Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj lehet belőle, ha néha...

Baj lehet belőle, ha néha feljön az ágyra?

Figyelt kérdés
oda figyelek ezekre a falkavezéres dolgokra, emiatt nem engedem fel az ágyra éjszaka a kutyát, de abból lehet baj, hogyha reggel mikor fölkel befekszik? vagy napközben feljön? Annyira édesen kéri, hogy nem tudok ellenálni :)
2009. nov. 8. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora kutya?
2009. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem baj, nálam is feljön és néha reggel pici után (4kor) visszafekszem és ő is jön :) semmi baj nem lesz. Következetesen kell nevelni. én 14 vagyok és a Falkavezér egy 0,5 éves, egy 3 éves és egy 6 éves kutyánál :) mindegyik az én felelősségem, és SOHA se volt baj, hogy ki a falkavezér :)
2009. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
pisi*
2009. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha te hívod fel, és te is parancsolod le. De gond lehet belőle, ha akkor jön fel, amikor ő akar, engedély nélkül.
2009. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tudod akkor is édes amikor rosszat csinál. Akkor sem fogsz tudni neki ellenállni? Ha te hívod akkor nem baj. De ha ő kéri akkor végülis az lesz amit ő akar...
2009. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ok akkor majd csak akkor jöhet fel, hogyha én hívom :) de amúgy mindíg csak keveset van fenn aztán le parancsolom, tuti én vagyok a falkavezér, mert mikor kajáltatom néha belecsempészek valami nagyon szagosat pl kolbász, vagy valami főtt husi, és úgy csinálok mintha enném a földön, és nem jön oda, ha meg odajön rámordulok, és hanyatt is vágja magát, úgyhogy nincs baj, csak féltem hogy ebből lehet, amúgy staffordshire terrier
2009. nov. 8. 19:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem itt nem a ki a falkavezér a legnagyobb hanem a higénia. Mert azért ez egy kutya, pisil, kakil wc papírt nem használ, földön, utcán járkál és mindenzt beviszi az ágyadba. Ember függő, kinek hol vannak a határai, sajnos néha én is elcsábulok és beengedem de van egy ismerősöm aki folyton elmondja ezt a higénia dolgot és utána azért én is rosszul vagyok...
2009. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"de amúgy mindíg csak keveset van fenn aztán le parancsolom"

"nem engedem fel az ágyra éjszaka a kutyát" => "reggel mikor fölkel befekszik? vagy napközben feljön? "

"Annyira édesen kéri, hogy nem tudok ellenálni :)"

Na ezek a mondatok (gondolkodásmód) jelentik a problémát.

Nem a falkavezérségen kell lovagolni, az, hogy a kaja rendben van, önmagában véve kevés ahhoz, hogy maximálisan te legyél a falkavezér. A következetes nevelésen van az elsődleges hangsúly!

A kutya nem érti a kivételt, hogy na most az egyszer, de tényleg csak egy kicsit ("olyan édesen kéri")! Amit egyszer megengedsz, azt ő természetesnek fogja venni.

Két lehetséges út van:

1) eldöntöd, hogy vagy felmehet (de akkor MINDIG, amikor akar), vagy nem (de akkor SOHA, ami alól nincs kivétel!).

2) felmehet, de csak akkor, amikor te akarod, csakis a te engedélyeddel, és ez ellen nincs apelláta. Ha magától felugrik, akkor könyörtelenül le kell parancsolni minden egyes esetben.

Én az elsőt sokkal ésszerűbbnek és logikusabbnak tartom.

A higiéniai része meg a te dolgod.

2009. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
és ezt miért kell ilyen leoltós hangnemben írni???
2009. nov. 10. 14:59
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem csak eltolós hanem baromság is. Annyira nem kell komolyan venni a dolgokat mint 1-2 agyfertőző könyv írja. Tényleg a következetes nevelés a lényeg nem kell eltúlozni a dolgokat. Egyszerű, ésszerű szabályrendszert kell felállítani. Mint pl. hogy csak akkor megy fel ha te akarod. Ne magyarázza meg nekem senki, hogy ezt a kutya nem érti meg, mert ez nem igaz. Főleg egy staffi esetében.

Mondja ezt egy olyan ember aki egy lassan 1,5 éves boldog, néha ágyban alvós boldog pitbull boldog gazdája.

2009. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!