Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme a kullancs cseppnek...

Mi értelme a kullancs cseppnek ha így is belemegy a kutyába a kullancs?

Figyelt kérdés

Már több tízezer ft-ot költöttem különféle kullancs cseppekre, és nyakörvre (ebben a hónapban) mert egyik se válik be. Adventix, prac-tic, Forest nyakörv (7800 FT, a kiltix tovább fejlesztett verziója ami már bőrbe si beszívódik).... Tehát márkás, állítólag jó kullancs védő dolgok ezek. A cseppeket két hét után csepegettem újra. és igen jól csepegettük be a kutyát, nem mosta le róla az eső sem.


Minden nap járunk futni a kutyámmal és egy terep van ahol futkoshatunk kedvünkre, az pedig erdő-mező. Tudom hogy kullancs szezon van de szerintem nem normális az hogy jelenleg prac-tic csepp van rajta 2 hete, és Forest nyakörv szintén két hete, és még mindig 0 a védelme.... Naponta 5-7 kullancsot szedek ki a kutyámból. Sokat az előtt mielőtt belecsíptek volna, de pl tegnap találtam benne egy olyat ami már benne volt a kutyában.


Ennyi pénzt kidobunk a kullancs elleni védelemre és nem használ semmit.... én pedig rettegek minden nap hogy a kutyám elkap valamit a kullancsoktól.



2013. okt. 3. 08:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
sokan esküsznek a B vitamin adására, illetve arra, hogy rendszeresen almaecetet öntenek a kuty ivóvizébe (pár csepp)
2013. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Almaecet van itthon. És úgy olvastam hogy kutyának lehet pár cseppet adni vagy azzal főzni neki. Szóval egy próbát megér :) Köszönöma tippet. Mindenesetre a csepegtetést és nyakörvet továbbra is alkalmazni fogom. De most fejeztem be a kullancs szedegetést, és megint 5-6 volt benne. Így belegondolva lehet tényleg sokkal több lenne a kutyában ha nem lenne becsepegtetve.
2013. okt. 3. 20:57
 23/26 anonim ***** válasza:

Nekem idáig egy kutyám halt meg babéziában (beagle,kan,4éves) addig is nagyon figyeltem a kullancsirtó dolgokra,de azóta fokozottabban. Én Ex-Spot cseppet használok ami nagyon pénztárcabarát. (állatorvosnál veszem egyenként,de lehet venni pl. a FresNapfba nagyobb kiszerelésben)

Összehasonlítanék most pár hozzászólásban már megemlített terméket.


Ex-spot csepp: 6 darab 6000FT, 1 darab 1420FT ( [link]


Effipro Spot csepp: 1 darab, 1425 forinttól kb. 3-4 ezer forintig ( [link]


Scalibor nyakörv: 1 darab 5400 vagy 4885 forint ( [link]


Neostomosan lemosással,fürösztéssel vagy permetezéssel : 510 forint darabja,de 2-3 napos védelmet nyújt és javallott 7 naponta megismételni ( [link]


Remélem volt olyan akinek segítettem. További jó kutyázást mindenkinek!:)

2013. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Neostomosan- állatpatikában azt mondták hogy annyira erős szer hogy ÉVI 2szer javasolják, hogy alkalmazzuk. a kutyám most babesia-s lett. Semmit nem érnek a nyakörvek vagy cseppek. Mind kettő volt rajta egy időben.
2013. okt. 22. 19:39
 25/26 anonim ***** válasza:

Naná hogy azt mondják, mert azzal kevesebbet keresnek, mint a cseppen.

De te meg ha ennyire azt akarod hallani, akkor tessék, szart sem ér a csepp, többet ne használd, csak aztán majd kérjük a számokat a kutyában talált kullancsokról is.

2013. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Én ezt nem tudom. Hétfőn voltam bent én a gyógyzsertáros meg volt rökönyödve hogy ezt biztosan nem állatorvos javasolta, mert nagyon erős szer ahhoz hogy naponta vagy hetente fujogassam a kutyát.
2013. okt. 23. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!