Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya kiharap a kerítésen...

Ha a kutya kiharap a kerítésen kívülre akkor ki a felelős, a hibás?

Figyelt kérdés

Tehát kicsit konkrétabban.

Tegnap este, történt, hogy egy ismerős részen sétáltunk a kutyámmal, és kertes házak, mindenféle telepek (ahol is éjszakára csak oda van téve valami kutya) mellett haladtunk e.

Nos, ilyenkor az szokott lenni, hogy minden kutya veszettül csahol, ugat, morog, nekiesik a kerítéseknek.

Az én kutyám meg szépen megy mellettem.

Viszont most az egyik kerítés mentén volt egy akkora hely, hogy a bent lévő kutyának a feje kifért (egy pici a nyaka részéből is), és elég vadul vicsorogva kiharapott, és hát majdnem elérte a kutyámat.

Ilyenkor ha az enyém "válaszol" és a másik kutya pórul jár, akkor ki a hibás?

Illetve mit kéne ilyenkor tennem?

(pl. becsengetek, és szólok hogy mi történt, vagy nem tudom)


2013. szept. 30. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a hibás, akinek a kutyája kinyúlt a kerítésen. Neki kell gondoskodnia arról, hogy a kutya ne férjen ki, ne tudjon kiharapni.


Viszont ha te nyúlsz be, vagy a kutyád dugja be a fejét és úgy történik harapás, akkor azért te vagy a hibás és a felelős.


Hogy mit kellene ilyenkor tenned, azt nem tudom, szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben és sajnos legtöbb helyen a kutya inná meg a levét a dolognak, mert jól megbüntetnék a gazdát, aki aztán megszabadulna a kutyájától..

2013. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
így van, a gazda felelőssége, hogy a kutyájának semmilyen testrésze ne érjen ki az utcára!
2013. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Okos kutyás pedig ilyen kerítésnél távolságot tart a kutyájával.
2013. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Okos kutyás pedig ilyen kerítésnél távolságot tart a kutyájával."


Főleg ha eddig az egy üres telek volt, így amikor arra jártam nem számítottam idegbeteg kutyára.

2013. szept. 30. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár ritkán,de ahányszor kertvárosi részen sétálunk én minden kerítéstől tisztes távolságot tartok.Üres telkektől is tartom a távolságot.Sose lehet tudni.Én azt javaslom máskor tarts elegendő távolságot minden kerítéstől!

Nyilván a gazda a hibás hisz nincs megcsinálva a kerítés.Viszont te is ki küszöbölheted a kellemetlenségeket,ha máskor olyan helyen jársz tarts távolságot.

2013. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!