Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után ez normális...

Ivartalanítás után ez normális? Rendbe fog jönni lelkileg?

Figyelt kérdés
Tegnap volt ivartalanítva a kutyám, hazahoztuk és nem akart aludni egész nap, csak ült és lógatta az orrát szó szerint. Jó tegnap még nagyon kába volt. Ma már fizikailag teljesen jól van az látható, eszik iszik szépen, de teljesen magába van roskadva, úgy látom nem érti mi történt vele, és a gallér nagyon frusztrálja. Félek depressziós lesz, 10 nap elég hosszú idő, de muszáj rajta tartani, mert a sebét akarja piszkálni folyamatosan.
2013. okt. 4. 12:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
9%
Talán nem kellett volna kiherélni csóri kutyát,én is lógatnám az orromat ha kivágnák a mogyoróimat.
2013. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz depressziós. Majd hozzászokik a gallérhoz is. Azért, mert magához tért az altatásból, még vannak fájdalmai, mint minden beavatkozás után, ami műtét.Pár nap és gallérban is vidámabb lesz, ahogy múlik a fájdalma.
2013. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is ugyanemiatt aggódom. Az enyém 2 hónap múlva lesz ivartalanítva és félek, hogy mennyire fogja megviselni... De sajnos elkerülhetetlen lesz.
2013. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj el fog múlni. az én kutyusom az oltás után volt múltkor láthatóan levert, egészen addig amig anyum meg nem sajnálta és adott neki főt húst + csontot. utána egyből visszatért a jókedve.


de most gondolj bele. megmütöttek, van egy sebed, ami húz, gyógyul, viszket, és még csak meg se tudod vakarni mert van rajtad vlmi szar amiből még csak kise látsz... te is depresszios lennél tőle, nem? :D

2013. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Kedves első,akkor ugye rád számíthatnak a menhelyek,amikor tömérdek kiskutyát kell naponta elhelyezni??


Ostoba vagy és még hirdeted is.Grat.


Kedves kérdező,a kutyusnak nem az ivartalanítástól ilyen a kedve,hanem a gallértól.

Amint lekerül róla a gallér,garantálom,hogy ugyanolyan lesz,mint előtte.

Ja,és egy kutya nem tud depressziós lenni.


Esetleg ha figyeltek rá folyamatosan,akkor vegyétek le róla,de ne engedjétek,hogy piszkálja magát.

Ha nagyon a sebbel van elfoglalva,akkor tegyétek rá vissza.Majd ha kicsit lenyugodott,akkor próbáljátok megint levenni.


Az én kutyámon csak éjszakára volt gallér,annyira nem érdekelte a seb.De amikor aludtunk,a biztonság kedvéért ráraktam,nem volt semmi baja,csak folyton felkeltett ahogy mozgolódott a gallérban :D


10 nap nem a világ vége,ráadásul 5-6-7. naptól a seb is egyre jobban gyógyult lesz és a kutyust sem viseli meg annyira.

Az első 3-4 nap szokott rosszabb lenni,addig próbáljátok elterelni a figyelmét.Ha leveszed a gallérját,akkor labdázzatok vele óvatosan,vagy menjetek el egy könnyű sétára és engedd hogy sokáig szaglásszon.Akkor mása figyel és megnyugszik.

2013. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Imola Ágnes ***** válasza:
88%
A gallár viseli meg, nem az ivartalanítás. Sok kutya így reagál az ilyen dolgokra. Megfigyelhető ugyan ez egyes kutyáknál, ha először adnak rájuk hámot, vagy kutyaruhát. Lassan megszokja, de ha leveszed majd, elmúlik neki teljesen.
2013. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy milyen nemű a kutyád. Amikor az én szukámat ivartalanították, nem raktam rá gallért, hanem egy levágott ujjú pólót, ami a hátán csomóra kötöttem. Így a sebet nem érte el, nem tudta bántani, de nem volt olyan kényelmetlen neki.
2013. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok,a 3-asnak üzenem,hogyha te előtte rágörcsölsz a kutyád meg fogja érezni és ő is görcsölni fog.


Nyugodj meg,rutin beavatkozásnak számít,plusz a kutyád érdekében is fontos,hogy megnyugodj.

Ne azt érezze a kutya,hogy pánikban vagy,mikor ott hagyod a dokinál.Addigra gyűrd le ezt magadban,mert megfigyelhetően a kutyának rosszabb lesz.Nehezebben alszik el,esetleg több altató kell,mert a gazda pánikolása miatt,a kutya is stresszes állapotban van.


A kutya mindent megérez..

2013. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz lelkileg semmi baja,attól,hogy átesett egy műtéten.Az altató a műtéti seb,meg a gallér okozta macera miatt még egy pár napig kedvtelen lehet.
2013. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ez normális. Egyébként mennyi idős?

A mi kutyánk, kb. az 5 napon olyan tüneteket produkált, hogy azt hittem vége mindennek. Csak remegett és nem reagált semmire, nem evett, nem ivott, csak feküdt és remegett, ez volt vasárnap délelőtt. Kb. 12-kor értem el az állatorvost, szerencsére kinyitott, gyorsan vittük a kutyát ..., mikor kiszállt az autóból, mintha mi sem történt volna, olyan frissen, fürgén szaglászott a rendelő előtt, hogy csak úgy égett a pofám, hogy semmi baja. Rá tudnak játszani rendesen, főleg ha észreveszik, hogy sajnálod. :)

2013. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!