Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám sokszor órákig szaglász...

Kutyám sokszor órákig szaglászik mielőtt kakilna, mitől lehet ez? Ezt is "jelölésnek" használja? 1 éves, ivartalanított shar pei kan

Figyelt kérdés

A kutyám kölyökkorában mindig ott ürített ahol éppen rájött (bár járdára, stb. soha nem jutott eszébe, kizárólag fűbe és jobban szeret elvonulni). Mostanában viszont egyfolytában szaglászik, keresi a helyet de nem kakil (most vulgáris leszek de másképp nem tudom megfogalmazni) akkor sem ha már kilóg a fenekéből. Nagyon könnyen kizökken, ha "elfogy" a füves-leveles rész, ha jön egy másik kutya, ha talál egy botot egyből arra figyel és nem arra hogy elvégezze a dolgát. Nem értem miért csinálja ezt, van hogy szó szerint órákig sétálunk mert nem akarom hogy rossz legyen neki ha nem tud könnyíteni magán, és vagy ötször nekiáll a dolognak aztán mindig félbe marad. Ugyanakkor ha sikerül akkor teljesen normális a széklete, tehát nem kevés, nincs székrekedése, semmi.

Ivartalanított de nagyon domináns, még mindig jelöl a pisivel is. Azt ugyanakkor észrevettem, hogy ha leveszem róla a pórázt akkor nagyobb kedve van (7 méteres flexin vagyunk Julius K9 hámmal) de ez is nagyon változó, van hogy póráz nélkül is gondok vannak.

Nincs ötletem miért csinálja, mert ugyanakkor egy óránál többet nem szeret lent lenni egy huzamban, elég lusti és akkor is jönne haza ha nem volt kaki. Lenne erre valamilyen megoldás? A pisivel semmi gondunk.


2013. okt. 2. 18:39
 1/2 Akiteki ***** válasza:
Nálunk a szukák szokása, hogy nem akarnak pórázon kakálni. Na meg mindegyiknek, hogy ha nem csikizi a fű a fenekét, akkor nem csinál semmit. Egy kiadós futás mindig segít meggyorsítani a dolgot. Nem lehet, hogy a hám zavarja?
2013. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hovarju ***** válasza:

Szerintem, ha napjában többször sétáltatod, nem baj ha nem kakál minden alkalommal.

Esetleg sok mozgás, vagy póráz nélküli séta megoldhatja a dolgot.

2013. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!