Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg merjem simogatni?

Meg merjem simogatni?

Figyelt kérdés

Mamámnál van egy 13-14 év körüli puli. Minden héten járok oda, de valahogy mindig óvakodtam tőle. Egyszer megsimogattam kicsit a fejét, azt hagyta is, de amikor elvettem a kezem akkor utánakapott. Húgom egyszer elszaladt mellette, akkor ráugrott a hátára és megkarmolta (kicsi volt még a húgom, 4-5 éves)

Ma odamentem hozzá, leguggoltam mellé (láncon van ilyenkor, amikor ott vagyunk). Felállt, odajött, nézett, de egy hangja se volt, nem is morgott. Egy léccel mertem csak megsimogatni, azt is hagyta.


Szerintetek hozzá merjek nyúlni legközelebb, vagy jobb félni?


2013. okt. 6. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd hogy ő közelítsen. Guggolj le és hívd vagy valami. Ha látod rajta,hogy valami nem tetszik neki akkor hagyd. Majd legközelebb :)
2013. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez úgy tűnik puli szokás. Ismerősöm pulija is olyan volt, hogy ha abbahagytad a simogatást harapott. Persze nem morgott, nem komolyan, csak így jelezte, hogy törődést igényel. :) Tedd azt amit első is írt. Guggolj le hozzá és nyújtsd ki a kezed, megszimatol, és ha akarja hogy simogasd, azt úgyis egyértelműen jelzi. :) Félni pedig nem kell, nem is szabad mert megérzi a kutya.
2013. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, guggolj le, hagyd, hogy közelítsen. Esetleg egy kis jutalomfalatot, virslit pl. nyújt oda neki. Ha bizalmatlan nagyon, akkor csak dobd le elé kicsit messzebb, majd egyre közelebb. Aztán ha már engedi simogasd meg, de nem felülről a fejét, hanem oldalról inkább.
2013. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Egy léccel mertem csak megsimogatni"


Hát ez aranyos :)


Hagyd, hogy ő közelítsen, bár én tartanék egy olyan kutyától, aki utána kap a kéznek simogatás után.

2013. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az hogy egyszer odakap az semmi még. Nekem egy labrador keverékem van, elég lökött kutya, el lett hanyagolva kölyökkorban bevallom sokat volt láncon. Aztán agresszívvá vált, idegenek be se tehették a lábukat hozzánk. Na mondom tenni kell valamit, és elkezdtem hordani futni, mozogni. A problémák csökkentek, otthon nem csinált semmit, csak pihent. Az ébersége az megmaradt, de nem annyira hülye mint volt. Na aztán ezzel arra akarok kilyukadni hogy számtalanszor kapkodott már utánam, de semmit nem jelentett. Figyelmeztető volt, de legközelebb ugyanúgy lehetett simogatni. Szóval hagyd míg ő odamegy. Esetleg lekenyerezheted egy kis jutalomfalattal szegény öreg kutyát, ha ismeri egyáltalán. Lehet már idős korára kicsit idegileg másabb lett és azért fura. De mindenesetre ne félj tőle mert abba a hibába esel mint édesanyám, akire a kutya rákattant, mert tudta hogy ha odamegy akkor anyám fél, és elmegy. A kutya meg mégjobban közeledett volna... stb stb
2013. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Huh, szerintem szagolta volna a kezemet, de nem mertem odanyújtani, csak a közelébe..

Jövő héten akkor majd megpróbálom amit mondtatok, köszönöm!

2013. okt. 6. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:

A guggolást meggondolnám. Idős, láncra kötött kutya előtt lemenni az ő szintjére kétséges kimenetelű dolog.

Maradj csak egyenesen és vigyél magaddal némi jutalomfalatot is.

2013. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tartasz tőle az rossz, megérzi. Bízzál benne, szerintem meghálálja.
2013. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!