Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van igény Magyarországon...

Van igény Magyarországon arra, hogy mások sétáltassák vkinek a kutyáját, ha a kutya gazdája nem ér rá?

Figyelt kérdés
Szívesen foglalkozok kutyákkal, és mivel szükségem lenne pénzre, szeretnék ilyen munkát találni. Csak nem tudom hogy Magyarországon van-e ilyen?
2009. nov. 8. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

van ilyen, de szerintem vannak veszélyei ha idegen kutyával akarsz foglalkozni. Gondolok itt arra, ha pl. rádbíznak egy nagyobb testű kutyát, és elfelejtenek szólni, hogy nem szereti a bicikliseket, és pórázzal a nyakában nekiiramodik, te meg szállsz utánna. Vagy ha nem jól nevelt kutyáról beszélünk, és olyan dolgot akarsz tenni vele, ami neki nincs az ínyére és rádmorog vagy megharap, hogy érvényre jutassa a dominanciáját?

Szerintem kezdj először az ismerősi körödből nézeldőni, hátha van olyan ember, aki szeretne foglalkozni a kutyájával csak pl. nincs ideje, és nagyjából ismered is az állatot. Úgy talán könnyebb. Arra is figyelj majd oda, hogy ha pl. baja esik a kutyának, vagy a felügyeleted alatt kárt tesz valamiben/valakiben valószínűleg neked kell érte felelni. Van ahol ezt írásba is foglalják.

2009. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van, énis sétáltatok egy kutyust :) minden nap 2x
2009. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelne, gondolom elsősorban Pesten jellemző azért?
2009. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen,régóta..

sokan is csinálják,(legfőképpen diákok, hirdetnek is sok helyen..)

de sok pénzt nem keresel vele..

ahhoz elöször vevőkört kell kialakítanod meg amúgy sem fizetnek sokat.

Amúgy a nyáron pl volt olyan hogy kutyaszittert keresett egy finn házaspár, egyik ismerősöm vállalta.. ingyen szállást kapott a balcsinál, meg ellátást, stb.. és csak az volt a dolga hogy a golden retrieverre kellett vigyázni..

Amúgy külföldön inkább elterjedt ez a dolog, oda keresnek is egy csomó legfőképpen törpekutyákkalXD (yorki..stb) foglalkozni vágyó embereket..

Én amúgy gazdi vagyok, és nem bíznám rá senkire a kutyámat.(magyarországon ez a tipikus hozzáállás) De nekem van is egy csomó időm hogy foglalkozzak vele.:)

2009. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!