Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítőkész havanese gazdik...

Segítőkész havanese gazdik válaszolnának az alább kérdéseimre?

Figyelt kérdés

-Fekhely vagy kutyabújó? És mekkora? 55x45 ös elég? párnaszerű vagy kanapészerű?

-csontot milyet és mikortól?

-plusz vitamin kell?

-Fogmosás kell?

-fogkőleszedés kell?

-Tanítás, nevelés mikortól?

-Sétáltatás hányadik oltástól?

-Télen kell-e a sétához kisruha?

-Szobatisztaságra neveléshez kell-e kutyapelenka amíg nem lehet sétálni vinni?

-Acana táp+házi koszt keveréke jó?

Esetleg Békásmegyeri havanese gazdikkal tudnék személyesen találkozni?

Köszi a válaszokat! :)



2013. szept. 29. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
ezekre a kérdésekre a válaszd mind-mind megtalálod kutyás szakirodalmakban
2013. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Viszont tudnál mondani ilyeneket ami főként a bichonokról szól? Én nem találtam.

2013. szept. 29. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden kutya kutyaként működik,tök mind1,hogy az épp egy bichon vagy egy bernáthegyi.


A fekhelyet annyira le fogja sz_rni a kutya,mint a huzat,a fekhely mérete,formája,színe csak a gazdiknak fontos.Ergo,tök 8 milyet veszel.


Csontot adhatsz neki fogváltástól kezdve (csirke és baromficsont tilos,szilánkosan törik,és kiszúrhatja a belét).Sertés,cupákos csont megfelelő.Ne legyen 0-24 előtte.Néha odaadjátok és rágcsálja.De szárított malacfület,meg hasonlókat is kaphat.


Ha jó a táp nem kell plusz vitamin.


Fogmosás??? Jól vagy??? Egy kutyáról beszélünk.


Fogkőleszedés akkor kell ha van fogköve,de a doki úgyis mondja,ha kell.


Tanítás,nevelés első perctől kezdve,ahogy hozzátok kerül.Érdemes a kutyaovi,majd kutyasuli.


Sok bichonon láttam télen kisruhát,de akkor sem lesz baja egy rövid sétánál,ha nem öltöztetitek be.Ha mozog,nem fázik.


Kutyapelenkát felejtsd el,a szobatisztaságot késlelteted ezzel.Ha van egy hely a lakásban ahova üríthet,akkor nem fogja érteni,hogy miért görcsölsz odalent a pisiért.

Kezdetben 2 óránként le kell vinni,hónapok alatt (min. 3) fogja megtanulni,plusz addigra fejlődik annyit,hogy egyáltalán képes legyen visszatartani a pisit.


Gondolom tenyésztőtől veszitek,így 2 oltással hozzátok el,így levihetitek felügyelettel,kizárólag pisi-kaki célból a ház mellé,nem kutyás helyre.

8 hetesen kerül hozzátok,így 2 oltása lesz, 10 hetesen viszitek a 3. oltásra (kombi ismétlő) utána pár nappal vihetitek sétálni.

12 hetesen mentek veszettséget beadatni,chip meg ugye már van benne,mert a tenyésztő ad hozzá.


Acana jó táp,a méretre és életkorra figyeljetek.

A házi koszt nem tudom mit takar,de a maradék nem megfelelő.Sem a fűszeres,sós emberi ételek nem megfelelők számukra.

Könnyen allergiát okoz.Amúgy is meglehetősen beteges fajta.


Ha külön főzésre gondolsz a kutyának,az rendben van,de figyelni kell az arányokra.Főleg hús,gyümölcs és zöldségből kell állnia.De a táp mellé elég a sima húsos kiegészítés.


Békási vagyok amúgy,de nem bichonnal :)

2013. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

A fogmosást én se értettem, anyukám találta ki....

A házi koszt alatt azt értettem hogy párolt/főtt csirke, zöldség és rizs.

2013. szept. 29. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz, de olvassgas még és szocializáció nagyon fontos, vigyetek majd setaltatni 3.oltás után :-D
2013. okt. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi :D
2013. okt. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!