Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megbízható mopsz...

Nagyon megbízható mopsz tenyésztőt ismer valaki az országban?

Figyelt kérdés

Akinek mopsz kutyusa van, honnan vette és mennyiért? Ha nem tenyésztő az sem baj, csak legyen megbízható.

Előre is köszönöm



2013. szept. 26. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén mondom, ne vegyél mopszot. Nem azért, mert drága, vagy mert sokat kell orvosra költeni, hanem azért, mivel a fajtája túltenyésztett, így sok mopsznak kínokkal teli az élete.

Nekem is mopszom van, bár nem én akartam, hogy az legyen. Persze nagyon szeretjük és édes pofa, de már majdnem teljesen vak, 10 percenként kell műkönnyet tenni a szemébe. Gerincbajai is vannak, a hátsó lába gyenge. Szinte mindig náthás, mert az átlagnál is rövidebb orra van.

Hozzátenném, hogy 8 éves a kutyus, szóval azért még nem olyan öreg, hogy ennyi baja legyen. Mindig viszem orvoshoz, volt, hogy több véleményt is kikértem, vagy éppen egyetemhez vittem be, hogy külön a szemét, etc. vizsgáltassam.

Szerencsére a lehető legjobb kezekben van, mert nagyon szerető családja van, és igyekszünk annyi boldogságot adni neki, amennyit csak lehet. Így elég vidám kutyus maradt, de rossz nézni, amikor a betegségei miatt nem játszat, élhet úgy, ahogy megérdemelné.

Persze vannak szerencsésebb mopszok, és szerencsétlenebbül jártak, mint az enyém, nem mondom, hogy feltétlenül egy ilyen betegesebbet fogsz majd ki. De szerettem volna ezt megosztani veled, mert sajnos erre sokan nem gondolnak, amikor egy túltenyésztett kölyökkutyára vágynak.


Ajánlom neked a menhelyeket, ahol hasonlóan aranyos és kedves kutyákat találsz, nagyobb a választási lehetőséged, valamint láthatsz már valamit a személyiségükből is (tekintve hogy a legtöbb kutyus már nem kölyök a menhelyen), és még nagyon hálásak is lesznek - + megmenthetsz egy életet az elaltatástól. A keverékek egyébként a legtöbb esetben sokkal szívósabb kutyák, ha az egészségüket nézzük.


Akárhogyan is döntesz, sok örömöt a kutyuhoz. :)


Egy mopsz gazdi

2013. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Jó helyről kell venni és akkor nincsenek ilyen gondok. Az én tibeti terrierem is gyári hibás volt, mégsem mondom hogy mindegyik olyan.

Nézz ki kiállításra és beszélgess tenyésztőkkel. Sajnos csak 1 mopsz tenyésztőt ismertem, de ő már nem él.

2013. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mopsz alkatilag hajlamos betegségekre.A légzése eleve gázos,minél rövidebb az orra,annál jobban.Sok pedig szives közülük és problémásabb a szobatisztaság kialakítása.A megbízhatóság ez esetben kevés,hiszen simán tovább adhatnak a szülők genetikai betegséget vagy hajlamot és akkor te fizetsz.Mindenképpen törszkönyves eü.szűrésekkel rendelkező szülőktől,törszkönyves és eü.szerződéssel eladó kiskutyát keress.
2013. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ismerősömnek mopsz kutyája van.Tenyésztőtől vette.Érzékeny a gyomra nyáron fél óránként hűteni kell különben túl hevűl majd megfullad olyankor.

Nagyon más baja nincs.Ja egy kicsit megvan hízva bár ez a gazdi hibája,hogy sokat eteti.


Szóval hiába hozod jó helyről vmi baja tuti lesz.Mivel elég beteges fajta.

2013. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alexandra.ajk válasza:

Szia! Én is mopszos vagyok, mindig is erre vágytam, amióta csak az eszemet tudom. A legédesebb és legszeretetreméltóbb lény az egész földön, ezt biztosan állíthatom.

Sajnos ugyan ennyi gond is van vele olyan szempontból, hogy bár az enyémnek hála az égnek nincsen olyan sok problémája, mint az első válaszolónak, azonban Eper például szinte mindenféle táplálékra allergiás, csak a speciális mopsztápot eszi, sokszor még így is vakarózik, nyalogatja mancsait, sok oltóanyagra és gyógyszerre is allergiás volt már, bedagadtak a kis redői, csalánkiütéses lett, stb... Ezek nekem mind csak azért probléma, mivel a szívem szakad meg, ha szenvedni látom. A nyár nagy probléma, egyáltalán nem lehet kimozdítani, csak este és hajnalban, mert alig kap levegőt 3 lépés után.

Mindennek ellenére sosem választanék mást, én Eperkét Kaposvár mellől hoztam egy tenyésztőtől.

2013. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Barátnőmnek volt mopsza nem is egy (igaz, nem tegnap volt az sem), de nekik semmi bajuk nem volt, és 16 évesen mentek el.
2013. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mkosa válasza:
xia. mopxom van, en meg csak rabexelni tudlak. nezd meg a www.pug.sk -t, dunaszerdahelyen vannak, europai xinten elismert mopsz, bullmaxtiff, francia bulldog tenyextok, allatorvos csalad. toluk van a mopxom, a honlapjukon lathatod is. aranyos kutyak, tunderek. az enyem mentes minden betegsegtol.
2013. nov. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!