Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le róla a...

ThisIsMyName kérdése:

Hogyan szoktassam le róla a kutyusomat?

Figyelt kérdés
Mivel pár hete nincs munkám, így rengeteg időt töltök a 2 hónapos kutyusommal. Mostanában elkezdett nyüszíteni, ha kimegyek a szobából vagy nem veszem fel az ölembe. Aranyos, hogy ennyire ragaszkodik, de ez nyilván hosszútávon nem a legjobb, hisz előbb-utóbb újra munkába fogok állni és, akkor nem lehetek vele egész nap. Hogyan tudnám leszoktatni róla, hogy ne nyüszítsen? Az ő érdekében kérdezem, biztosan nem jó / nem lesz jó ez neki így.

2013. okt. 3. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele amikor nyüszít, rá se nézz, mint ha ott sem lenne. Tudom, ez nehéz, de hidd el, hosszú távon neki is így lesz a legjobb.
2013. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is ilyesmire, de picit nehéz. Köszönöm!
2013. okt. 3. 16:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehéh ez biztos, de ha bármit reagálsz annál tovább fog tartani. Hagyd magára néha, menny el egy kicsit otthonról hogy megtanúlja ez normális. Ha haza mész ne kösszönk, ne simizd ha körbeugrál mert azzal csok jobban fokozod a feszültségét.

[link]

[link]

Olvasgass egy kicsit ezekből, hasznos lehet a későbbiekben. De ne felejtsd el még kölyök, a falkavezérséget csak az ő szintjén vedd.

2013. okt. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehéz. De hidd el (saját tapasztalat) hogy ha olyankor foglalkozol vele akkor megszokja, és később még nehezebb és fájdalmasabb lesz erről leszoktatni. Már most az elején meg kell tnaulnia. Nekünk esténként sírt a kuytusunk. 3 nap után megtanulta, hogy nem kell félni, reggel mindig ott vagyunk ismét.
2013. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!! Ma is sírdogált, pedig csak mosogattam és nem rá figyeltem. Szóval hagytam, aztán elment játszani. Működni fog biztosan. :)
2013. okt. 4. 10:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Miután abbahagyta a nyüszítést, mennyi idő múlva foglalkozzak vele?
2013. okt. 4. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Hamar. 1 perc mondjuk.
2013. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!