Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg ezt a...

Hogyan tanítsam meg ezt a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy vadászkutyáról van szó, pontosabban egy 1év 3hónapos német vizsláról. De ebben végül is teljesen mind1 a fajta.


Az lenne amit meg kellene tanulnia, hogy, ha kiviszem a mezőre, akkor sípszóra vissza jöjjön azonnal és hogy tőlem max 20méteres körzetbe legyen.


Ami Most van:


A sípszóra lassacskán vissza jön, főleg akkor, amikor már nem lát. De amikor lát és elkezd szaladni valamerre hiába szólok a nevén vagy fújom a sípot semmi. Csak miután megnézte amit akart. Ez a kb 20 méteres körzet se jön össze. Mert megy minden fele. Max akkor marad már nagyjából mellettem amikor megyek vele már több órát.


Ahogyan eddig tanítottam:


Otthon egy bezárt helyiségben. Sípszóra mindenre hallgat. Megcsinál amit kérek.

A mezőn elszoktam engedni, ha elszalad elszoktam bújni és várom, hogy megkeressen, ha hívom, mindig jutalom falattal jutalmazom és megsimogatom, megveregetem. Még akkor is mikor nagyobb nehézséggel talál meg és én már kezdek dühös lenni rá. De azt olvastam, hogy utána se szabad, hogy leszidjam, mert a kutya arra fog akkor emlékezni, hogy "megtaláltam a gazdit és jól leszidott".


A családban mindenki szereti,főleg én és látszik is rajta, hogy én vagyok a gazdija. Nagy becsben van tartva a kutya. Talán már túlságosan is. Azért amikor rosszat csinál persze leszidom és a nyakánál a bőrt megrángatom.


Próbálok mindig határozott lenni és erélyesen parancsolni neki.


Átlagba minden vadász kennelbe tartja a kutyáját. Na nálam ez kimaradt. Talán ez lehet baj? Van egy tacsim is. Úgy gondolom, még annak ellenére is, hogy próbálok vele sok időt tölteni, hogy nem alakult még ki kettőnk közt az az erős kötelék azért szalad el el annyira és csak később jön vissza. Pedig már rendesen kötődik hozzám.


Ha valami nem lenne még világos, akkor írjatok.

Válaszokat előre is köszönöm.



2013. szept. 27. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a behívás rá kellene helyezni a hangsúlyt,hanem az alapengedelmességre.Egy vadászkutya visszahívása,amikor nyomon van a legnehezebb.Akkor lenne érdemes elkapni a grabancát,amikor előre látod,hogy valami izgit talált és tudod,hogy nem fog odajönni,de még biztos vagy benne,hogy hallja a hívásod ill.általad is elérhető távolságon belül van.Ekkor ha max három hívásodra sem reagál,odamész jól megrázod és minden dühöd beleadva leszidod.Otthagyod egy kicsit,majd behívod és ha rögtön jön,jutifalat.
2013. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy hogy kapjam el akkor, mikor tőlem is vagy 20-30méterre van. Ha elkezdek felé szaladni akkor elszalad.
2013. szept. 27. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
nálam egy trágyakupac nyűgözte le annyira a kutyát,hogy még a fülét sem tekerte hátra.Odarobogtam ,néhányszor oda nyomtam a földre és üvöltöttem,mert akkora már nagyon megúntam az engedély nélküli távozásokat.Azóta két kisebb helyretevésre volt szükség,simán letiltom a nyúlról is.
2013. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem sem volt könnyű,éppen a távolság miatt,ezért nagyon résen voltam és időben kapcsoltam,amikor lehorgonyzott az egyébként messze levő trágya kupacnál.Mozgásban én sem tudtam volna rajtakapni.Az pedig erősen tekintély rongáló,ha kiadom a parancsot,aztán hajkurászom a kutyát.
2013. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom akkor én is jobban résen lenni, úgy ahogy mondtad. De az biztos, hogy nehéz lesz akkor mikor szalad, mert átlagba úgy csinálja, hogy szalad mindenfele közbe szagol mikor megfigyel valamit max akkor ál meg. De ha látja, hogy megyek akkor már megy is. Meg a "hagyd" szóra igen figyelmes vagy a "nem". Rögtön ott hagyja. Max kétszer kell elmondani.


A nyulas az tényleg, hogy jó sikerült. Enyém meglátja már repül is utána. Pedig elméletileg úgy kellene, hogy csak szóra mehetne utána.


A nyulasat is így tanítottad neki meg?


Sokszor mikor meglátja és nem engedem oda, akkor elkezd nyüszíteni. Akkor szoktam megrázni vagy a pórázzal kicsit rácsapni közbe meg mondom,hogy csend. Ez be szokott átlagba válni. De mikor szabadon van, akkor akár fejre is állhatok az akkor is menni fog rá.


Ha van még 1-2 ötleted ilyen témával kapcsolatban szívesen venném ha leírnád:)


Esetleg a tiéd az apportírozást tudja? (ha igen, hogy tanítottad meg rá?)


Egyébként klikkert használsz?

2013. szept. 27. 21:14
 6/6 A kérdező kommentje:

Meg veszélyes is, mert néha pont úgy jön ki, hogy jön egy kocsi és volt már olyan, hogy a kutya meg pont előtte szaladt át. Meg néha van mikor már vagy 6órakkor jutok oda, hogy kimenjek vele. Na mostani időt nézve már 7kor erősen kezd sötétedni. Megkeresni se jó lenne, ha véletlen nem találnánk egymást. Igaz 2szer volt már ilyen, akkor pedig magától haza ment. A vadászok is mennek már lassan, nem szeretném ha egyszer belefutna egy golyóba.


Néha elszoktam menni éjszakai túrára is. Csak azért, hogy szokja. Akkor viszont csak pórázon.

2013. szept. 27. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!