Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne az...

Milyen kutyafajta lenne az ideális?

Figyelt kérdés
Tavasszal lehet egy kutyám csak nem tudom hogy milyen fajta legyen. Én egy középmagasat szertnék, ami barátságos és játékos, kertes házban lakunk úgyhogy a mozgásigényével nem lenne probléma. Előre is köszi! 13/L
2013. okt. 6. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kertes ház bőven kevés a mozgásra egy kutyának. Sok-sok közepes méreű fajta létezik, a barátságos meg azon múlik hogyan van nevelve.
2013. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha csak az udvaron lenne lehetősége mozogni, akkor inkább semmilyet se vegyetek. Egy kutyának sétára is szüksége van, nem csak a mozgás, hanem a szocializáció miatt is, na meg, hogy ne legyen folyton ingerszegény környezetben.


Első kutyának a goldent, vagy labradort ajánlanám, de csak akkor, ha sétáltatva is van, a sétákon szabadon engedve (mezőn, erdőben, stb., nem az utcán természetesen), illetve úsztatva is lenne.

2013. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Több infó kéne.

Attól mert kertes házban laktok semmit nem jelent!

Naponta elkell vinni a kutyát sétálni.

Mennyi időd lenne a kutyára?

Rövid vagy hosszú szőrű?

Kinti vagy kinti- benti kutya lenne?


Barátságos meg akkor lesz ha úgy van nevelve.

2013. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kertes házban van a legtöbb probléma a kutya mozgásigényével, mert mindenki azt hiszi, hogy a kutya olyan, mint a hörcsög a mókuskerékben, és majd kirohangálja magát egyedül. Hát nem, társaságra és aktív foglalkozásra van szüksége. Úgy is kell kutya?
2013. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Természetesen elvinném sétáltatni naponta többször is. 2-3 órát biztos tudnék vele foglalkozni.
2013. okt. 6. 20:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Remek, akkor csak 21-22 órát lenne tökegyedül minden nap, igazi álomotthon bármilyen kutyának!
2013. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akumi ma milyen kis morózus válaszaid vannak:-)
2013. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

cocker spániel, goldi, labrador

az udvar mellett, ahogy már írták kell vele sétálni és foglalkozni is, de ha ez menne akkor boldog, kedves és egészséges kutyád lenne :)

2013. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A labradornak iszonyat nagy a mozgás igénye! Az enyém 3 óra játszás/tanulás után se fárad el... :D

Igen,ez így egyébként egy kicsit érdekes.

Megveszed a kutyát,kiteszed, elmész otthonról,majd talán haza érsz kb. 16 órára, addig a kutya eljátszik a kertben(?)vagy foglalkozol vele pár órácskát, és otthagyod, vagy fáradt vagy és nem játszol vele....

Minden állatnak szüksége van a tőrődésre főlleg a kutyáknak. Tudod tanítani? Kitudod vinni max 1-2 órás sétákra, futtatással együtt? Marad még pár órád a kertben vagy pl. a réten játszásra?Ez itt a kérdés.. Egy kutya sok törődést igényel. Gondolom pici kutyust vennél, és ennek a tartása se egy leányálom.. Oltás 2 hetente 3-4E fölött van, majd jön a chip, elvben 4 hónapos koráig kölyök tápot kell ennie a csontjai miatt... Ja,és (nelegyen!) de ha valamilyen betegséget elkap, tudod állni az állatorvosi költségeket? Nagyon sok felelősség! Nem elég neki a nap 2-3 óra... Ez az Én véleményem, jó tanácsként szántam.


Egyébként egy jó tanácsként: NE vegyél szerintem kutyát... Menj el egy menhelyre, hidd el, nagyobb örömöt lelsz azokból a kutyusokból,akiket megmentesz, mint azokban akiket megveszel pl. tenyésztőtől és túl tenyésztés miatt elpusztul,vagy beteg...

/Így jártam én is,mikor tenyésztőtől vettem egy kölyök labit 80E ft-ért Törzskönyveset, szülei több külföldi versenyt nyertek... 1 év után betegségben elkellett altatni :"( /

2013. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Apukámnál régebben nekem volt egy német juhász magyar vizsla keverék kutyám aki nagyon hiperaktív volt. Mivel a szüleim elváltak ezért csak kéthetente láttam de az egész napot vele töltöttem. Egyik nap skype-on irta az apukám hogy a kutyám elpusztult...
2013. okt. 6. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!