Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a beteg...

Hogyan vegyem rá a beteg kutyámat, hogy egyen?

Figyelt kérdés

A 9 éves keverék kutyusomnál megállapították, hogy májbeteg és bőrférges. Megkezdtük a kezeléseket egy hete, de most hétvégére rosszabbul lett. Nem hajlandó enni. Egyedül a vitaminokat és néhány szem háztartási kekszet nyammog el.

Ma voltunk ultrahangon, szerencsére nincs szervi elváltozás, de a doki szerint okozhatja a rosszullétet a dögök... pusztulása. Este kapott valamilyen tápszert, pasztát, nem tudom, mi a neve.


2013. szept. 30. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted az állatorvost, hogy mit és mennyit kellene ennie? Mert vannak kezelések amik az étvágyat is csökkentik, talán ezért nem eszik rendesen. Pépesített ételt nem próbáltál?
2013. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

egy hete állatorvoshoz járunk

speciális tápot kap, csak azt ehetné

már három fajta táp van itthon, de egyiket se eszi, illetve ma evett pár szemet, de ötletem sincs, mivel lehetne meghozni az étvágyát

2013. szept. 30. 23:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem calopet a paszta neve?
2013. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
lehet, igen
2013. szept. 30. 23:18
 5/12 anonim válasza:

Az én kutyám nem olyan rég nagy beteg volt. Nem evett szinte semmit!infúziót kapott, hogy pótolva legyenek a tápanyagok. megfelelő kezelésektől helyre jött szerencsére. Én Béres cseppet vettem ami kutyáknak van külön kifejlesztve, azt adtam neki a kezelés mellett. 2-3 nap elteltével vissza jött az étvágy és 1 hét múlva már ugyan olyan mohó volt mint régen! :) Sztem nagyon nagy szerepet játszott a javulásában! Én azóta mindenkinek ajánlom! Sztem próbáld ki ártani biztos , hogy nem fogsz vele. Nézz utána, ezen az oldalon van egy részletes leírás [link]

remélem tudtam segíteni! :) Gyógyulást a kutyusodnak!!

2013. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Calo-pet paszta lesz az szerintem is.... Azt mindenképpen bele kéne erőltetni, akár fecskendővel.


Ha csak háztartási kekszet rágcsál el és vitaminokat, akkor adjál neki azt.


Egyébként meg a tápot lelocsolhatod enyhén májkrémes meleg vízzel (bár nem tudom, hogy minimálisat lehet-e vagy sem adni májbeteg kutyának...), hátha arra rákap.


Lehet azért sem akarja megenni a tápot, mert túl kemény/nagy szemű és mondjuk rossz/mozog 1-2 foga. Próbáld meg kicsit feláztatva adni neki.

2013. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
A Calopetet nyomd bele, akár erővel is. Ha jól tudom a Hill's-nek van valamilyen konzerve, ami súlyos betegség után segít a felépülésben, abból ha keveset is eszik, sokat segít...
2013. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én cicámmal is ez volt, szintén májbetegség.

Csak olyan dolgokat lett volna hajlandó megenni, amiket nem lett volna szabad, de egy idő után már azt sem. Én sehogy sem tudtam rávenni az evésre őt, minden próbálkozás hiába való volt.

Hetekig jártunk infúzióra, így tartották életben, de egy idő után leállították a dolgot, azt mondták nincs értelme tovább. Ezután még próbálkoztam otthon mindenféle finom falattal etetni, de hiába. Már nincs köztünk azóta, pont lát hete ment el. :(

Remélem nálatok azért nem így lesz.

2013. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
lát=két
2013. okt. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd az evést! Sokkal fontosabb az, hogy igyon, arra figyelj inkább oda. Az étvágya is megjön majd, amint meggyógyul.
2013. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!