Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van olyankor ha egy kóbor...

Mi van olyankor ha egy kóbor kutya megharapott?

Figyelt kérdés

Megtámadott és megharapott.

Kaptam az ügyeleten tetanuszt, és azt mondták keressem fel a háziorvosomat mert mivel ismeretlen a gazdája ezért hosszas procedúra elé nézek...

De hiába kérdeztem a dokit hogy mégis milyenféle elé, csak annyit válaszolt hogy még ne szaladjunk annyira előre. Próbáljam meg megkeresni a kutya gazdáját és az oltási könyve kell...

Hát kösz... És mégis hogy találjam meg.


Meg tudjátok mondani milyen procedúra elé nézek?


Gondolom veszettség ellen fognak beoltani. De hány oltást kell kapnom? És hova kapom? Tényleg hasba?

Bakker.. fájni fog nagyon, mi?


2013. okt. 5. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos senki sincs tisztában ezekkel a dolgokkal...az orvosok sem.

Anyukámat pár éve megharapta egy kóbor kutya. Ott az volt a szerencse, hogy a kutyát bezárták az udvarba, úgyhogy volt lehetőség a megfigyelésére.

Nyilván, egy kóbor kutyának nem lesz gazdája (keresd meg a gazdáját...kedves, főleg, ha nincs neki..), de a környéken érdemes lenne körülnézni néhányszor, hátha megtalálnátok a kutyát, és akkor állatorvos meg tudná figyelni.

Ha nem lesz meg a kutya, akkor szerintem el fogják kezdeni az oltási sorozatot nálad (hozzátenném, ha meglesz, akkor is lehet, hogy elkezdik). A teljes sorozat 5 oltásból áll. Izomba adják, vállizmot írnak, illetve kisgyereknél a combba.

Itt van egy leírás, ebből írtam ki az információkat. Persze engem még konkrétan nem harapott kutya, úgyhogy ha valakinek lesz tapasztalata, akkor az majd helyesbít.


Postexpozíciós oltás


Az oltást azonnal el kell kezdeni!


a) Oltási sorozatban korábban nem részesült, vagy hiányosan oltott személyek:


Mind felnőtteknek, mind gyermekeknek a 0., 3., 7., 14. és 30. napon egy-egy adagot kell beadni.


b) Korábban teljes oltási sorozatban részesült személyek a korábbi oltás óta eltelt idő függvényében kapnak legalább 1 adag oltóanyagot, az alkalmazási előiratban leírtak szerint.


Valamennyi veszett, vagy veszettségre gyanús állat által okozott sérülés, valamint a nyálkahártyának, vagy a sérült bőrfelületnek az állat nyálával történő szennyeződése esetén javallott a profilaxis.


A teljes oltási sorozatot abban az esetben is be kell adni, ha az expozíció hosszabb ideje történt.


Amennyiben a páciens a veszettség fokozott veszélyében van (pl. többszörös sérülés - mindenek fölött a fejen, vagy idegekkel sűrűn ellátott testrészeken, vagy a kezelés elkezdésének elhúzódása miatt) az első alkalommal két adag vakcinát ajánlott beadni, két külön testtájra, a bal és a jobboldali deltoid izomba, az expozíciót követő legrövidebb időn belül.

2013. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

már mindegy meg kapod e :D a veszettség 3mm/perc sebességgel halad a szív és az agy felé. Ha nem kapja meg valaki a sorozat oltást azonnal annak már mindegy fog e kapni. Alapból nagyon felkészületlen erre az egészségügy... igaz macska miatt de tavaly is 2 haláleset volt veszettségből adódóan és mert húzták az oltást.

Ha megharap/karmol egy ismeretlen állat akkor ki kell verni a balhét amíg megkapja az ember a sorozat oltást

2013. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én vállba kaptam a veszettség elleni oltásokat,nem fájt.

Mivel az országban most két helyen is előfordult veszettség,ráadásul nagyobb városokban,szerintem kéne az oltás.

2013. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves második, nézz utána a dolgoknak mielőtt hülyeségeket írsz.

Lehet, hogy a kérdező a fertőzést megkapta, de a profilaxisnak egészen a tünetek megérkezéséig van hatása, tehát míg lappangási időben kapja meg, nem fog belehalni...

2013. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Húh.. hát kösz.. belehalni??!! ...


Végülis tök jó hogy itt riogat az egyik válaszoló hogy már úgyis mindegy ha nem kaptam meg azonnal.. hát azért köszi haver.

Nem kívánom hogy éld át ezt a fajta félelmet...


Egyébként meg 3-szor is megkérdeztem a dokit hogy mennyire sürgős azonnal elkezdeni oltatni magam, talán nem mondott hülyeséget azzal hogy a hétfői napot mondta

2013. okt. 5. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Hétfői napot?! Mikor történt ez? Mikor engem harapott meg a kutya azonnal kaptam az oltást, nem napok múlva....
2013. okt. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pénteken történt.

Azt mondta a doki hogy hétvégén próbáljam megkeresni a kutya gazdáját.... ( no comment)


És hétfőn keressem meg a háziorvosomat.


Már az nevetséges volt hogy kezembe nyomtak egy receptet hogy menjek keressem meg az ügyeletes gyógyszertárat és váltsam ki a tetanuszt, utána menjek vissza és beadják...

És konkrétan ha lábamat marta volna meg úgy hogy alig tudtam volna vonszolni magam????!!!!

röhej hogy egy ilyen fontos injekció nincs benne az alapellátásban....

2013. okt. 6. 07:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő,és elkeserítő, igen... Főleg, hogy egy ilyen fontos betegségről van szó. És úgy néznek az emberre, mintha még sosem hallottak volna veszettségről, vagy abszolút nem lenne reális. Mégha maláriáról lenne szó...na de veszettség..? És fogalmuk sincs,mit kell csinálni.
2013. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!