Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Rottweiler...

Szeretnék egy Rottweiler kiskutyát. Tippek? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Üdv, szeretnék egy aranyos rotit. De nem ám olyan legyen egy kutyám és kész alapon, hanem úgymond egy társat. Mik a tanácsok ehhez a a fajtához? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. szept. 28. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is, kíváncsi lennék mit jelent számodra az "aranyos" roti.
2013. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Neked ajánlom ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4881221-miert..

Főleg a hozzászólásokat ajánlom figyelmedbe, úgy 17-től. Nagyon tanulságos, jól gondold meg!

2013. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Tájékozódj,még mielőtt megvennéd.Nevelés,kutyák viselkedése,falkavezérség kialakítása.


Utána,jó helyről vedd.Tenyésztőtől,kennelből...ne apród,jófogás,expressz meg hasonlók.Egy normális,egészséges,nem idegbeteg roti ára 90-100 ezertől indul.


Otthon készülj fel szépen.Fekhely,póráz,nyakörv stb.

Készülj fel anyagilag az első 2 hónap húzós lesz.Miután hozzád kerül 8hetes kora után,még 2 oltsát be kell neki adatnod,szükség lesz bolha-kullancs elleni védekezésre illetve idővel féreghajtsára. Ez 2 hónap alatt még olyan plusz 10-15 ezer Ft.


Jó minőségű kutyatáp,ha első kutyád,akkor ajánlott felkeresni egy kutyaiskolát vagy házhoz hívni egy trénert.

A jó minőségű táp pedig nem chappi meg pedigree,hanem Acana,Orijen,Taste of the wild,Brit Care,Brit...AZP,Belcando.

Ezekből persze kezdetben junior,majd ha felnőttnek számít (1,5-2 évesen) akkor a felnőtt.

2013. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

1es vagyok. Abban a kérdésben azért nagyon durva dolgokat is írnak róla, pl. hogy az egyik elaltatta, mert a gyerekét nem fogadta el.. na az ilyennek plüsskutya sem való. Nevelni kell a kutyát, vezetőjének lenni, és akkor nincs olyan,hogy nem fogadja el a gyereket. Ki tudja mit csinált amúgy meg vele a gyerek.. lehet húzgálta, cibálta. Na ezt valóban nem fogadják el a rottik, de ha ott a gazda is, sohasem bántaná a gyereket. Na mindegy.


Továbbra sem tudom mi számodra az aranyos roti. Minden roti kedves és aranyos a gazdájához, idegenekhez viszont nem. Tartózkodó, elviseli őket, de amint valami furcsaságot észlel, támadásba lendülhet. Ezért nagyon fontos az őrző-védő foglalkozás, hogy megtanulja, mikor támadhat, mikor kell támadnia és mikor nem. Emelett kemény kézzel kell fogni (ami nem a verést jelenti, azzal kb. csak felingerelni lehet), ugyanakkor nagyon szeretetéhes, egy igazi bújós mackó, DE csak otthon, a gazdájának, családjának. Ha veszély fenyegeti őt, vagy a családját, akkor szinte leállíthatatlan. Nem megy haza akárkivel és nem fogadja el mindenki közeledését, illetve a saját gazdájának se ugrál parancsokra csak úgy... nem egy mali tehát, akinek éjjel-nappal parancsolgathatok, 100szor is megcsinálja egymás után a feladatokat, na hát a roti nem. Akkor dolgozik, ha értelmét látja, ha nem, akkor otthagy, lefoglalja magát mással, szóval nagyon fontos a motiváció.


Én az igazi rottiról beszélek, nem a mai malacképű, mindenkivel aranyos rottiról. Ilyen tenyészet az országban kb. vagy 2 van össz-vissz.

2013. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Az első kommentre válaszolva: Az aranyos alatt nem egy palotapincsi feelingű kutyát értettem. Igazából nem is tudom, hogy értettem a szót. :)

Nem harci kutyát szeretnék, de olyat aki kiáll értem és jó barát illetve jó házőrző lesz.


A második kommentre válaszolva: Igen, hallottam, hogy elég ellentmondásos fajta. Sokak szerint agresszív. Én ebben nem hiszek, szerintem nevelés és odafigyelés, illetve szocializáció kérdése. Én sajnos nem vagyok nagy kutya szakértő, ezért tettem fel a kérdést.


Harmadik kommentre válaszolva: Köszönöm a választ, hasznos tanácsoknak tűnnek. Az a baj, hogy elég ellentmondásos fajta. Ezért szeretnék tényeket hallani és nem laikus dolgokat amiket oly sokszor lehet hallani.

2013. szept. 28. 10:37
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, h ha nem látja értelmét, akkor nem csinálja meg. A roti munkakutya. Ha csak a maga feje után menne, akkor hogy a francba lehetne belőle rendőrkutya?


Se a mostani kutyám (roti-nj mix), se a korábbi rotim nem ment a saját feje után csak úgy. HA mondok egy parancsot, akkor azt végre KELL hajtani, nem kedv kérdése.

2013. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentre válaszolva: Nem egy talpnyalót szeretnék, olyat aki a barátságossága mellett megvéd engem, és a családom. Egyébként köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. Ilyesmikre vagyok kíváncsi.
2013. szept. 28. 10:41
 8/21 A kérdező kommentje:
Szóval úgy gondoljátok, hogy következetes nevelés, illetve sok szeretettel, hálás eb válik belőle?
2013. szept. 28. 10:44
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Tények: Minden kutya agresszív,ha nem normálisan nevelik,bántják esetleg nem foglalkoznak vele,nem fárasztják le.

Sok olyan gazda van,aki ezeket nem csinálja meg,majd az ő állítása szerint "hirtelen,minden ok nélkül bekattan"...


Tény: Ha normálisan,következetesen nevelünk egy kutyát,BÁRMILYEN FAJTÁT,akkor nem fog támadni,nem lesz félős,nem lesz agresszív.


Tanulság/Előrelátás: Felmérjük a saját képességünket,a kutyás tapasztalatunkat és ennek reális tudatában hozunk egy döntést,hogy képesek vagyunk-e segítség nélkül egy kiegyensúlyozott rotit nevelni a kutyából.

Nem szégyen,ha belátjuk,hogy segítség kell,sőt...nagyon is jó,mert egy hozzáértő ember mellett,kitanuljuk a kutyázás alapjait,és ezzel a kutyánknak biztosítunk egy jó és harmonikus életet.


Tény: Sokan úgy vannak vele,hogy csak "egy kutya",akire nem költ több pénzt,mint muszáj,meg hogy ő tud egyedül is nevelni.

Ebből jönnek az agresszív kutyák.


Minden kutya ártatlannak születik,bármit tesz is az élete során,arról az ember tehet!

2013. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek az utolsóval. Csak mivel én úgymond kezdő kutyás vagyok, így nem vagyok benne biztos, hogy a roti a jódöntés. A kutyával lenne kiba*zás ha elvállalom a nevelését, és csődöt mondok.
2013. szept. 28. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!