Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik az, hogy a tápon-mégha...

Létezik az, hogy a tápon-mégha az prémium kategóriás is-felnőtt kutya hamarabb öregszik, mint a, , házikosztos"?

Figyelt kérdés
Itt a kutyának való házikosztot értem,tehát nem a mindenféle maradékot válogatás nélkül odaborítok,hanem főzünk neki csirkefarhátat,nyakat,belsőséget és azt rizzsel vagy tésztával,zöldségekkel adjuk neki-ha marad leves,azzal vagy a húslével felöntjük.A múltkor voltam egy tenyésztőnél aki elég jónak mondott prémiumtáppal etet és nagyon megdöbbentett,hogy az ő tíz éves kutyája és az idősebbek pofája,feje totál ősz,nagyon öregnek néz ki,míg nekem az ugyanolyan fajta tíz éves kutyám szalad a labda után,nagyokat sétál és nemhogy nem hófehér,de még teljesen,,originál"színű a pofija.Másik kutyám(más fajtájú)szintén 10 éves lesz februárban,ő majd'kirobban még mindig az energiától,bicikli mellett rohan,labdázik annyit,hogy én tízszer elfáradok,míg ő még mindig futna.Sétánál is szabadon vágtázik,nemhogy mellettem kényelmesen jönne,akármekkora távot megyünk mindig vágtázik de minimum üget/kocog.Nagyon meglepett ez a dolog,először arra gondoltam,hogy az egészséges életmód-sok séta,erdei levegő(tanyán lakunk)és mi más,ha nem a hús,zöldség,stb lenne a felelős azért,hogy ilyen jól tartják magukat?Ti mire gondoltok?Vagy teljesen egyedfüggő az öregedési folyamat?Írható ez a táplálás számlájára?Tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok.
2013. okt. 6. 08:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hú,köszönöm a sok hasznos választ:)A BARF-on sokat gondolkodom én is,de úgy vagyok vele,mint az egyik válaszoló,hogy valamiért egész egyszerűen idegenkedek tőle...Talán a saját,nyers hústól való idegenkedésem viszem át a kutya etetésére,nem tudom.Illetve,érdemes-e tíz évesen átállnunk a nyersre?Biztos,hogy nem viseli meg a gyomrát?Azt tudom,hogy a fokozatosság a lényeg,mint a tápváltásnál is.A főtt húshoz egyébként volt,hogy mivel nem lett főzve hozzá zöldség,utólag kockáztam fel apróra nyers répát,gondoltam,az még hasznosabb is,mint a főtt...Na most a nagy zabagép kutyám,aki egyben képes lenne az edényét benyelni,a mikronnyi répakockákat a nagy habzsolás közepette is gondosan kiválogatta...Próbálkoztam többször is,de egyikük sem szereti a nyers zöldséget.Mindenesetre ha tényleg ennyire jó,ahogyan írjátok lehet,megpróbálkozunk vele.
2013. okt. 6. 11:59
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Genetika. 12 évig élt a nagytestű kutyánk, soha nem volt semmi baj, 10 éves korában is 5-nek nézte a doki, az utolsó évben öregedett meg, hirtelen. Akkor még nem tudtunk jobbat és pedigreevel meg hasonlókkal etettük.
2013. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha még vonakodsz tőle, lépj be a fb-os csoportba és olvasgass, előbb-utóbb úgyis meggyőznek az ott leírtak :)"

Na, velem ez történt. Beléptem, gondoltam hátha anyósnak kéne majd hús, aztán neki nem kellett, én viszont ott ragadtam, és szép lassan megszoktam a gondolatot, hogy emberek etetik nyers hússal a kutyáikat. Láttam, hogy még mindig élnek, sőt, múlnak el a betegségeik, meg egyáltalán, mindenki odáig van érte. Aztán egyszer úgy döntöttem, hogy kipróbálom, mert a pitbullnak sehogy se jött be semmilyen táp; gondoltam csak néha tartunk egy-egy húsos hetet, de nem bírtam leállni :D Épp tegnap szerveztem le, hogy elpasszolom a maradék tápomat, mielőtt ránk rohad.

2013. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A két 10 éves mentettemet egyik napról a másikra állítottam át nyersre, nem volt fokozatosság, meg hozzászoktatás. Amin akkor meglepődtem hogy nem volt semmi negatív reakció, sem hasmenés se más. Lépj be nyugodtan, figyelj olvasgas, kérdez. Ez nem kötelez semmire. Nem mindenki nyersezik ott sem van aki főz, van aki részben nyersezik, és főz. Én sem azért léptem be hogy akkor most nyeres, a harmadik kutyim allergiás, és egyébb gondjai is voltak, gondoltam miért ne lépjek be. Két hét múlva nyesrseztem. Most meg ott áll 2 zsák táp a kamrába, de nem adom oda nekik, pedig jó minőségű, hippoalergén. Majd eladom, cagy valami:-)
2013. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Az őszülésnek semmi köze az etetéshez. Hogy mennyire fitt a kutya az a tartáson is múlik.

Világéletében tápot evett kutyámra 11 évesen a kiállításon rászóltak, hogy siessünk, mert most mennek be a kölykök a bisbe. Mert ott pattogott a ring szélén, miközben a veterán bis-re vártunk. :)

2013. okt. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!