Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Rottweiler...

Szeretnék egy Rottweiler kiskutyát. Tippek? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Üdv, szeretnék egy aranyos rotit. De nem ám olyan legyen egy kutyám és kész alapon, hanem úgymond egy társat. Mik a tanácsok ehhez a a fajtához? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. szept. 28. 10:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem talpnyaló, félreértetteél. Szeret dolgozni.


Kezdő kutyásként csak akkor merd vállalni, ha van egy szuperjó suli a közeledben, ahová becsületesen elmennél vele minden héten.

2013. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
25%

Nekem volt és van is. Egy büdösbunkó kutya de arany szíve van :D Nem tudom ki hogy van vele de nekem a kutyulimutyulizás palackkal dobálózás semmi eredményt nem ért el, mert egyszerűen nem éri el az agyát. Petárdák robbantak mellette 3 méterre arra is csak felnézett, szóval mindig jót mosolygok a palackos kavicson mint nevelési módszeren :D


Vannak szakaszai az életében mikor nagyon oda kell vágni neki földhöz nyomni , fojtóval leszorítani. Akkor nyugi lesz és elismer főnöknek ,különben nem. Utána egy csúnya nézést is lereagál és hízeleg ,de kemény fizikai ráhatás nélkül nem vesz komolyan. Hanggal sem kell csínján bánni én másodpercenként váltogattam a kiképzőtiszti ordítást, ha valami rosszat csinál és a mézesmázos kedveskedést,ha kijavítja a hibát ez nagyon bevált nála, igen jól megérti.

Aki írta ,hogy önálló és nem mindig végzi el a parancsot annak igazat adok. Nem arról van szó ,hogy neveletlen, mert mindent megért ,de pl apportnál amit annyira nem kedvelt, ha már 6-odszor mondtam neki már belassult, nézdegélt, lepisilte az oszlopot ,ledobta az apportfát és "vigyorgott" Ilyenkor én rászóltam keményen egyszer még megcsináltattam vele aztán békénhagytam. Megvan a saját akarata, amit nem szeret csinálni azt próbálja kikerülni,nem olyan lelkes pattogós kutya.

2013. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Little Red!


Nem azt mondtam, hogy nem csinálja meg a kért parancsot, hanem azt, hogy nem 100szor egymás után. Egy fekvést tehát egymás után nem fog többször megcsinálni, vagy ha igen, akkor igen unottan. Egy rotti nem arra való, hogy naphosszat ugráltassák, de ez nem keverendő azzal össze, hogy megfelelő motiválással nagyon jól képezhető. És az igenis igaz, hogy nem ugrál kénye kedvére senkinek, aki nem a gazdája. A mai silány rotik igen, de az igaziak nem.

2013. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

12es!


Első vagyok. Azért a lenyomás se olyan egyszerű egy kamaszodó rottinál, nem beszélve arról, hogy pl. az enyémből az ilyesmi még inkább "agressziót", küzdést vált ki, szóval... a palackos módszer se alkalmazható minden kutyára, ahogy a lenyomás és a grabancrángatás sem. Valamelyik egyik fizikai büntetésből sem ért, csak a pszichikaiból, míg másokat elég egy hangos szóval fegyelmezni.

2013. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha adhatok egy tanácsot, keresd fel a Siroccó kennelt! Én ha rotit vennék, csak innen. Ha Ők alkalmasnak találnak, csak akkor adnak kölyköt!
2013. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Fölhöz nyomni, fojtóval leszorítani? Még jó, h pont arról pofázunk, h mitől lesz egy roti idegbeteg....
2013. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Bizony ezt kell csinálni egy keményebb kutyával, mert konkrétan beválik .Nem mindennap, de vannak esetek amikor csak ez segít. Akinek a simigetés jutifalatozáson palacklóbáláson kívül semmit nem kell bevetnie a kutya nevelésében ,annak nincs keményfejű konok kutyája.


Éppen eleget jártam profi kiképzőkhöz is a kutyával akik tényleg eredményesek voltak a munkakutyáikkal, és egyik sem ellenezte az ilyesfajta nevelést ,sőt! Divat lett manapság ilyen önjelölt kutyadokikat isteníteni ,láttam jónéhány videót pl Egyik kutya másik nem ,címűben a kiképzőt. Na ha az én kutyámnak kezdi,-ahogy a videóiban bemutatja- ,felfújni magát és utánozni a kutyamorgást mérges hangot és farkasszemet nézni vele ,hogy ledominálja , kb 2 mp-e lenne elmenekülni mielőtt nekiesne a kutyám, hogy kicsipkézze.Persze ha nem szólnék rá.


Szóval nagyon különböző egyéniségű ebek vannak nem válik be egységes módszer náluk, az adott roti fajtában meg elég gyakran előfordul főleg kanok közt a keményebb falkavezérségre törő egyed.

2013. szept. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én sem jutifalatozok, de ezzel csak eléred, h amikor megunja a baromságidat, akkor szépen letépi a karod.
2013. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát persze..7éve nem tépi le, de lehet majd holnap..Épp az a lényeg ,hogy nem mindennap kell a keményebb büntit alkalmazni ,hanem csak eleinte,ha olyat tesz ami veszélyes vagy egyértelműen a gazda elleni erőfitogtatásra ,fenyegetésre utal , mert utána már elfogad főnöknek, kezes lesz és hízelgős és bőven elég egy rákiabálás is, ha valami nem oké.
2013. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérlek azt magyarázzátok már meg nekem,hogy egy barátságos rotti miért nem rendes rotti?

Akkor milyen egy rendes rotti? Ezt imádom...

az én véleményem,és eddig minden rottim ilyen volt,ha nem adok parancsot és nem érzi azt,hogy helyzet van addig igenis legyen barátságos.Voltam olyan helyzetben,hogy halál lazán sétáltam a rottimmal és váratlanul egy 2 év körüli gyerek rontott ránk és karolta át a kutyám nyakát és puszilta ahol érte...erre egy nem barátságos rotti mit csinált volna? megeszi a gyereket ,és az jobb mert olyan rottis??Nem .Egy jól szocializált kutya,és mindegy milyen fajta,az nem agresszív alaphelyzetben,hanem igenis barátságos.És mielőtt jönnek a kérdések 3 rottim volt eddig,2 -vel dolgoztam úgy ,hogy kutyasulit egyszer sem láttunk,de a kutya a levegőben megállt ha rászóltam és csak háromszöget nem tudott csinálni vezényszóra.Bárki megsimogathatta ha én megengedtem,mert amúgy nem jellemző,hogy csak úgy letámadnak minden kérdezés nélkül.De persze vannak kivételek...a részegek,a kisebbség, ezeket nem szeretik,de ennek oka van, de ezt most nem részletezném.

Ettől függetlenül én is úgy gondolom,hogy egy olyan fajta amihez ha nem ért az ember és nem tud vezető lenni akkor gondok lesznek,lehetnek.Erre vannak a kutyasulik.És vannak olyan emberek akiknek tényleg nem való.Sokat kell velük foglalkozni,de melyik kutyával nem.Imádnak dolgozni,és én is úgy gondolom,hogy nem kell különösebb motiváció..elég az,hogy dolgozhat a gazdival.Nem véletlen munkakutya. :) okosak,akaratosak,bújósak,odaadóak.És ha kell meghalnak érted.Én azt tapasztaltam,hogy nem egygazdásak.

2013. okt. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!