Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik az, hogy a tápon-mégha...

Létezik az, hogy a tápon-mégha az prémium kategóriás is-felnőtt kutya hamarabb öregszik, mint a, , házikosztos"?

Figyelt kérdés
Itt a kutyának való házikosztot értem,tehát nem a mindenféle maradékot válogatás nélkül odaborítok,hanem főzünk neki csirkefarhátat,nyakat,belsőséget és azt rizzsel vagy tésztával,zöldségekkel adjuk neki-ha marad leves,azzal vagy a húslével felöntjük.A múltkor voltam egy tenyésztőnél aki elég jónak mondott prémiumtáppal etet és nagyon megdöbbentett,hogy az ő tíz éves kutyája és az idősebbek pofája,feje totál ősz,nagyon öregnek néz ki,míg nekem az ugyanolyan fajta tíz éves kutyám szalad a labda után,nagyokat sétál és nemhogy nem hófehér,de még teljesen,,originál"színű a pofija.Másik kutyám(más fajtájú)szintén 10 éves lesz februárban,ő majd'kirobban még mindig az energiától,bicikli mellett rohan,labdázik annyit,hogy én tízszer elfáradok,míg ő még mindig futna.Sétánál is szabadon vágtázik,nemhogy mellettem kényelmesen jönne,akármekkora távot megyünk mindig vágtázik de minimum üget/kocog.Nagyon meglepett ez a dolog,először arra gondoltam,hogy az egészséges életmód-sok séta,erdei levegő(tanyán lakunk)és mi más,ha nem a hús,zöldség,stb lenne a felelős azért,hogy ilyen jól tartják magukat?Ti mire gondoltok?Vagy teljesen egyedfüggő az öregedési folyamat?Írható ez a táplálás számlájára?Tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok.
2013. okt. 6. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám keverék, ő is olyan fajta, hogy semmivel nem lehet kifárasztani. 9 éves elmúlt, de még mindig képes órákig rohangálni. Nem őszül, olyan mint fiatalon. És tápon él, ritkán kap maradékot.
2013. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Az én kutyám 11 éves. Nem néz ki 6 évesnél idősebbnek, pedig egy husky méretű kutya. Mi táppal és házikosztal etetjük. A házikoszt nálunk a maradékot jelenti, nem főzünk külön a kutyának.
2013. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Persze!

Elég sokan vagyunk már, akik BARF/PREY étrend szerint etetünk. Van a fb-on egy csoportunk is (Nyesedék hús kutyáknak), sorban jönnek a sikertörténetek. Most legutóbb egy 7,5 éves erdélyi kopóval álltak át, a kutya megfiatalodott, pörög, virgonckodik ezerrel :)

2013. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyers etéstől még vonakadok,de mostanság igyekszek minél többször főzni a kutyámnak.:) Acanát eszik,de pl.tegnap reggel is kihányta a kis részét.Ezért este és ma is főtt kaját fog kapni.Sokkal megnyugtatóbb a számomra,hogy tudom mit eszik,mert kitudja mi van a tápokban...még ha jó minőségű is.
2013. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha még vonakodsz tőle, lépj be a fb-os csoportba és olvasgass, előbb-utóbb úgyis meggyőznek az ott leírtak :)
2013. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért sok mindentől függ. Milyen az életmódjuk, mennyit mozognak és nagyon fontos, hogy mennyire nyugodt élete van egy kutyának. Volt már utcáról befogadott kutyám, amelyik már 3 évesen tök ősz volt, mert annyi rosszat élt át.

De amúgy én is egyre inkább az otthon készített ételek híve vagyok, abban legalább tudni, hogy mi van. Hiába vettem néha szuperprémium tápokat (pl. taste of the wild), valahogy nem nézet ki úgy a kutyám, ahogy szerettem volna. Ha nektek bevált, etesd továbbra is így.


Amúgy off: Alexandra megkérdezhetem mi barfos facebook oldalatok neve?

2013. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj bocsánat, most látom visszaolvasva, hogy leírtad.
2013. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, aki szeretne, itt tud csatlakozni :)

[link]

2013. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a 10 éves keverék, mentett kutyáimat állítottam át nyersre. Lenyűgöző a változás. A linkelt csoport nagyon szuper, csak ajánlani tudom. Sok hasznos infót osztunk meg egymással:-)
2013. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kaján kívül sokminden belejátszik, és az első és legfontosabb tényező a genetika. Nagyon fontos a kutya megfelelő táplálása, de ez nem úgy hosszabbítja az életét, hogy nem látszik rajta az öregedés, hanem hogy ha hajlamos valami szervi problémára, az később jön ki, ellenállóbb az immunrendszere, jobb a közérzete, egészségesebb a testalkata, stb.

A tíz éves kutyámról például senki meg nem mondja, hogy annyi idős, egyszerűen felnőtt kutyának néz ki, pedig világéletében tápot evett, szutykot meg középkategóriásat felváltva, illetve egy kis ideig házikosztot. Ő pont ebben a házikosztos korszakában kezdett viselkedésében öregesedni, de ezt nem írom a kaja rovására, hacsak annyiban nem, hogy meghízott tőle. Most BARFozunk, eddig ezt találtam a legjobbnak, de szerintem a kutya akkor is ugyanígy nézne ki, ha egész életében teszkós tápot kapott volna, max. hajlamosabb lenne mindenféle betegségekre.

2013. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!