Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehér németjuhász?

Fehér németjuhász?

Figyelt kérdés
A neten néztem egy kutyás ismeret terjesztő videót és abban van hogy Amerikában már tenyésztenek fehér németjuhász kutyákat.Szerintem ez nevetségessé teszi a fajtát!

2013. szept. 28. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem teszi.

Svájci fehér juhászkutyának hívják, és jobb a mai SHOW nj-knél.

2013. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a videó jó régi lehetett. :))

Amúgy miért lenne nevetséges egy fajta egy szín miatt?

2013. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem teszi nevetségessé, de amikor tervszerűen tenyészteni kezdték a német juhászkutyát, akkor még sokan így gondolták. Hogy a fehér egyedek nem értékesek. Kb. nyolcadik főbűn volt az, ha egy német juhász alomban fehér kölyök született. Ezért nem is ismerték el, ezért kellett külön fajtának elfogadtatni.
2013. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gugu Gabor ***** válasza:
Ahogy az utolsó írja, a fehér nem egy új vonal vagy ép most feltalált valami, már a németjuhász tenyésztés kezdetén kiütött a fehér szín, mivel ezt nem találták a fajtába illőnek ezért a német juhászból kizárták és elnevezték fehér svájcijuhásznak. Amennyire tudom leginkább USA-ban Kanadában terjedtek el (fogalmam nincs mondjuk miért)
2013. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
Mert Kanadában kezdték először tenyészteni a fehéreket. Az AKC amerikai-kanadai fehér juhász néven jegyezte. Aztán mikor Európában is elterjedt, a svájciak lecsaptak rá és az FCI-nél ők fogadtadták el. Így lett európában az neve svájci fehér juhászkutya.
2013. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Azt én nem tudtam hogy mindig is születek elvétve fehér németjuhik,csak amcsiba egyre felkapottabb ez a szín.És valahogy nekem furi vagyis nem megszokott igaz a fekete sem gyakori magyarországon de azt mégis elfogadták mint fajta szint.

A kérdésem miatt ne vesszetek össze.

Mentek a zöldek.Ha még valaki tud valami hasznos infót esetleg a fehér németjuhász kutyákról azt szívesen fogadom.

Mentek a zöldek!

2013. szept. 28. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!