Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a jobb a...

Szerintetek melyik a jobb a golden retriever vagy a magyar vizsla?

Figyelt kérdés

hobbiból tartanánk kertesházban lakunk de kint is és bent is lesz.Mind a kettő nagyon aranyos,okos,szép!És nem tudok választani.

Kaphatnék véleményt?

Előre is köszi!:)


2013. szept. 28. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Én a magyar vizslát mondanám, semmi különösebb okból, szerintem is mindkettő tündéri, csak azért, hogyha egyszer már magyarok vagyunk, magyar kutyánk legyen már! :) Nekem is pont ezért van pulim, csak én a skót juhász és közte nem nagyon tudtam választani...de ez alapján dőlt el
2013. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Goldi. A tökéletes családi kutya.
2013. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Magyar vizsla:)
2013. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vizsla, nagyon okos, aranyos, család centrikus kutya. Nekem is az van. :)
2013. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit tudtok neki nyújtani. Egy vizslának azért nagyobb a mozgásigénye, mint egy goldennek, viszont könnyebb bánni a szőrével stb. lehetne még sorolni a különbségeket.

Nem szabad csak külső alapján dönteni, azt is vegyétek alapul, hogy ti mit tudtok neki nyújtani.

2013. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

vizsla :)

a kutya legyen vagy kinti vagy benti, de ne cserélgessétek, nem tesz neki jót, az egyik hőmérséklethez kell hozzászoknia

2013. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp a golden retriver. Mert a magyar vizsla egy nagy tokaju, izomtalan vékony és csúnya kutya. És ha az lesz akkor kapd be bics
2013. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a goldent választanám, mert számomra egy vizsla sok, nem bírom a kezelhetetlenül hiperaktív kutyákat, szeretem ha egy kutya nyugodtabb. A szőre is sokkal rosszabb a vizslának, mindenbe beleáll, nagyon nehezen lehet letakarítani mindenről és télen fázik. Nekem goldenem van, lehet ezért vagyok elfogult, de ennél kedvesebb, szeretnivalóbb kutya nincs.
2013. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Nekem goldim van, tenleg tokeletes csaladkutya, a viz a mindene (meg csak 8 honapos, szoval nem tudom mit fogunk csinalni telen h nem uszhat), nagyon okos, tanulekony kutya, epp ezert sokat kell foglalkozni a szellemi kifarasztasaval is. Nem tudom milyen celjaid vannak vele, kiallitasokra en oszinten nem jarok vele, es nem is szeretnek, mivel nem tetszenek a kiallitasok, a legtobb esetben az egesznek az a lenyege (foleg a szobacirkaloknal) h ki tudd nagyobb bohocot csinalni szerencsetlen kutyabol. Agilityzni hobby szinten elkezdtem vele, de amit majd feltetlenul szeretnek majd vele azok a munkavizsgak. Azt mondjak roluk h nagyon konnyen kezelheto kutyak, de azert nehogy azt hidd h nincs veluk semmi gond. Bar az is igaz h az enyem "munka kutya" szoval el is varom tole h hiperaktiv legyen, de azert arra nem szamitottam h nehezebb lesz vele mint a "hobbi" celra vett border-colliemmal.

A vizslakkal nincs tul sok tapasztalatom, a kutyasuliban ahova jarunk van 1 nemet vizsla, nagyon ugyes kutya. Oszinten nekem a nemet vizsla jobban tetszik mint am agyar, de tisztelem benned h magyar fajtat szeretnel venni. Bar ha engem kerdezel, nekem tobbet szamitana a kovetkezo 10-15 eves "tarsam" kulleme (mivel a jellemuk tudomasom szerint egyezik), mint a hazaszeretetem.

Lenyegeben en a goldent ajanlom, de barmely fajta mellett is dontenel, a legfontosabb h jo helyrol, tenyesztotol, a celjaidnak es a jellemednek megfelelo kutyat vegyel, es meg veletlenul se szaporitott 30k ft-os hozza ertes nelkul gyartott beteges fajtajellegu kevereket.

2013. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy magyar vizslánk van és imádjuk. Okos, értelmes, szép, nagyon ragaszkodó, szófogadó ahogy írtad de nagyon igényli az embert és hatalmas a mozgásigénye. Amellett, hogy egész nap kint van a kertben még ki is visszük a közeli erdőbe (bár ő tesómmal szokott menni vadászni ezért kell a plusz mozgás, hogy formában maradjon). Nálunk mondjuk nem jöhet be a házba szóval mi télen a 15 fokos pincét ajánljuk fel neki :) Nagyon, nagyon gyerekbarát és ha érzi, hogy veszélyben van az, akihez érzelmileg kötődik akkor 100%ban számítani lehet rá és ezt saját, vagyis inkább bátyám tapasztalatából tudom. A két szomszédomnak pedig golden retriverje volt azokról csak annyit tudok elmondani, hogy cukik, barátságosak, lusták (legalábbis ezek a kutyik azok) ergo kevesebb mozgásigény viszont mind a kettő daganatos betegségben halt meg még csak nem is öregen. Ja, és valaki írta, hogy a szőre a vizslának rosszabb mint a goldennek, na ezt cáfolni tudom! :) Akárhogy fogtok dönteni a lényeg, hogy nagyon szeressétek majd a leendő kutyust és nagyon vigyázzatok rá. Ha jól törődtök vele akkor a szeretetével nagyon meg tudja hálálni :)
2013. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!