Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lenne már egészségesebb...

Miért lenne már egészségesebb egy menhelyi kutya, mint valakié, akinek otthon születtek, és úgy keres gazdát?

Figyelt kérdés
Ha bevágná a menhelyre, attól javulna az egészségi állapotuk, vagy esetleg a viselkedésük még negatív irányba is elmehet?
2013. szept. 29. 23:35
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:

Saját kutya.

Allergia

Légzőszervi problémák

A csípőjével is van valami azt még nem nézettük meg pontosan.


Azt meg hogy hányan vesznek olyan kutyát ami mondjuk staff vagy pit csak nem úgy néz ki össze se tudom számolni hogy a yorki féleségekről ne is beszéljünk... de láttam én már 30kiló beagle-t is aki legalább 10-15 centivel nagyobb is volt mint kéne (a gazda azzal nyugtatta magát hogy csak különlegesen nagy példány)

2013. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%

csak így hirtelen...

rokonom border collieja: epilepszia, egy erősebb roham elvitte

ismerős kaukázusi: súlyos dp, entrópium

ismerős staff-pit jellegű valami: mindenre allergiás, egyik fajtára sem hasonlít igazán

yorki: rengeteg dologra allergiás szintén, kb 3x nagyobb, mint a standard

rokon francia bulldogja: mindenre érzékeny a gyomra, csak egy fajta tápot tud megenni, dettó úgy néz ki, mint egy boston terrier

ismerős kaukázusija: félős, messziről sem hasonlít kaura

ismerős pumija: a standardnél másfélszer nagyobb, a szőrzete mint a puliké

kutyafuttatós beagle-k, több is azonos problémával: agresszió vagy épp túlzott félősség, standardra messziről sem hasonlító küllem

border collie, több is, szintén azonos problémával: gyakori bekattanások (mindent 'terel' és nem tudják kizökkenteni), félősség vagy épp túlzott agresszió

és ismerek még egy csomó olyan kutyát (mostanság főleg bull-típusúakat, mert ugye az a menő) akik elkeserítősen kevéssé hasonlítanak a standardben leírtakra.

2013. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
És a "legjobb" az egészben, hogy ezek az olcsó, szaporítótól vásárolt "tuti fajtiszta, mert láttam a szüleit" kutyák tényleg csak nyomokban emlékeztetnek az eredeti fajtára akár küllemben akár jellemben. Ennek ellenére a gazdiknak ők a legszebbek és legokosabbak, tehát rögtön felmerül az ötlet, hogy "pároztassuk őket!" Eszükbe se jut, hogy ezzel mennyit ártanak a fajtának. Ha valaki megpróbálja ezt előadni nekik, akkor rögtön támadásba lendülnek és jönnek a demagóg szövegeikkel, hogy "nekik ehhez joguk van", meg "nem mindenki olyan gazdag, hogy törzskönyves kutyája legyen, stb." A kívülállóknak meg annyi jön le az egészből, hogy a "fajtiszta" kutyák betegesek, mert ezt látják a sok szaporított kutyánál, hiszen valóban fajtatiszta kutyával alig találkoznak.
2013. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 donne ***** válasza:
0%
igen ugymond én is ismerek embereket akik fajta jellegű kutyájukat (szaporítják), 1 éves koránál hamarabb fialtatta szuka kutyáját, 15 kiskutyából egyetlen egy maradt életbe, egyébként staffinak kellene lennie, de inkább boxerre hasonlít. állítólag össze harapdosta az anyja, még kölyök korában.ugyanez boxereknél, ott 9 kutya született és 1 maradt életben.Viszont én sem tk.-s kutyát vásároltam, de a szülőket láttam, és a kölyök, egyszerűen gyönyörű!!!fajtájának kitűnő egyede, legalábbis amennyi könyvet külön a fajtáról olvastam standard stb...nem beteges, ilyen szempontból állatorvosnál nem voltam miatta, képzeld nekem sem több a keresetem 40 rugónál, de legalább van, és bőven fedezi egy kutya ellátását havonta.egyébként 70ezerbe jött ki a kutya...
2013. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

bizony, az embereknek sokszor nincs is összehasonlítási alapjuk... :( talán neten, vagy tévében a küllemét látták, de meg már nem jegyezték rendesen, a jellemre meg nincs is rálátásuk, mert ritkán találkoznak adott fajtából olyan kutyával, amelyik a fajtára jellemző ösztönkészlettel és karakterrel bír.

egy átlagos kutyafuttatón 10ből egy kutya ha megfelel a standardnek küllemileg, és 20ból egy amelyik ösztönileg is hozza a szintet. 5ből egy amelyik alapból normális idegrendszerű, viszont 10ből 9 "fajtiszta" és szándékosan vették szaporítótól.

és innen ered a "túltenyésztett" oximorom kifejezés is.

2013. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Donne:


"fajtájának kitűnő egyede, legalábbis amennyi könyvet külön a fajtáról olvastam standard stb.."

ez alapján még mindig csak számodra kitűnő az a kutya... vagy esetleg látta a fajtához értő küllembíró is?


nagyon örülök, hogy jól megvagytok a kutyáddal, de még mindig csak a kisebbséghez tartoztok (már ha tulajdonságaiban valóban hozza a kutyád a standardet). és ha tényleg fajtareprezentáns akkor sem tudod soha kamatoztatni, hisz nincs törzskönyve. komolyan úgy gondolod, hogy jól jártál?

2013. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 donne ***** válasza:
igen jól, hidd el, nagyon sok hozzáértő látta, aki már meghallotta h mennyiért vettem, rögtön :ááá ez nem fajtatiszta, ki van zárva meg nincs törzskönyve, az övének van blablabla...meglátta a kutyát, és el is szégyellte magát, h ez tuti fajtatiszta...sorolhatnám tovább.Ez az én véleményem, lehet sokmindenki nem jár jól, mert eszetlenül vásárol, és nem érdekli semmi...
2013. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 donne ***** válasza:

jajjj kamatoztatni? Miért szted nekem azért kell kutya, h kamatoztassam?? XD

Nem vagyok tenyésztő, sem szaporító, és a kiállítások sem érdekelnek.....

2013. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 donne ***** válasza:

Ha érdekelne ilyesmi, tenyésztőtől vásárolok, max spórolok...de a tk. is max arra BIZONYÍTÉK hogy a kutya fajtatiszta. Attol h egy tk.-s kutyát veszek, még nem lesz egészségügyi szűrése, sorolhatnám tovább...Nem szakértőkkel teli helyen lakom, ahol küllembírók szaladgálnak. XD

Ráadásul láttam én már a MEOE tagjaként olyan tenyésztőt, ahol elég sok kutya van, és el sem bírom képzelni, hogy lehet minden egyes kutyával normálisan foglalkozni, nap mint nap.vagy csak kiveszik a kennelből, amikor kiállítás van meg mikor mi.

2013. okt. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
donne, a tk csak velejárója a dolgoknak, az igazi tenyésztő (és nem a kennel neves szaporítókról van most szó), szűret a kutyákra, kérésre megmutatja (vagy már kapásból fent vannak az eredmények a honlapján), beleírja a szerződésbe is, hogy mire vállal garanciát stb.
2013. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!