Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a kutyusommal?...

Mit kezdjek a kutyusommal? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves keverék kutyusom. Kb 12 hetes kora óta én nevelem, szeretgetem.

Egy hete derült ki, hogy májbeteg, és ennek tetejébe még bőrférge is van. Azonnal megkezdtük a gyógyítását: antibiotikumot, máriatövist, b-vitamint, valamilyen vitamin cseppeket és ezt a tápot kapja: [link]

Ez a betegség hétfőn derült ki, már aznap megkapta a gyógyszereket, de a tápot csak keddtől tudtuk neki adni, mert akkora érkezett meg az állatorvoshoz a rendelés. Egész héten jó kedve volt, azonban tegnap (szombaton) már egész nap csak feküdt. Alig akar mozogni, ha hívom nem jön, enni se akar. Inni iszik, illetve ha lát vagy hall valamit, azt megugatja. A simi és egy rövid séta jöhet. Már második napja ilyen kis levert, holnap hívjuk az állatorvost, hogy mi lehet vele, de addig mit csináljak? Nagyon szeretem és nagyon aggódok érte.


2013. szept. 29. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Otthon,te nem sokat tudsz érte tenni.Hívd fel a dokit ma ,hogy mi ilyenkor a teendő.
2013. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A bőrférgesség kikezelhető, az biztos nincs ilyen hatással rá. A májprobléma hogy derült ki? Volt valami baja, és azért vizsgáltattátok meg, vagy véletlenül derült csak ki?
2013. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Múlt hét szombaton láttam rajta, hogy furcsán fekszik, nagyon hideg volt aznap, ő pedig úgy feküdt, mint aki napozik, és ő nem szokott ilyet csinálni. Ez kb reggel 10-kor volt, onnantól kezdve folyamatosan figyeltem. Olyan fél 11-kor észrevettem, hogy remeg is hozzá. Rögtön fogtuk, és mentünk az állatorvoshoz. Mikor odaértünk voltak bent előttünk, úgyhogy addig kint vártunk az utcán. Közben szaglászott, lepisilt dolgokat, arra lettem figyelmes, hogy a pisije sötétebb a kelleténél és furcsa büdös szaga volt. Mikor sorra kerültünk elmondtuk az állatorvosnak a tüneteket, kapott sok szurit és vért is vettek tőle. A doki azt mondta, hogy vagy kullancs vagy szervi baj (ugyanis mikor a hasát nyomogatta, kicsit nyüszögött). Miután hazaértünk, délutánra már jó kedve lett, rohangált, játszott. Hétfőn érkezett meg a vérvétel eredménye, és ott derült ki a bőrférgesség és a májbetegség. A bőrférgességre kapott gyógyszert, kapott ilyen nyakra cseppentős valamit (nem voltam ott, ezt már anya mesélte), a májbetegségre pedig azokat, amiket már leírtam.
2013. szept. 29. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!