Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet olyat, hogy az anya...

Lehet olyat, hogy az anya szukát és a fiát összepároztatják?

Figyelt kérdés
Most láttam és így árulnak kiskutyákat én úgy tudtam nem lehet ilyet
2013. szept. 30. 14:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Lehetni lehet, csak valószínűleg beteg, életképtelen kölykök fognak születni.
2013. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ritka törzskönyvezett kutyám őse így volt pároztatva, de csak azért mert a két szülő teljesen hű volt a standarthoz a legjobb minőségű volt az apa és lánya, ezért pároztatták őket. A picik nem kaptak felülbélyegzett törzskönyvet, mert ez a párosítás csak jobb minőségű fajta egyedeket engedélyezett. Viszont egy nem törzskönyvezett ilyen kutyát nem érdemes venned, mert sok örökletes betegsége lehet, epilepszia, dysplázia, szervi betegség ...
2013. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
* fajta egyedeket hozott le.
2013. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kivételes esetekben megengedett, hozzáértő tenyésztőknél, akik tudják mit miért csinálnak. Általában az ilyen kutyáknak nagyon magas a tenyészértékük. De az ilyen közeli vonalbeli párosításokat nagyon meg kell fontolni, nem is alkalmazzák túl sokan.
2013. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne?
2013. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 sippara ***** válasza:
Különleges esetben a fajtagondozó szervezet külön engedélyével lehetséges, amennyiben a szervezet úgy ítéli meg, hogy a kutyák tenyészértéke egyedülálló.
2013. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ez nem tenyésztő sajnos hanem szaporító tk nélküli kutyákat ad el 80 ezerért (amstaff)
2013. szept. 30. 21:49
 8/20 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet bár nem ajánlott. És normális kutyák nem is pároznak össze. Tutira hibás selejtes lesz az alom vagy szapotíthatatln.
2013. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 sippara ***** válasza:
Na, ez a másik eset, amikor nem a kutyák tenyészértéke, hanem a gazda idiótasága és hozzá nem értése egyedülálló. Sajnos ilyen is van.
2013. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Azért csinálják mert szép kék kutyák lesznek és most mindenki olyat aakr
2013. okt. 1. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!