Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell hideg vízzel fürdetni?

Miért kell hideg vízzel fürdetni?

Figyelt kérdés

A kérdésem azoknak a tenyésztőknek/kiállításozóknak szól, akik a kutyájuk dúsabb szőre miatt minden nap, vagy pár naponta hideg vízzel fürdetik őket.

Nem gondolják azt, hogy ez valamilyen szinten kínzás a kutyának? Szerintem az emberek sem élveznék, ha ilyen sűrűn kapnának egy hideg vizes zuhanyt a fejükre...és mindezt csak azért, hogy elmenjenek egy kiállításra, amit saját tapasztalataim szerint csak a gazdák élveznek, és ehhez még jön az is, hogy szerencsétlen kutyát hideg vízzel fürdetik. Nem értem, hogy miért olyan fontos ez.

Van egy másik kérdésem is, de két kérdést nem akarok kiírni. Ugyan úgy a kiállításozóknak szól a kérdésem.

Nem egy tenyésztő ismerősöm van, és nem egy olyan, aki nem tenyésztő, de rendszeresen járnak kiállításokra, és sajnos azt vettem észre, hogy nagyon sok esetben a színhibás kutyának lefestik a szőrét. Pl egy fehér foltot barnára.

Ezt sem értem. Amikor még régen én is jártam nekem az volt a fontos, hogy a kutyám úgy legyen ott, mindenki előtt, ahogy született. Nagyon durván ki vagyok akadva arra, hogy sokan képesek a kutyájuk hibáit ilyen aljas módon elfedni.(és ezek után ki tudja, hogy még milyen hibát javítottak ki beavatkozásokkal) Ha valaki tett már ilyet, vagy ő is ismer hasonlót az kérem írja le nekem, hogy ezt nem érzik egy csöppet gerinctelen húzásnak?

A kérdésem nem feszültség keltés céljából írom ki, csak szimplán kíváncsi vagyok, meg egy kicsit felháborodott is, mert attól, hogy pl egy színhibás kutyát átfestenek, az attól még színhiba marad, és így át vannak verve a majdani vevők, a bírók meg mindenki.


2013. szept. 29. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyenek miatt nincs becsülete a törzskönyvnek.Mert ez csak a külső.A belsőre még ennyire sem ügyelnek.
2013. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Ennél durvábbakat is csinálnak. Hogy hogyan festik át a kutyát azt nem tudom, csak olyat láttam még, hogy újfundlandit befestik, mert nem elég fekete. Vagy az orrát bekenik valamivel, hogy ne legyen pigmenthiányos.

Ez mind csalás, ahogy az élet más területén is sokan csalnak. Ha valakinek ez jó, lelke rajta.

Egyébként a kutyák is élvezik a kiállítást. Nyugodtan megkérdezheted, az enyémek meg fogják mondani.

2013. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Én még ilyenről nem hallottam, és naponta fürdetni egy kutyát nem egészséges, aki kiállításra jár, annak ezt tudnia kell. Amúgy meg a kutya nem ember, ne hasonlítsd magadhoz, nekik sokkal nagyobb a tűréshatáruk. Én ismerek vízimádó kutyákat akik télen képesek belemenni a jeges vízbe maguktól, esőben sem bújnak el, imádják a havat, fekszenek, fürdenek benne, marokszámra zabálják és semmi bajuk.
2013. szept. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Voltunk egyszer vagy 20 huskyval sétálni egy tónál karácsony és szilveszter között. Mindegyik beugrott a vízbe, még nem fagyott be, csak vékony jégréteg volt a tetején. Nagyon élvezték.
2013. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sétál egy falka ír szetter, gazdi elmondása szerint simán belemennek a Dunába mínuszokban is, jégcsapok lógnak róluk, és nem érdekli őket. Mondjuk a szőrük nem éppen dús, sőt, kifejezetten csumpi, de az szerintem náluk genetika. Mindenesetre a kutyák bőre sokszor olyan vastag, mint a miénk, a szőrről nem is beszélve, egész másképp értékelik ezt a hideg-meleg dolgot. Az öreg kutyám ugyan a vizet különösebben nem szereti, de nála fagypontnál kezdődik a jó idő; akkor a legaktívabb, amikor nekem már eszem ágában nem lenne magamtól kimenni a szabadba :D
2013. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Oké, akkor a hideg vízre még talán azt mondom, hogy oké, de én csak azért nem tenném hideg vízbe a kutyám, hogy szebb legyen a szőre. Annál azért jobban szeretem.

A másik, hogy amikor mi voltunk anno, akkor szinte minden kutya kis boxokban volt, amikor nem a ringben voltak a gazdák le se sz_rták a kutyáikat, amíg a ringben voltak előadták, hogy ők a világ legjobb gazdái, hogy így szereti, meg úgy szereti a kutyát, és amint lejöttek, és pl a kutya hibázott valamit, akkor amikor azt hitték,hogy nem látják jól megregulázták a kutyákat. A másik oldal meg visszazárta a boxba, és ugyan úgy semmibe vette utána is, mint előtte, mert a többi tenyésztővel beszélt...

nekem ez valahogy nem igazán volt szimpatikus, ezért nem is mentem több kiállításra, a mai napig inkább az ügyességi sportok szerelmese vagyok a kutyákkal.


De, az átfestést még mindig nem tudom tolerálni. Olyan esetet is hallottam már, hogy súlyos pénzeket öltek egy harapás hibás kutya fogainak helyre állításával, és utána vitték szemlére, és így minden oké...

Ezeket a "tenyésztőket" hogy lehet kiszűrni? Egy laikus vevő honnan fogja tudni azt, hogy itt summákolás van?

2013. szept. 30. 10:52
 7/14 Akiteki ***** válasza:
Miket bírsz összehordani! Menj inkább ebédelni, az legalább használ.
2013. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kutyakiállítás ugyanolyan korrupt "sport", mint a lóverseny vagy a box.Megbundázzák a versenyt, hogy az áhított kutya/ló/boxoló legyen a győztes.

Olyanról is olvastam már, hogy kifehérítik a bedlington terriereket, kipótolják a kutya szétment fogait, sőt műheréket tesznek be a kan kutyának, ha annak rákja/cisztája, hasonló nemi szervi betegsége volt, ami miatt el kellett távolítani az egyik golyszit.

Szemét egy dolog a kutyakiállítás, nem értettem soha.Nekem mindegyik kutya egyformán szép.

2013. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Az élet minden területén vannak kirívó esetek. De nehogymár kitaláljátok, hogy az égvilágon mindenki csal és hazudik!
2013. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én nem találtam ki, akinek nem inge ne vegye magára... bár, szerintem sokan ismerik azt a mondást, hogy az kiabál, akinek a háza ég...

Ha te nem tartozol ezen emberek csoportjába, akkor nem kell ennyire felháborodni.

A kitalálásról meg annyit, hogy nem én találom ki, hanem látom, tapasztalom, és hallom ezeket a dolgokat. Mint fentebb leírtam nem egy tenyésztő/kiállításozó ismerősöm van, úgyhogy nem hasra ütés szerűen mondom.

Arra direkt nem tértem ki, hogy ez az egész kiállítás dolog egy nagy színjáték, mert nagyon sok bíró nem a kutyát nézi, hanem a felvezetőt...ebbe azért nem megyek bele, mert nem érint, nem érdekel, mert nem járok kiállításokra, csak nézőként.

Csak elgondolkodtam, hogy annó, amikor én vettem a kutyámat, és bele öltem nem kevés pénzt magába a megvételbe, és még az országba szállítására is, és pl teszem azt, hogy az egyik szülője színhibás, ő nem, de én mondjuk tenyésztésre vettem volna, akkor örökíteném tovább a színhibás egyedeket,mert a kedves tenyésztő átfesti a kutyáját, vagy ki tudja még, hogy mit korrigál rajta....és erről elfelejtett engem tájékoztatni... De ez csak egy példa, egy szóval sem mondtam, hogy minden tenyésztő ilyen, (vagy ha mondtam, akkor akiteki kérlek másold be) de mivel hogy vannak ilyenek, ezzel megtéveszti a vevőt, így ezzel a vevő a későbbiekben rosszul járhat...

Azonban, akiteki, te se legyél naiv, attól, hogy mondjuk te ilyet nem csinálsz, és jó esetben nem is hallottál róla az nem jelenti azt, hogy nincs is...Az ismerőseimet nem fogom megnevezni, se nevet, se várost,se kennel nevet nem írok le,de sajnos van köztük igen neves is, és ezért tartom gerinctelennek, mert egy neves tenyésztőben az emberek megbíznak, és pont nem számítanak erre.

Ezért írom le nem kis felháborodásomat, és ezért kérdezem meg, hogy mások is hallottak-e már hasonlóról, de úgy néz ki, hogy igen.

Amúgy, köszönöm, már ettem, nagyon finom volt.

2013. szept. 30. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!