Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme a kullancs cseppnek...

Mi értelme a kullancs cseppnek ha így is belemegy a kutyába a kullancs?

Figyelt kérdés

Már több tízezer ft-ot költöttem különféle kullancs cseppekre, és nyakörvre (ebben a hónapban) mert egyik se válik be. Adventix, prac-tic, Forest nyakörv (7800 FT, a kiltix tovább fejlesztett verziója ami már bőrbe si beszívódik).... Tehát márkás, állítólag jó kullancs védő dolgok ezek. A cseppeket két hét után csepegettem újra. és igen jól csepegettük be a kutyát, nem mosta le róla az eső sem.


Minden nap járunk futni a kutyámmal és egy terep van ahol futkoshatunk kedvünkre, az pedig erdő-mező. Tudom hogy kullancs szezon van de szerintem nem normális az hogy jelenleg prac-tic csepp van rajta 2 hete, és Forest nyakörv szintén két hete, és még mindig 0 a védelme.... Naponta 5-7 kullancsot szedek ki a kutyámból. Sokat az előtt mielőtt belecsíptek volna, de pl tegnap találtam benne egy olyat ami már benne volt a kutyában.


Ennyi pénzt kidobunk a kullancs elleni védelemre és nem használ semmit.... én pedig rettegek minden nap hogy a kutyám elkap valamit a kullancsoktól.



2013. okt. 3. 08:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
amiket használsz, a cseppek és a nyakörv nem a csípést akadályozzák meg. mindegyik a kutya szervezetébe szívódik fel, és a vérrel mérgezi meg a kullancsot, tehát szívnia kell ahhoz, hogy elpusztuljon. én ezért nem használok ilyen szereket, mert a kutyát is mérgezem vele, viszont a kullancstól még így is esélyes, hogy elkap valamit. inkább átnézem gyakran és fel nem szívódó szereket használok (pl. neostamosan).
2013. okt. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Advantix, Prac-tic nekünk se vált be. Prac-tic mellett volt olyan nap, amikor 30 kullancsot szedtem ki a kutyából, és nem igaz, hogy akkor döglenek meg, amikor már elkezdenek szívni, mert akkor sem döglöttek meg. Némelyik már bors méretűre szívta magát és vígan éldegélt. Nekünk a csepegtetők a kutya dús bundája miatt nem jöttek be. Mivel bőrön keresztül szívódik fel a hatóanyag, ezért ha a szőr felitatja, akkor nem tud felszívódni. Persze mire erre rájöttem, akkor már másfél éve küzdöttünk a kullancsokkal. Nekem a Scalibor nyakörv vált be. Így is előfordul kullancs a kutyákban, de a két kutyában egy évben összesen nincs annyi, mint a csepegtetők mellett a egy kutyában hetente volt. Ráadásul az ára is csak töredéke.
2013. okt. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ami nálam bevált: Promeris Duo Csepp, havonta egyszer, és emellett ha erdőbe, vagy fertőzött helyre megyönk akkor befújom kicsit a bundáját Neostomosannal előtte. de a promeris Duo nálunk nagyon bevált...
2013. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen én is elvileg úgy tudtam hogy ha berlharapnak meghalnak. Eddig egy döglött kullancs volt benne, az is még döglötten is kapaszkodott a kutyába. Az összes mind eleven volt, azok is akik már megszívták magukat. És ha napi 7 kullancsból csak 6ot veszek észre, akkor ott a veszély hogy az az 1 belemegy a kutyába és megfertőzheti.
2013. okt. 3. 08:42
 5/26 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már arra hogy befújom a bundáját, csak nem tudtam mivel lenne érdemes hogy ne legyen ragacsos a kutya és ne nyalogassa le magáról.


Mi a bőrre csepegtettünk mindig, nagyon ügyelve hogy ne szívja fel a bundája. És ráadásul volt amit végig a gerincen kellett 4 helyen, és volt amit végig a gerincen két helyen. Mindegyiknél úgy csináltuk ahogy kellett és semmi eredmény. Dühítő.

2013. okt. 3. 08:44
 6/26 anonim ***** válasza:
48%

Nem mondom, hogy követendő a példám, de én idén még egyszer sem tettem semmilyen spot-ont a kutyámra.

A korábbi években én is mindent végigpróbáltam, mert minden vérszívó imádja a kutyámat. Kapott már szúnyogtól is fertőzést, bolha is volt benne. Kullancs minden tavasszal minimum 5-10 volt benne, meg év közben is néhány. És nagyrészük élt még, amikor kiszedtem, igaz nem szívták meg magukat nagyra.

Aztán idén év elején valahogy mindig elfelejtettem megvenni a spot-ont, és összesen 3 kullancs volt benne tavasszal...

Az okát nem tudom, lehet, hogy csak a szerencsés véletlen, mindenesetre egyelőre nem változtatok...

2013. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A neostomosan enyhe szagot hagy a kutyán, de nem ragad a szőre, és nem lesz baja ha nyalogatja.... nekem bevált...
2013. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Az Advantixtől elvileg bele se kéne másznia. A Kiltix viszont például olyan, hogy vérszívás után öl, de ez a hatóanyagtól függ.

Sajnos semmi nem nyújt 100%-os védelmet, nagyon fertőzött területen mindig lesz néhány olyan kullancs, ami le se sz*rja a cseppeket, de ha anélkül vinnéd be a susnyásba, tuti, hogy sokkal többet szednél ki belőle, úgyhogy ne húzd le őket teljesen. Valószínűleg a kutyád is eleve olyan típus, ami jobban vonzza a kis dögöket. Megpróbálhatod esetleg ultrahangos riasztóval kombinálni, többeknek bevált, és akkor nem raksz rá még több kemikáliát, vagy fújkálni, vagy egyszerűen keresni egy kevésbé kullancsos részt a sétához.

2013. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
nekünk ez Efipro vált be, havonta csepegtetjük, lekopogom, nem volt azóta kullancs a kutyákban. pedig előtte sajnos mi is átestünk egy babézián.
2013. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

az ultrahangosat már páran javasolták de őszintén szólva eddig nem hittem benne. Lehet kipróbálom még egy utolsó esélynek. kullancs nyakörv rajta van, szóval nincs lehúzva :D meg lehet hogy tényleg több kullancsot szednék ki belől ha ezek nem lennének, csak az dühít hogy akkor minek vannak. oké hogy nem 100%os a védelem hanem állítólag 96%. de még ezek se érnek semmit. napi 5-7 kullancs 1 óra leforgása alatt, az sok...


lehet adok egy esélyt ennek az ultrahangos bizbasznak.

2013. okt. 3. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!