Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek "meghal" a kutyája az...

Akinek "meghal" a kutyája az mit érez?

Figyelt kérdés
Azzal egyet értek, hogy ha elpusztul, akkor elvesztette egy darabját, az élete egy részét és sajnálom. Ha "meghal", az nem azt jelenti, hogy emberszámba veszi, hanem azt, hogy az embereket ugyanoda sorolja, mint a háziállatait. A kutyáját többre tartja, jobban tiszteli, mint az embertársait.

2013. okt. 1. 08:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a kutyám (a saját kutyám, nem általában a kutyák) sokkal többet jelent, mint Mátyás király. Mátyás több száz éve halott, semmi személyes dolog nem fűz hozzá. Nem vigasztalt, ha szomorú voltam, nem őrzött, ha beteg voltam. Nem játszott velem, nem szeretett. A kutyám igen. És nem sértődöm meg, ha valaki jobban szereti a kutyáját, mint engem. A kutyák semmivel nem alsóbbrendűek az embernél az én felfogásomban.
2013. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Mert én nem vagyok elfogult, elvakult és nem forgatom, hanem mind a kettőt látom:

"Mátyás király neked nem volt több, mint a kutyád..."

"A kutyám a szememben olyan megbecsült mint Mátyás király"

Amiatt, hogy csak az egyiket írjuk le, mind a kettő igaz! Azokat, akik nem elfogultak az állatokkal, ettől még értékes és becsületes emberek, mind sérti, hogy kutyaszámba veszik!

Az, ha én azt mondom, hogy elpusztult, akkor az csak téged sért, meg néhány elvakult szimpatizánsodat! Ha az én kutyám pusztul el (van!!!) az téged nem sért, még akkor sem, ha így írom le! Én figyelembe veszem, mennyire be kell szűkülni ahhoz egy területen (érzelmileg), ahhoz, hogy a te kutyád "meghaljon", az egyáltalán nem mentesít a többi jóérzésű ember előtt! Igen, őket sérti! Lehet mondani, hogy ne olvassák, de akkor azt is lehetne mondani, hogy ne olvassák a "zsidózást"! Olvassák, olvashatják és sérti őket! Az erdő szélén senki nem foglakozik vele, mi a vélemény két kutyatulajdonosnak az emberekről, de ez egy olyan közösség (az internet), hogy ide nem csak kutyatulajdonosok és "nem cigányok" járnak! Őket is figyelembe kellene venni...

2013. okt. 1. 11:32
 13/25 A kérdező kommentje:
Mindegy hogyan magyarázzátok, mindenképpen minősítetek! Ha a sportban kiemeljük az elsőt, akkor minősítjük a többi sportolót is, mert ők nem elsők! Az én kutyámat értékelem, több fűz hozzá, mint Mátyás királyhoz, aki régen meghalt! Leírni nekem (is) leírod, hogy ők egy csoportba tartoznak, pedig nekem sem egyforma! Mátyás királyt értékelem, a ti kutyáid nekem nem jelentenek semmit! Ti mégis is azt akarjátok nekem jelezni, hogy egyformák...
2013. okt. 1. 11:38
 14/25 anonim ***** válasza:
78%

Hát akkor ugorj neki mégegyszer, mert teljesen belepistultál a mondandódba. A szavakon lovagolsz, holott már jó pár válasszal ezelőtt leírták/leírtuk, hogy hogyan állunk hozzá.


Egyébként én a meghal szót nem használom. Ember/állat nálam "elment".


Gondolom ezzel is komoly problémád akad...

2013. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Írhatnám azt, hogy "Meg fogtok dögleni, mint a kutyák!", de nem írom! Isten őrizz, hogy ilyet írjak! Ugye? Azért egy-két kutyásban felszaladt a pumpa? Azért kell a szavakon lovagolni, mert jelentésük van! Ha nem lenne jelentésük, nem kellenének és nem lennének szavak!
2013. okt. 1. 11:44
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező! Te ittál vagy szívtál vmit? :D

Most írd már le konkrétan, hogy mi a problémád?

Nem volt gyerekszobád? Az asztal körül kergettek kiskorodban vagy mi?

2013. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha neked én megdöglök mint a kutyák. Nekem így is jó. Semmiféle érzelmet nem keltettél bennem. Ha te eldobnád a kanalat a következő pillanatban én sem hullajtanék érted könnyeket. Rossz ember vagyok? Lehet. :)
2013. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Én figyelembe veszem, mennyire be kell szűkülni ahhoz egy területen (érzelmileg), ahhoz, hogy a te kutyád "meghaljon""


:D:D:D:D Ez pont fordítva van (szerintem)

2013. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Imola Ágnes ***** válasza:
77%
Kérdező, mit akarsz elérni? Hogy ezután mondjam azt hogy megdöglött egy állatom? Mert nem fogom. Továbbra is azt fogom mondani, hogy meghalt. Nekem így tetszik, és bármennyire is sértő számodra, jogom van hozzá. Még nyilvánosan is jogom van... az INTERNETEN. Vagy talán tovább folyatod majd mindenkinél a verbális zaklatást, mert neked nem tetszik a szóhasználatuk? Mert ahhoz neked nincs jogod. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyújts be egy kérvényt az emberjogi bíróságon, hogy a "meghalt" szót csak emberre lehessen használni, és akkor szólj, ha ez sikerült...addig én arra használom, amire akarom. Pont.
2013. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
56%

Én még egy szúnyogra is azt mondom, hogy meghalt, meg egy virágra. Na akkor most mi van? Pedig nem tekintem őket többnek mint egy ember, sőt előbbit még utálom is. Egyszerűen nekem ezt esik jól mondani.

A te problémád meg az, hogy mindent borzalmasan túlbonyolítasz. Az ilyen típusú emberek olyan szánalmasak. Ez csak egy szó. Vagy mit vártál? Az egész világ hozzád fog idomulni, mert téged irritál ez a szóhasználat? Te számunkra egy idegen vagy, nem tudhatjuk, hogy mit akarsz, és nem is érdekel, mert senkinek sem ártunk.

Amúgy meg Mátyás királynál valóban többet ér a kutyám számomra. Azért mert a kutyám 13 éve velem van és mindenen együtt mentünk át, míg Mátyás király nem több számomra mint egy történelmi alak egy tankönyvből akinek a dolgait meg kellett egyszer tanulni mert különben egyest kaptam volna, nem ő védett meg amikor megtámadtak, nem ő vígasztalt meg amikor szomorú voltam. De gondolom te jobban szereted Mátyás királyt mint pl az anyukádat, mert ő többet tett a világhoz mint az ősöd aki lehet hogy csak egy bolti eladó vagy valami.

Komolyan, nincs nagyobb gondod az életben, hogy más kutyája meghal vagy elpusztul??

2013. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!