Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kutyaház kell egy...

Mekkora kutyaház kell egy beaglenek?

Figyelt kérdés

Nem előre elkészítettet szeretnék venni, hanem egy asztalos barátom megcsinálná nekem, és kb 5 ezerből kijön. Nem tudom, mekkora kellene neki. Legyen akkora, hogy kényelmesen elférjen benne, de télen minél több hely marad "kihasználatlanul" annál jobban fázna.


[link]


Az én kutyám ennél magasabb. Nem télre tenném ki, a legnagyobb hidegbe, hanem olyan márciustól.


2009. nov. 7. 16:12
 1/5 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:

Többféle méretű beagle létezik. okosabb volna, ha lemérnéd a kutyádat..."kényelmesen elférjen benne, de télen minél több hely marad "kihasználatlanul" annál jobban fázna." ühüm.

"Nem télre tenném ki, a legnagyobb hidegbe, hanem olyan márciustól"

ühüm.

2009. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lemértem. Márciusban még hideg van, de nincs hó.

Rosszul fogalmaztam, már én is észrevettem. De nem tudom szerkeszteni a kérdésemet.

2009. nov. 7. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is tök jó az a kutyaház!!!:D

Másodszor nekem is vannak beagle-im.Nálunk a kazánházban alszanak.Kivágtuk az ajtót és szögeltünk rá egy szőnyegdarabot.Bentre tettünk nekik egy nagy ládát amiben kényelmesen elférnek,rongyokkal kibéleltük és jól érzik magukat.Még a legnagyobb hidegben sem fáznak mert a gázkazán melegíti őket.

Ha mindenáron kutyaházat szeretnél neki feltétlen ki legyen bélelve!Az ajtójára is tegyetek valamit szőnyeget vagy pvc-t,hogy ne süvítsen be a hideg.Ha akkora,hogy fel tud állni és meg tud fordulni benne az már jó.Olyan közepes méretű elég.

A beagle amúgy jól bírja a hideget.Az én kutyáim ősszel volt,hogy az esőben és szélben kinn aludtak az udvar közepén.Ezek kopók.Esőben,hóban,sárban is viszik őket vadászni.Nem fázósak.

2009. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs kazánunk. Panelben lakunk, és kb 150 méterre van egy kertünk. Látom, hogy szenved a lakásban, viszont kint fázik. (Az 1 órás sétáink lecsökkentek 15 percesekre, mert reszket.) Ruhát nem tűr meg magán. Futni sem hajlandó. Tavaly egyszer ment bele a hóba, utána már csak a betonon kakilt. :S
2009. nov. 7. 16:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy ne legyen túl nagy, hogy rendesen ki tudja fűteni. Belül meg tudjon fordulni, kényelmesen elférjen. Az ajtaja is csak akkora legyen, hogy pont kiférjen rajta.Nagypapám így csinálta a kutyájuk házát: OSB lapokból két rétegben, a két réteg között szigetelés, alulra meg linóleum, hogy könnyebben lehessen takarítani. A ház teteje levehető. Párna, pokróc van benn neki. Az ajtón ilyen műanyag lap szigetelésnek.
2009. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!