Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért népszerűbb a border...

Miért népszerűbb a border collie, mint a többi terelőkutya fajta?

Figyelt kérdés
Szinte minden országban vannak juhászkutyák, de a legtöbb fajta alig ismert, pedig ők is vannak olyan értelmesek, mint a border, agilityzni meg terelni is tudnak legalább olyan jól, de valamiért a border a legnépszerűbb. Vagy csak jó a marketing?
2009. nov. 7. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

majd mindjár tjön az a mudis tag és leirja hogy a border egy szar,vegyen mindenki mudit...

Amugy szerintem az is közrejátszhat,hogy a küllemük szebb(nek hat),mint a többi terelőkutyáé. meg a marketing is persze.+ a borderre azt mondják a legjobban tanitható,legokosabb kutyafajta,ebből nemtudom mi igaz,mert nem volt még borderem.

2009. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
78%
Jó a marketingje és baromira ráálltak a szaporítására, úhyhogy elég olcsón lehet venni. Divatkutya, terelésben, agilityben van a legkevésbé részük, nagyon sokan divatból veszik, mert hogy jaj, a legintelligensebb kutya.
2009. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
nagyon szép és nagyon okos, mi kell még?
2009. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk ez igaz, az vegye, aki tud neki teret és feladatot biztosítani
2009. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A belga juhászok, ausztrál juhászok is nagyon szépek meg nagyon okosak.

[link]

[link]

2009. nov. 7. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon felkapott kutyafajta lett, mondhatni divatkutya.

Ez egy kicsit aggaszt, mert ídővel elveszítheti legféltettebb kincsét ( terelőösztönét). Amit a brit és skót juhászok évszázadokon át őriztek, tudja fene mennyi ídő alatt elfogja veszíteni.

2009. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
a border collie a leginteligensebb kutya fajta (volt a TVbe..) és jó családi kutya.. és szép borsos árat lehet vele kaszálni, ha már ilyen felkapott... szegény colliek... tömeggyártás áldozatai őkis :|(szaporítókra értem)
2009. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A terelőösztönét nem féltem, mert munkavizsga köteles fajta, meg sok juhász is tart ilyen kutyát.

Az igaz, hogy nagyon intelligens, de a többi terelőfajtához képest nem hiszem, hogy kiemelkedően! Azokban az amerikai tesztekben, amikben megállapították, hogy a legokosabb fajta, 100 fajtát viszgáltak, pedig van vagy 400 fajta. Szerintem egy mudi vagy egy kelpie van annyira intelligens, mint a border, csak őket nem tesztelték. Amúgy ha valakinek ez a fajta tetszik, akkor vegye ezt, de az már szerintem túlzás, hogy "van egy kutyám, de szeretnék versenyszerűen agilityzni, veszek mellé egy bordert", pedig a mostani kutyával is szép eredményeket érhetne el, ha venné a fáradságot és gyakorolna...

2009. nov. 7. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem fogom a mudit népszerűsíteni. :) Nem akarom hogy őt is felkapja a divat és olyan veszélybe kerüljön mint a border. :)

Evvel kapcsolatban csak azt kérdezném újból: miért is szebb a border? Amelyik kiállításra van az kétlem hogy olyan jól dolgozik, amelyik meg terelésre arra még a borderesek is mondják hogy ronda. Csak annyit kérdeznék: a mudi miért is néz ki keveréknek, és miért néz ki gyönyörű fajtatisztának a border a foltosságával és a kajla füleivel? Csak azért és akkor ha valakinek ő a kedvence, amúgy logikai szempontból semmiért. Átlagos kinézete van. Különleges színei meg más kutyáknak is vannak. És ne okoskodjon akinek mág nem is volt bordere. És szerintem másfajta dolgozó pásztorkutyája sem akinek kapcsán közelebbi kapcsolatba került volna a dolgozó bordekkel.


Valószínűleg azért a legnépszerűbb, mert jaj a legintelligensebb kutya. Tudod mint amikor nézik a Rexet és akkor mindenki német juhászt akar. Ja, hogy foglalkozni és kéne vele, mert nem magától okos?... Aztán tudod az embereknek az kell ami menő... Ami nem olyan ismert, nem nyugati esetleg magyar az máár fúúj nem divatos. Aztán az embernek elég nagy nyerési vágya van amit szeretne minnél könnyebben elérni. És szerintem senkinem tagadhatja, hogy a border egy munkagép. Könnyen lehet vele tarolni. Az már nem olyan érdekes, hogy így nincs meg a nehéz munka és a különlegesség öröme. Egy olyan kutya már nem is jó akit nem úgy kell nevelni mint a legtöbb kutyát, hanem kicsit érzékenyebb, vagy akármi. Német juhászt is azért a puszta tényért alkalmaznak többet, hogy jobban tűri a keménységet és a gazdacserét. Nem azért, mert sokkal jobb mondjuk a dobermannál. Csak az utóbbit máshogy kell kezelni. Szerintem is nagyon sok kutya van ami legalább annyira okos mint a border. És a másik kérdés, hogy ki mit néz okosságnak? Majd akkor mondják ezt, ha minden kutyát megvizsgáltak.

2009. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló, jól megnevettettél! :D Mikor megláttam a kérdést, nekem is egyből ez ugrott be! :D

De amúgy tök korrekt választ adott mudis barátnénk, én csípem ezt a csajt (asszem csaj), pedig én borderes vagyok. :D

Amúgy mit tom én, miért népszerűbb. :D

Én úgy szerettem bele ebbe a fajtába, hogy előtte soha nem is hallottam róla és nem is láttam ilyen kutyát. :O

Jan Fennell könyvében olvastam említés szintjén a fajtáról, nem tudtam milyen kutya, rákerestem a neten. De úgy küllemre annyira nem ragadott meg sokáig. Aztán szintén Jan könyvében olvastam az obedience-ről és mivel nem tudtam elképzelni, mi ez a sport, szintén rákerestem. Na ott láttam meg, mi az a border collie és megbabonáztak ezek a kutyák... Elkezdődött a szerelem és a vágy, hogy nekem is ilyen kutya kell. Közel egy év kutakodás a tenyésztők között, ismerkedés a fajtával, mind elméletben, mind "gyakorlatban". Sokszor, nagyon sokszor átgondoltam, hogy be tudom e vállalni az életembe ezt a kutyát, mert tisztában voltam vele, mennyi törődést igényel. De mondom, közel egy év ismerkedés, kutakodás és döntöttem, vettem egy ilyen kutyát és nem bántam meg. Na de mindegy, a kérdés nem ez.

Nekem csak az a mókás, vagyis inkább szomorú, hogy miután border tulajdonos lettem, szembesültem azzal, hogy valószínűleg ez a fajta lesz (vagy már az) a következő divathullám. :S :(

De sebaj, én nem divatból vettem, de én is azt mondom, hogy aki csupán a külleme vagy inkább a hírhedt intelligenciája miatt szeretné, az ne vegyen. Egy ilyen kutya életforma. És igen, a mudisnak igaza van, nem magától okos, hanem tanítani kell (de annyit megsúgok, hogy sokkal könnyebb tanítani, mint egy átlag kutyát és igazi szolgalélek). De szerintem az összes terelő kutya átlagon felüli intelligenciával rendelkezik, hiszen az ő munkájukhoz erre különösen nagy szükség volt.

2009. nov. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!