Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem ez így nem jó....

Szerintem ez így nem jó. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves border collie szuka, akihez kb. 2 éve járok hétvégénként, megsétáltatni. A gazdái is szokták, de nem túl gyakran, kinti kutya.

De mikor látom, hogy ők mennek haza, a kutya csak heverészik, oda sem megy eléjük, csak rájuk néz, amikor meg el akarják vinni sétálni, tépi a pórázt, a kutya megy ki elsőnek, stb.

Mikor bringával én meg bekanyarodok az utcába, a kutya már rohan ki a kapuhoz (innen tudják, hogy jövök...), körülugrál. Megtanítottam, hogy kézjelre és szóra is leüljön, ismeri a behívást, és a kapuban is mindig előreenged, mikor meg a kertjükben csak úgy sétálgatok, mindig rohan mellettem.


Talán engem tekintene falkavezérnek? Nem tudom, de ez így (szerintem) nem fair a gazdával szemben. Szerintetek?


2013. szept. 29. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutya nyilván azt az embert szereti aki őt tanítja. Most gondolj bele! Van egy gyerek akit örökbe adnak, akkor ő kit szeret legjobban? Az anyját akit sosem foglalkozott vele vagy a nevelőanyját?
2013. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igaz.

Én pl. elengedem a kutyafuttatóba, és ha a gazdájával mentem ki együtt, ő hívja vissza először, rá se bagózik, nekem meg első szóra visszajön...

2013. szept. 29. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Többet foglalkozol a kutyával mint a gazdái.A kutyák pedig ahhoz az emberhez ragaszkodnak aki foglalkozik velük.

Pl: Volt egy időszak amikor tesóm kutyájával elég sokat foglalkoztam.Abban az időszakban sokkal jobban ragaszkodott hozzám a kutya mint tesómhoz.Nekem engedelmeskedett.Amikor tesóm kezdett vele újra foglalkozni én meg kb le.zartam,mert azt akartuk,hogy tesómhoz jobban ragaszkodjon,akkor már tesómhoz ment mindig.Egy idő után már fordított helyzet volt.Persze rám azóta is hallgat :D de látszik,hogy tesómhoz húz a kutya.

Ezzel azt akarom,hogy a kutyák mindig azzal az emberrel érzik magukat jól,engedelmeskednek neki aki foglalkozik velük:)

2013. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :D


jó érzés, hogy egy kutya ragaszkodik hozzám, de azért kicsit bűntudatom is van. ://


A "poén" az egészben, hogy a gazdája 35 éves, én meg csak 13...

2013. szept. 29. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
jó élménnyel köti össze a személyedet:)
2013. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, arra rájöttem. A gazdája mesélte, hogy mielőtt megérkezek, azelőtt kb fél perccel már rohan a kapuhoz (azaz, mikor bekanyarodok az utcába...), de sosem abban az időpontban megyek.
2013. szept. 29. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon jó érzékeik vannak:) Nálunk a kankutya szinte kitépi a kaput, és onnan tudom, hogy a párom bekanyarodott az utcába:))) Ő dolgozik vele, én csak szeretgetem:)
2013. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!