Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vacog a kutyusom, mégsem...

Vacog a kutyusom, mégsem hajlandó bemenni az óljába. Miért?

Figyelt kérdés

A kutya 3 éves, azóta ezt a házat használja. Közepes testű, beagle keverék, tehát túl hosszú szőr nem védi.

Egyszerűen nem hajlandó bemenni az óljába tavasz óta. Kitakarítottam ma teljesen az ólat újra, raktam be egy új plédet, amit akkor szokott használni, ha a lakásban van, tettem oda jutifalatot, rá se néz!

Mellette két méterrel az autóbeálló féltető alatt fekszik egy nagy zsákon hetek óta, amiben egy kidobásra váró tollpaplan van. Vacog, remegett, mikor ma is kimentem, de nem hajlandó bemenni.

Ha elvesszük, amin alszik, mindig keres valami más helyet. Hol hungarocellbálára fekszik, hol szőnyegre.

Miért nem használja az ólat? Mit tehetek még? Nem fog megfázni? Éjszaka már eléggé lehűl a levegő...



2013. szept. 17. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy egy olyan fajtát, aki a szőre miatt alkalmatlan kinti tartásra, miért nem lehet beengedni a meleg lakásba. Inkább nézed, hogy kint fagyoskodik??

Nem tudom, hogy a házát miért nem használja, de az nyilvánvaló, hogy nem érzi jól magát benne. Nem túl kicsi, vagy túl nagy? Nincs nagyon eldugott helyen?

2013. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mi egyik kutyánk is egy idő után kiköltözött a házából. Becsábítani nem lehetett többet, de kapott egy kosarat a féltetősbe, amibe hajlandó volt befeküdni, aköré lett építve neki szőnyegből védősáv, így széltől és esőtől is a helye. Ólba -20 fokban sem megy be.
2013. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Természetesen télen, főleg a nagy hidegekben a fűtött műhelyben alszik, illetve napközben bejöhet a lakás bizonyos területeire, de egy normálisan szigetelt, teraszos ólban, vastag kutyatakaróval nem hiszem, hogy baja lenne.

Alapvetően kinti kutyának neveltük, sajnos a családban lévő asztmás miatt nem kockáztathatjuk a teljes benntartást, annak ellenére sem, hogy nincs kimutatva szőrallergia.

A kérdés igazából változatlanul az, hogy mi okozhatja ezt a kutyáknál.

2013. szept. 17. 18:46
 4/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Lehet, hogy a kutyaszámára nincs megfelelő helyen az ól. Például, messze van a háztól, nem arra van a bejárata amerre titeket is lát, ha ki be járkáltok a házba. Lehet ahol most fekszik az autóbeálló alatt, onnantól jobban körbelát, vagy látja a házatok bejáratát.

Ha mindez nem, akkor passz.

2013. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hülye ötlet, de próbáld meg berakni a zsákot...
2013. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az autóbeálló közvetlen az ól mellett van, a hátsó bejáratnál. Ugyanazt látja 2 méterrel arrébb is, így ezt kizárnám, bár én is gondoltam a "közelebb hozzánk" dologra, hiszen az autóbeálló ugye közvetlen a házhoz csatlakozik, és a műhely ablaka (ott rengeteget tartózkodunk) oda nyílik.

A zsákos megoldás jutott eszembe nekem is, egyetlen gondom, hogy a fele sem férne be az ólba. :)

Most arra jutottunk, hogy az ól valószínűleg pici neki. Hosszában ugyan elfér benne kényelmesen fekve, csakhogy mostanság inkább kifli alakban alszik, így, hogy kilásson az ólból, keresztbe kell feküdni, úgy meg nem biztos, hogy kényelmes.

A hétvégén készítünk egy új ólat, picit nagyobbat, jobban leszigetelve, hogy a hőt is tartsa jobban, megpróbálom áthelyezni is, hogy jobban az udvarra, kapura lásson, és valamilyen módon becsempésszük a zsák legalább egy részét is.

2013. szept. 17. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem csak 1 kérdésem van. egy tollpaplant miért dobsz ki, miért nem adod a kutyának? a legjobban tudja belevackolni magát! ki ne dobd! az egy kincs! tedd be az ólba, ha befér...
2013. szept. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!