Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kötelező e a...

Most akkor kötelező e a szájkosár vagy sem?!

Figyelt kérdés
Vitatott kérdés hogy kötelező e a szájkosár. Valaki tudja h jogilag mi is a jelenlegi álláspont erről? Mert az Én kutyámon nem tetszik egyes embereknek hogy nincs holott még kölyök kutya és senkit sem bánt,egy rossz megmozdulása sem volt soha,ellenben látok nem egy gazdit akin nem elég hogy szájkosárt nem tesz a kutyára de póráz nélkül vezeti. Akkor ha kötelező miért nem látok egy kutyán sem? Válaszotokat előre is köszönöm.
2013. szept. 27. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező csak veszélyesnek nyilvánított kutyákon, amit nem a fajtája dönt el :)


Póráz meg kötelező.

2013. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Póráz kötelező! Szájkosár fajtától függetlenül csak tömegközlekedésen kötelező. Nincs olyan jogszabály h egy bizonyos fajtára az utcán is az, ezt asszem tavaly törölték el. Nekünk is sokszor szólnak, de nem tudnak mit csinálni, a kutyám nem agresszív, nincs veszélyesnek minősítve így nem fogom rátenni. Veszélyesnek meg az a kutya minősíthető aki emberre támad, és feljelentették érte a gazdát. Jön az illetékes, és kivizsgálja, fajta alapján ránézésre nem nyilvánítanak veszélyesnek egy kutyát sem.
2013. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
A szájkosár nem kötelező,csak ha az adott egyedet veszélyesnek minősítik vagyis emberre és állatra is egyaránt veszélyes! Tök mind1,hogy spániel vagy rotweiler az adott kutya ha veszélyesnek minősítik kell a szájkosár.
2013. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
javítanék ha emberre vagy állatra veszélyes(bár az állatban nem vagyok biztos). Az is-el az a baj hogy egy simán emberre veszélyes kutyára aki másnak nem ártana akkor nem kéne szájkosár ? :D
2013. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Nagyon mérges vagyok,mert "üzentek" hogy tegyek a kutyára szájkosarat. Amstaff amúgy! Lehet h kinézetre ijesztő,de a légynek sem ártana és most múlt még csak fél éves.Imádja a gyerekeket és mindenkit. Amúgy annyi benne az "agresszió iránti hajlam",hogy amikor szét akarja pár kutya szedni a kerítést még menne oda játszani.De minket már támadott meg kutya és akkor is csak nézte h ez meg mit akart.Ellenben sok kistestű kutya nem egyszer akar jönni kötekedni,azoknak persze nem szól senki. Szánalmas!

2013. szept. 27. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"(3)28 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."


[link]



nyomtasd ki és dugd az arcukba :D Én hordok magamnál egy példányt közteresek, és rendőrök számára :D

2013. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ki fogom az tuti és viszem magammal.Köszönöm a linket:)
2013. szept. 27. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy mostmár egyik településen sem kötelező, kivéve, ha megharaphat valakit (ezt mondjuk én vitatnám, na mindegy). Vonaton, buszon, tehát tömegközlekedésen kötelező.


Az enyém egyébként haraphat, de azért nem teszek rá, mert kb. a lakosság fele itt cigány, szóval úgy vagyok vele, hogy majd ha azok bilincsben fognak járni, akkor az én kutyám meg szájkosárban.

2013. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk meg sok a kóbor és igaz mindent megteszek hogy elkerüljem Őket,de szegény még meg sem tudná magát védeni szájkosárban. Bár ahogy írtam remélem sose kerül sor ilyenre.Köszönöm a válaszokat még egyszer :)
2013. szept. 28. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!