegészítőnek. A tápokba egyébként is rengeteg szemetet beletesznek.


Nekem van egy öreg, vesebeteg kutyám, úgyhogy diétásan kell etetnu, ő is rizst kap főtt csirke/pulyka/kacsanyakkal. Szoktam bele répát is főzni, na attól néha kicsit többet kakil :D Kölest és barna rizst is kap alkalmanként, de egy fiatalabb kutyának belsőségeket is lehet adni, én az enyémnek csak havonta max. 1 alkalommal adok.

2013. szept. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Természetesen úgy értettem a házikosztot ,hogy neki válogatjuk külön és nem maradékot kap. :)
2013. szept. 27. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!