Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A skót juhászkutya igazából...

A skót juhászkutya igazából is olyan hűséges, értelmes, bátor, kitartó terelőkutya, mint a Lassie című filmben?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Régen lehet hogy az volt. Mára már inkább egy szőrös szépségkirálynő. Legelábbis én nem sok terelő, versenyző, dolgozó skót juhászt láttam. Bár lehet hogy itt is van egy tuti munkavonal mint a német juhásznál, akik mindent tarolnak és csak én nem hallottam még róla!
2010. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

terelokutyanak nem mondanam. bator sem tulsagosan.

bar nem tudom mire gondolsz itt. nekunk van 2 is. a szuka vihar/villam veszely elol menekul a sarokba, de peldaul ha joido van, szokott verebet is fogni. a kan viszont szakado esobe all kint, "fut" a villam utan meg ilyenek.


tobbi az stimm.

2010. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez leginkább nevelés és a gazda hozzáállásának függvénye. Minden kutyát el lehet rontani, ha elkényeztetik s nem nevelik, képezik HELYESEN és a legostobábbnak mondott fajták egyedeiből vagy akármelyik keverékből is lehet csodakutyát nevelni, ha a gazdi úgy áll hozzá és jól neveli, képezi.
2010. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már nem. Persze lehet belőle okos, engedelmes kutyát nevelni, de sajnos egy versenyen a még ma is munkára tenyésztett fajták, mint pl. border collie, mudi, pumi simán verik. Terelőkutyának meg már egyáltalán nem nevezném, mert terelőösztönük nem sok van.
2010. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

IGEN!


egyszer hazahoztam egy skótjuhász keveréket az utcáról, nagyon barátságos volt, megmutattam a 4 éves unokaöcsémnek, és átöleltük a nyakát. és hagyta. aztán 1 nap múlva már póráz nélkül sétálhattunk, mert nem szökött el. a nevére hallgatott, pedig én neveztem el, 1 nap után már a "gyere" hívószóra jött is. :)

2010. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"A collie okos, értelmes, de nem annyira mint az Eric Knight Lassie c. könyvéből kiderül." Idéztem egy aranykoszorús collie tenyésztő honlapjáról.
2010. febr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Okos, hűséges, nagyon alkalmazkodó fajta. A bátorság és a kitartás egyrészt egyedi, másrészt nevelés függvénye is. Vannak köztük is ijedősek, de olyanok is, akik megvédik a gazdit és az életét mentik meg. (Pl. az én kutyáim egyik rokona kamionsofőr gazdáját mentette meg, amikor megtámadták.) Ma már több tenyésztő és kutyatartó fordít arra figyelmet, mint pár éve, hogy ne csak egy szőrgombóc legyen a kutya, hanem az idegrendszere is jó legyen, és lehessen vele kutyasportokat végezni de dolgozni is. És a terelőösztönre szintén, mivel végre többen viszik el a collie-jukat ösztönpróbára is. (Én is el szándékszom a fiatalomat.)
2013. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!