Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek tartanak az emberek kutyát?

Minek tartanak az emberek kutyát?

Figyelt kérdés

Miért jó? Nem egyszer kutyának nevezett labilis vadállatokat láncon...

annyi kóbor dög van mindenfele.Miért nem szabályozzák meg hogy ne tarthasson mindenki, vagy csak kemény pénzekért?



2013. júl. 3. 15:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem speciel remek társ a kutyám,szeretek kirándulni,sportolni(futni) és ebben remek partner egy kutya ,szeretek trükköket tanítani neki és tök jó kikapcsolódás:)


akik láncra kötik a kutyát csak riasztó berendezésnek használják -.-


Nálunk egy kóbor kutya sincs.

2013. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%

Nem kemény pénzekért, hanem alkalmasságát bizonyítva szerintem. (Külföldön már van ilyen tudtommal, persze a világ boldogabbik nyugati felén.)


Abban igazad van, kedves kérdező, hogy valóban nem való mindenkinek a kutya, rengeteg a felelőtlen gazda (inkább csak tulajdonos, mint gazda), a felelőtlen szaporító sem sokkal kevesebb, akiknek meg aztán jórészt az a sok "kóbor dög" köszönhető. Ne hidd, hogy nem szeretnék nagyon sokan, normális kutyások és kutyátlanok egyaránt, hogy mindez szabályozva legyen. Csakhogy -- legalábbis itt Magyarországon -- ha hozzányúlnak és legalább megpróbálják szabályozni, azt mindig olyan igazi "magyar módra" tudják csak csinálni, hogy a valóban felelősségteljes kutyatartókat szívatják, aki meg nem tud bánni a kutyával és végképp nem való neki, és a környezetében mindeninek terhére van, azzal szemben meg nem tudnak érdemben fellépni.

A kutya rendkívül alkalmazkodóképes állat, de ez az erénye egyúttal hátrányára is válik, mert az emberek azt hiszik, hogy attól, mert mindent meg lehet vele tenni -- mert eltűri --, meg is szabad. Ismeretségi körömben is vannak olyanok, nem is egy, akik meg vannak arról győződve, hogy értenek a kutyákhoz -- mondván, hogy "neki már volt kutyája" --, közben meg rossz nézni, ahogy bánnak velük.:-((

2013. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
42%

Én is azok táborát erősítem, akik szemrebbenés nélkül írnák elő az ebadót, de évi 20-30-40ezerben, az tuti. Lehetne negyed meg félévente fizetni, mint néhány adót.


Tudom, h gyakorlatilag pokol lenne, mert állatmentő vagyok, de ha nem megy szép szóval...

2013. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha téged láncon tartanának, akkor te nem lennél labilis vagy agresszív? Bizonyos emberek nem tudnak helyesen tartani kutyát, úgy, hogy kielégítsék az állat igényeit. Emiatt viszont ne a kutyákat hibáztasd, nem ők tehetnek róla.

Állatot tartani alapból joga van mindenkinek, a kivétel, ha erre pszichésen nem alkalmas (pl. értelmi fogyatékos) vagy már van az állattartásban "priusza", pl. állatkínzás. Vagyis csak olyan nem tarthat(na), akiből eleve nem lehet kinézni, elvárni, hogy a kutyát megfelelő körülmények között képes ellátni.

Azért tartunk kutyát, mert a legcsodálatosabb, leghálásabb állat a világon, mert akármi van is, a kutyánk mindig szeretni fog bennünket és viszonozza a szeretetünket. Mert jó rájuk nézni, átélni egyszerű, örömökkel teli életüket, megsimogatni őket, együtt sétálni, kirándulni, sportolni, közös élményeket megélni. Felelősséggel lenni egy élőlényért.

2013. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

igazad van,sok ember nem érdemli meg,h kutyatulajdonos legyen.viszont szabályozni úgy nem lehet,h csak nagy pénzekért.sok gazdi van,aki imádja és törődik az állatával,mert neki ő a legjobb barát,viszont csóró.az ilyen embertől meg nem kell elvenni a kutyát.ugyan akkor sok olyan embert látok akik gazdagok,még is felelőtlenül tartják az állataikat,mert csak poénból veszik meg.


"Nem egyszer kutyának nevezett labilis vadállatokat láncon... "

rossz a felfogásod.ők ugyan úgy kutyának születtek,csak az ember vadállatot csinált belőle.persze vannak eleve idegbetegnek született állatok,de ezek vannak a legritkábban.am ha annyira zavar,esetleg te is tehetnél annyit az ügy érdekében,h heti pár órát önkénteskedsz 1 telepen,és megpróbálod visszanevelni a "vadállatokat" kutyusokká!

2013. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

16:05-ös! Elhiszem, h sok sanyarú sorsú embernek nagy segítség egy kutya, mert társ a mindennapi gondokban. Csakhogy egy kutya nem olcsó mulatság. Elhiszem h szeret, kedves meg minden, csak rendre az a vége, h jajj, segítsenek már, mert nem tudom oltatni, etetni, stb....


Pl az elmúlt időszakban is 3 ember keresett meg minket, h van neki otthon kutyája, de chipre nem futja (tavaly nyár óta?). És ugyan fizessük már ki neki, mert mi állatvédők vagyunk, hát na, nekünk van pénzünk....

2013. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Egy jól tartott, jól nevelt kutya, kitűnő társ a mindennapokban.

Nekem például nagyon jót tett, hogy azt a napi 3 órát, amit azelőtt a tv előtt ülve töltöttem, most sétával töltöm. Nagyon szórakoztató tanítani, nevelni. Jó lejárni a futtatóba, ahol kedves ismerősökre tettem szert. Jó elmenni vele kirándulni, sokkal szórakoztatóbb mint nélküle. Fejleszti az ember türelmét és önismeretét, na meg az egész személyiségét. Rengeteg szeretet ad. Senki nem tud olyan önzetlenül szeretni mint egy kutya. És még lehetne sorolni. Persze mindez csak akkor igaz, ha társadként tekinted őt, és nem a lánc végén hagyod megrohadni, annak tényleg nincs értelme. Valószínűleg te nagyon rossz példákat látsz, sajnálom. :( Pedig egy kutya, maga az áldás. Megédesíti az ember életét. Én már nem tudnék nélküle élni. :)

2013. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
74%
igaza van little rednek. csak itt a gyik-on nem egy "csóró" gazdit találni aki hagyja szenvedni a kutyáját mert nincs pénz orvosra. nagyon durva! egyet az életemben nem fogok feledni. azóta se tudom hogy ott a pénzhiány vagy mi lehetett a gond. de kedves gazdi kedves kutyája -AKIT NAGYON SZERET!- olyan sebesre vakarta már magát hogy kukacok voltak benne, az egész hátán nem volt már szőr (nagytestű kutya volt!) és a gazdi leírása alapján -evidens- az egész kutya bűzölgött a gennyes sebektől. állatorvos csak egyszer látta. mikor a kutya már menni is alig bírt kihívták hogy elaltassa hogy ne szenvedjen tovább! szerinted??? vajon mennyi ideje lehetett ilyen állapotban? legyen az allergia vagy bármilyen bőrbetegség. eszméletlen módon gyűlölöm az ilyen embereket! arra még azt mondom oké hogy áztatott kenyérrel meg maradékkal eteti szerencsétlent, de hogy orvosra nincsen ha szükség van rá??? nah az túlmegy minden határon!
2013. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
bocs a 16:05-ösnek szántam én is.
2013. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

számomra csak vadállatok többségében.Tarthatnák farkast is ennyi erővel.Mert némelyik kutya kb azon a szinten van.


Amúgy meg nem az utcán a helye.Egyik nap egy pitt bull szerűséggel találkoztam.Gondolom te sem örülnél ennek.


Nincs azzal semmi bajom ha valaki otthon tart kutyát és neveli stb +tisztában van a dolgokkal.

De senki ne küldjön/engedjen már harci kutyákat az utcára.De más milyet se.



Nem értek a kutyákhoz nekem soha nem volt.Szóval az az önkéntes munka nem jó megoldás. Kb a közelükbe nem megyek ha tehetem, főleg nem olyannak ami alapból támad mindenre.

Szerintem érthető.

2013. júl. 3. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!