Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan jöhetnék rendbe lelkile...

Hogyan jöhetnék rendbe lelkileg? Normális életet élő ember vagyok, csak sajnos egyszer megbotlottam, mégis depisnek érzem magam és rosszkedvű vagyok.

Figyelt kérdés

Múlt héten szombaton este sikerült nagyon csúnyán berúgnom. Pedig én abszolút nem vagyok az a nagy piálós, mint az ismerőseim, mégis valamiért elég durván megkészültem. Az este felére nem emlékszem, akik józanabbak voltak, ők mesélték nekem, miket mondtam. Szerencsére nem bántottam meg senkit, csak túl sokat beszéltem.

Mindemellett, hogy tök hülyén is érzem magam, tesóm még viccelődik is rajtam, hogy hehe de berúgtál. És azt még nem is mondtam, hogy a mi családunkban aki egyszer kicsit is iszik vagy berúgik, az már alkoholistának számít.

Én tudom, hogy nem vagyok az, mégis szörnyen szégyellem magam. A barátaim persze nyugtattak, hogy abszolút nem voltam gáz, ne idegeskedjek ezen, ez előfordul, de nekem ez sem segített.

Tudom magamról hogy nem vagyok ez a nagy vedelős típus, tesóm mégis annak állít be, és ez szarul esik. Való igaz, hogy szoktam alkalmanként (!) iszogatni, de sose szoktam így szétmászni! De sajnos múlt héten sikerült...

Hogyan tehetném túl magam ezen lelkiekben? (21/L)


2013. júl. 27. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem nem az a bajod, hogy berúgtál, hanem hogy a tesód szekál. Az a helyzet hogy bármit fogsz is csinálni mindenért beléd köt majd. Kettőtök kapcsolatán kellene változtatni.
2013. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De, az is baj, hogy többet ittam a kelleténél, mert ez rám nem jellemző, de így még nehezebb.

Meg persze az is gond, hogy tesóm már ilyen marad, nem fog változni, szerinte ha berúgik valaki, az már alkoholista. Tök egyértelmű, hogy erre gondol, mert anyám totál ugyanez. Azt is tudom, hogy nem kellene, hogy ez foglalkoztasson, mert a barátaim, akiket kedvelek, ők vigasztaltak, meg segíteni próbáltak, és ez elég kellene hogy legyen, de sajnos mégis zavar.

2013. júl. 27. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor elárulok egy nagy titkot. Az emberek 80%-a legalább 1x berúg életében. És akkor mi van ha te is többet ittál mint kellett volna? Az a helyzet, hogy ennél sokkal rosszabb dolgok is fognak veled történni az életben. És ha egy ilyen kis "szar" dologtól képes lennél depresszióssá válni, hogy akarod majd az életedben lévő akadályokat leküzdeni? Gondolkozz el ezen. Össze kellene szedned magad.
2013. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Képzeld, azon vagyok! Tudom, hogy nem kellene hogy ez aggasszon, de sajnos mégis rossz. Igazából némi tanácsot kértem volna, hogy ezt a rosszkedvet mivel lehetne esetleg elmulasztani. Vagy akár személyes tapasztalatokat is szívesen fogadnék, nem kioktatást.

Tudom jól, hogy jöhetnek ennél rosszabb dolgok is az életben, és képzeld, voltak is! Én magam sem értem, miért zavar ez a dolog, de most rossz és kész, azt gondoltam (ha te nem is) más is volt már hasonló helyzetben, és ha lenne valami módszerük, ami elmulasztja ezt hülyeség miatti rossz közérzetet, azt szívesen olvastam volna. Ezért írtam ki a kérdést. Annyian lelkiznek ezen az oldalon, én sose szoktam, de most kivételt tettem.

Még annyit mondanék, ha majd te is hasonló, vagy mégrosszabb helyzetbe kerülsz, és tök tanácstalan vagy, majd valaki annyit mond neked: szedd össze magad! Akkor te biztos azt fogod gondolni: milyen igaz! Csettintesz egyet és már el is illant a rosszkedved, mert ez ilyen könnyen megy!

2013. júl. 27. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Képzeld szerintem ha valaki azon sajnálkozik, hogy "Úristen berúgtam, Ühüm-brühüm" annak nem azt kell mondani, hogy "Jaj de sajnálom, te szegény, hogy történhetett..." hanem ilyenkor igenis arra van szükség hogy valaki kirángasson a kis álomvilágodból. Nem tudom miért éreznéd jobban magad attól ha azt mondanám neked, hogy "Én megértelek, és úgy sajnálom, megértem, hogy depis vagy..." 21 évesen elég nagy vagy már a felnőtt élethez és ahhoz hogy kicsit összeszedd magad. . És igen én azért vagyok ilyen kemény, mert történtek már velem olyan dolgok, amik után az ilyen jellegű dolgokat gondolkodás nélkül leszarom. És majd ha végiggondolod, megfogod érteni, hogy ezzel hogy azt mondtam, hogy szedd össze magad, többet segítettem, mint azok akik csak annyit mondanak, hogy jaj te kis szegény.
2013. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A valódi problémád szerintem az, hogy bűntudatod van amiatt, hogy megszegted a családi elvárásokat, hiszen abban a tudatban nevelkedtél, hogy aki berúg, az már alkoholista, és az rossz. Ezért úgy érzed, rosszat csináltál, és ez okozza benned a frusztrációt.



Sikerült azóta túltenned magad rajta?

2013. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ciki dolgok, botlások másokkal is előfordulnak. Amivel meg a tesót szekál, azzal nem tudsz mást csinálni: egyik füleden be, másikon ki!

Összejárni meg azért fontos a te korodban és lazulni is, de ha piával kínálnak, és úgy érzed, az több lenne a kelleténél, nyugodtan mondj nemet.

2015. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!