Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya szobatisztaságra...

Felnőtt kutya szobatisztaságra szoktatása, help!?

Figyelt kérdés

Néhány héttel ezelőtt befogadtunk sintértelepről egy 5-6 év körüli meghatározhatatlan keverék, kistestű kutyát.

Lakásban lakunk, második emeleten, itthon vagyok vele egész nap "gyesen", mert épp sajnos munkanélküli vagyok. Naponta körülbelül 7-szer viszem sétálni:

5:30-kor fél óra

9:00-10:30-kor 15 perc

12:30-13:00 körül 1 óra

16:00-kor fél óra

18:00-kor fél óra

20-21:00 körül 15 perc

23:00 körül 15 perc

Hetek óta nálunk van, és még SOHA (!!!!) egyetlen egyszer sem wc-zett az utcán! Sőt, mintha ellentétesen működne, feljövünk és negyed órán belül bepisil, bekakil, mintha csak arra várt volna, hogy hazajöjjünk. Hiába lesen kb. egész nap, hogy amint forgolódik, keresi a helyet, felkapom, és rohanok le vele, semmi!

Nem érdekli a többi kutya szaga, nem jelöl le semmit, a másik kutyánk pisijét sem. Egyébként nagyon jó természetű, barátságos, szépen sétál pórázon, lépcsőn, nem félénk, de nem is domináns, gyerekeket, más kutyákat szereti, szófogadó.

Amúgy ezzel próbálkozunk, hogy felkapni, amint készülődik wc-zni és rohanni le vele. Lent, ha wc-zne, jutifalat, de még nem került rá sor. Megütni nem ütöm meg soha, de "NEM!!"-mel rászólok, mikor bewc-zik.

Volt már több kutyám, van is, de olyan aki ennyire ellentétesen működött, még soha.:-((



2013. okt. 6. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Addig maradj lent vele amíg nem végzi el a dolgát. Ha 2 óra akkor annyi. Ne szaladj fel 15 perc után. Örökké úgysem bírja. Amíg nem dolgozol, ezt megteheted egy párszor, utána remélhetőleg rájön.
2013. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevés a lent töltött idő.Vidd kevesebbet,de hosszasabban,lehetőleg ébredés,evés után,amikor a legvalószínübb,hogy kell.Ha sikerül neki,ne vidd vissza,hanem még sétáljatok.Van kutya,aki azért tartogatja,mert kitapasztalta,hogy utána rögtön vége a sétának.Türelem,össze fog jönni.
2013. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
megvan-e a biztos hely a lakásban, ahol bevécézik? Ha van olyan, ahova többször piszkolna, tegyél le újságpapírt. Aztán azt a papírt vidd le magaddal és rakd le , ahol akarod. Talán a szag segít neki. Nekem egyszer volt egy kutyám, akit 4 hónapos koráig betonozott területen tartottak. Amikor hozzám került, én persze, füvön vezettem. Első alkalommal másfél óra múltán egy lámpás átkelő kellős közepén eresztette ki a napi teljes készletét.
2013. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg tudod figyelni hogy milyen időközönként pisil. Plusz hogy mikor kakil..ugye idő kell míg a kaja végig megy rajta. De reggel biztosan kell neki. Felkelsz, adsz neki enni, vársz egy fél órát és lementek.. biztos hogy kell neki kakilnia, és addig maradsz lent vele míg ki nem adja magából. Akkor aztán hatalmas dicséret, jutalomfalat.. nem baj ha túl van dicsérve. A reggeli kaja délután, de legkésőbb este jön ki. Vacsi után is várj egy kicsit és ugyanígy. Napközben pedig amikor a lakásban pisil, abban az időben menj le. Nem kell napi 7x, elég ha háromszor-négyszer, de az hosszabb idő legyen. Ha 2 órát kell vele lenn lenni akkor annyit. Ha hozzászokik hogy lent végezze a dolgát, akkor nyilván nem kell minden sétának 2 óra hosszának lenni. A lakásban pedig ahova elvégezte a dolgát

jól töröld fel, domestossal vagy valami hasonlóval, hogy eltűnjön a szaga.

2013. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
EZ enyhe szocializációs zavarra is utalhat, annak következménye az, hogy hazaviszi a kis és nagydolgot. A kutya ébredés után, kaja után kb 1 órával végzi a dolgát. Én kicsit becsapnám a drágát... evés után fél órával vidd le sétálni....20 perc múlva vidd fel a lakásba, majd ahogy beértetek, indulj ismét le.... ismét 20 perc, ismét vissza, ahogy felértetek, ismét le. Elméletileg, ahogy mentek a lakás felé, előjön az ürítési inger....viszont így, ha rögtön leviszed, akkor elméletileg nem lesz más választása. Arra figyelj, hogy ha kint végzi a dolgát, ne indulj vele rögtön vissza a lakásba, sétáljatok még 5-10 percet.
2013. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, próbálkozom. Egyelőre még semmilyen rendszert nem figyeltem meg az ürítési szokásaiban, pontosabban olyat, ami ésszerű lenne. Pl. nem kell pisilnie ébredés után...:O Ma több, mint egy órát lent voltam vele reggel (kb. 6:30-tól 8-ig), de semmi...feljöttünk, semmi...Majd fél 10 körül egy hatalmas tócsát produkált. Utána levittem, hogy lássa, hogy lett volna alkalma lent is elvégezni...de semmi. Délben megetettem, gondoltam, hogy akkor utána leviszem, hátha beindult az emésztése, csavarogtunk egy órát, de semmi...Na, akkor feljöttünk, muszáj volt, a másik kutyám miatt..de itthon sem történt semmi...2 körül fogtam őt ismét, és egészen mostanáig lent voltunk...3 körül volt egy kaki!! :-))

Ezek szerint ő úgy működik, hogy evés után kb. 3 órával kell neki...

2013. okt. 7. 17:54
 7/7 A kérdező kommentje:

Harmadik napja csinálom, hogy 5-6 órákat lent vagyunk folyamatosan, és azóta se kaki, se pisi nem volt a lakásban...viszont csak nagyon végszükség esetén engedi már el magát, ugyanis rászokott arra, hogy naponta csak egyszer pisil. Gondolom, mikor már végképp nem tudja tovább tartani, és nem hozhatja ugye haza...Nem tudom, hogy ebből hosszú távon mi lesz?

Mindenesetre, holnap először kénytelen vagyok pár órára egyedül hagyni, kíváncsi vagyok, hogy kárba megy-e az elmúlt három nap...

2013. okt. 8. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!