Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lenne már egészségesebb...

Miért lenne már egészségesebb egy menhelyi kutya, mint valakié, akinek otthon születtek, és úgy keres gazdát?

Figyelt kérdés
Ha bevágná a menhelyre, attól javulna az egészségi állapotuk, vagy esetleg a viselkedésük még negatív irányba is elmehet?
2013. szept. 29. 23:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%

"fajtájának kitűnő egyede"

vs.

"Nem szakértőkkel teli helyen lakom, ahol küllembírók szaladgálnak"

ez aranyos :)

azért kíváncsi volnék, hogy a hozzáértők mennyire voltak hozzáértők...? ha nem akarsz tőle almot lehozni akkor végül is nyugodtan gondolhatod azt a járókelők véleménye alapján is, hogy kiváló a kutya.

csak ne kampányolj az ilyenek mellett, mert 1000ből 1 szaporított kutyáról mondható el valóban, hogy fajtájának kitűnő egyede.

2013. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 donne ***** válasza:
11%

pontosan :) és tökéletes is!!!

és NEM SZAPORÍTOTT!!

nem kampányolok, de ugy látom mindenkinek mást jelent a szaporítás fogalma..mindig is voltak tk.nélküli fajta "jellegű" kutyák, és lesznek is, az mindenkinek a saját dolga, baja h honnan szerzi be.Igen, nem SZALADGÁLNAK hozzáértők és küllembírók, attól függetlenül, találkozhatok, vagy ismerhetek 1-2 embert, aki az átlagnál többet ért az adott fajtához nem gondolod???

Nem kell minden egyes mondatot kifirtatni, kifordítani, ahhoz h egy szellemi károsult is megértse!!nem írtam semmi jót a szaporítókról, akik beteg kutyákat, ketrecekbe zsúfolva, akár évente kétszer fialtat, és kér pénzt, egészségtelen kölykökért.de egyszerűen akinek nincs szüksége tk.-ra, az nem fog tk.-s kutyát venni és kész.és ha fejre állnak ezen az oldalon a hisztériás rohamokban gazdag, állatvédőnek titulált személyek, akkor is lesz otthoni szaporulat, amiért pénzt fognak adni!!!!!!!

Ez van!

és ez lesz!

mert némelyik ember azon felkapja a fejét, ha egy másik ember már nem kitűnő minőségű premium táppal eteti az állatait.Nem ezzel kéne foglalkozni, és irogatni, ha ennyire ellenzitek ezt, hanem átmenni a szomszéd pista bácsihoz, és fejbe lőni, mert szeret ivartalanítani, macskákat gumicsizmába....vagy menjetek ki ci..ny telepre, ahol naponta történik szaporítás a sok staffival, meg pitbullal, és ott adjátok magatokat elő...vagy ahol nyíltan viszik a kiskorúak a kutyát az úton madzaggal, és baltával a kezükben...mert szerintem egy kis logikával mindenki tud ilyen helyet.

2013. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

donne,te vagy a sötétség mintapéldánya.


Szerinted az állatvédők nem járnak ilyen helyekre?

Amikor ennyire nem vagy tisztában dolgokkal,akkor ne hangoztass már ekkora ordenáré baromságokat.


Mellesleg,ezek amiket felsoroltál összevissza,logikátlanul mind-mind csak tüneti kezelés,mert a kiváltó ok a SZAPORÍTÁS. És nem csak azt nevezzük szaporításnak,aki ketrecben tartja az állatait,az is ugyanolyan szaporító,akitől te vetted a kutyádat.Ha tetszik,ha nem.

És nyilván nem tudod megmondani,hogy az illető akitől vásároltál a többi kutyáját kinek adta el,azok milyen helyre kerültek és esetleg nem elleti-e tovább az akihez kerül.Mindenfajta biztonsági dolog nélkül.És adja tovább bárkinek,mondjuk az általad említett cigánytelepre.


INNEN indul a szaporítás problémája.A cigánytelepre is eljut valahogyan egy kutya,és nyilván ott sem a fán terem.


Úgyhogy amíg TE és mások is vásárolnak ilyen helyről állatot,addig TE IS támogatod a cigánytelepi kutyák sokszorozódását és önmagában a meglétét.


Ez ellen pattoghatsz,de aki már esetleg járt menhelyen,fajtamentőknél,vette a fáradságot és több helyen utánament,érdeklődött,BESZÉLGETETT olyan emberekkel,akik nap mint nap szembesülnek ezzel,az TUDJA,hogy a probléma gyökere az olyanoktól fakad,mint akitől kutyát vettél.


És amíg ilyenek vannak,addig kellenek fajtamentők,addig kellenek menhelyek és addig lesz legalább heti 5 kérdés gyakorin is,hogy miért idegbeteg a kutyám,mi lehet a baja,talán epilepsziás,miért lett parvos,6 hetesen miért megy a hasa a pörkölttől amit adtam neki és még sorolhatnám.

2013. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

a szaporításnak van egy nagyon rövid definíciója: az az eb-előállító tevékenység, amely során csak az állomány létszámát növeljük nem pedig a minőségét.


aztán ezen belül vannak a nagyüzemi szaporítók, akik állatvédelmileg is kifogásolható módon űzik a tevékenységüket, az egyalmos szaporítók, a "becsúszott egy alom" szaporítók, az "aranykoszorús mesterszaporítók", stb vannak, akik rendesen ellátják a kölyökkutyáikat, de amíg nem adnak törzskönyvet, nincsenek a szülők mögött eredmények, vagy tenyésztési koncepció, addig bársonypárnán is nevelheti a kölykeit, nem lesz belőle tenyésztő.

2013. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%
sőt magában az sem jelent semmit ha tk szülőket pároztatnak.. ha nem tenyésztő nem ért hozzá akkor ugyan úgy szaporító csak ő drágábban vett kutyáit szaporítja és drágábban adja de a lényeg ugyan az nem ért hozzá :)
2013. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 donne ***** válasza:
11%

az állatvédők keze tudod meddig ér,én hívtam ki a rendőrőket, amikor a kutyát a kölykök vitték agyonverni, és nem az állatvédők számát tudom fejből...ráadásul mire kikeresem neten akár, addigra már sz*rt se ér, döglött kutyánál.Mellesleg a kutya túlélte, de nagy sérülésekkel.

Nem itt kell osztani az észt, mert mindenkinek megvan a maga véleménye, a szaporításról, aki megveszi az megveszi legyen mindenkinek a saját felelőssége.100 emberből 2 fogja neked elhinni, h tenyésztőnél jobb vásárolni, de mégsem ott fog kutyát venni!!Az ideggyengeségről annyit, h egy illetőnek, azt mondták minden kutyasuliban, akárhová ment ideggyenge kutyája van, nem tűrik meg a kutyasuliban...elment a cerbibe, és fura, ott tökéletes idegekkel rendelkezett és letette a vizsgákat is.Akkor sztem a hozzáállás ideggyenge sokszor, nem a kutya.

2013. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez ismét csak az emberek hozzá nem értését igazolja.

Mondjuk ebből kifolyólag is,a tenyésztő ÉRT hozzá,a szaporító NEM.


Ezt át lehet rakosgatni ezer szakmába és hivatásba,akkor is abban bízik az ember,aki ért hozzá.


És hiába az ember saját felelőssége,ha utána az ember fogja a felelőssége tárgyát (a kutyát) és kiköti egy bálamadzaggal egy fához.

Akkor kinek a felelőssége???


Azé,aki befogadja,vagy a menhelyé,vagy az állatmentőké.


Hány olyan esetet láttunk,ahol a SZAPORÍTÓ egyáltalán visszavette a kutyáját?

Mert a tenyésztők visszaveszik a kutyájukat....


Akkor lenne saját felelősség,ha ez a magyaroknál valóban felelősség alapú döntés lenne,nem hirtelen felindulásból kell egy cuki mini yorki vagy épp kemény akarok lenni egy staffal,ami talán sötétben 2 km-ről látszik staffnak.

2013. okt. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 donne ***** válasza:
0%

Hát na.Vannak akik a kutyát annyira se becsülik mint az autójukat, és míg az autót fűtött garázsba tartják,addig a kutyát kikötik vmihez, és az úgy jó.Ez felfogás kérdése...

Meg az is, h ki milyen hévben vásárol, személy szerint 3,5 évig vártam és tájékozódtam, de feleslegesnek ítéltem tenyésztőtől vásárolni, ha megtehetném onnan vennék..de...

2013. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

vettem egy kutyát 30.000ért ahelyett hogy vártam volna egy évet és félre teszem azt a pénzt amit csak a kajájára költöttem volna havi 20.000 körül volt akkor.


Akkor nem tartanék ott hogy nem tudom hogy hány 100.000et költöttem eddig állatorvosi ktg-re ilyen olyan bajokkal.. azért mert neked szerencséd volt azért a 90%nak nincs.

2013. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 sippara ***** válasza:
100%
Diesel, ne :D Hát ha 3,5 év alatt, komoly utánanézéssel arra jutott, hogy neki szaporítótól kell kutya, szerinted tudja egyáltalán értelmezni a mondataidat? Örülj, ha azt érti, amit ő leír :D
2013. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!