Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen kutyája van?

Kinek milyen kutyája van?

Figyelt kérdés

Miért ezt s fajtát választottátok?Mi a véleményetek róla?Volt-e előtte már más kutyátok?Miért pont Őt választottátok?

Előre is köszi,csak kiváncsi vagyok a véleményetekre(nem muszáj feltétlenül pozitívnak lennie)a kutyákról:)



2013. okt. 6. 22:10
1 2
 1/18 bamboochatheone ***** válasza:
64%
Négylábú. Mert stabilabb mint egy kétlábú kutya. Aranyos. Volt. Mert Ő járt rá a macska kajájára és befogadtuk.
2013. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Cocker Spániel, befogadott, ahol volt éhezett, nem volt se háza se inni nem kapott a 40 fokban nyáron, láncra verve, törött lábbal...Imádom, immár 5 éve van nálam :) Egy puli fiú, az utcán kóborolt, megetettem és nálunk ragadt :D 2 ideiglenesen van nálam a gyepmesteri telepről, egy 1 éves és egy 7 hónapos kislány :)
2013. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
89%

Amerikai buldog

Mert igazi házőrzőre volt szükségem

Nagyon jó kutya. Nagyon jámbor, jó idegrendszerű, családdal, gyerekekkel, macskával nagyon jól kijön, de ha idegen jön, . akkor előveszi a félelmetes énjét.

Igen, volt. Német juhász , kuvasz, német dog.

Mert már a megjelenése is elrettentő, izmos, energikus, jó idegrendszerű és nagyon sok jót hallottam/olvastam róla.

2013. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Németjuhász , mindig is németjuhászunk volt ugyanattól a tenyésztőtől igy egyértelmű volt hogy a következő is onnan lesz. Amint meglátja hogy kimegyünk már felkapja a labdáját hogy vegyük el tőle, szófogadó, nem bánt senkit. Mindenképp fiú kutyát akartunk és ő volt az egyedüli fiú az alomban így őt választottuk.
2013. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Border collie. Mikor először megláttam a fajtát, rögtön beleszerettem. Minden kis tulajdonságát, jellemzőjét szeretem. Tisztára olyan mint én, pörgős, sportos és kis lüke :-) sok sok évet vártam, hogy ilyen kutyám lehessen, és mikor végre eljött a nap, hogy kutyám lehet, megmondtam, hogy nekem csak a border, más kutya nem kell. A párom végül belement. Volt előtte 2 kutyám is, velük tanultam meg kutyázni, ha fogalmazhatok így, nem kezdő kezekbe került.

Azért őt választottam, mert az alomban nagyon megtetszett jelleme. Jól választottam.

2013. okt. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kistestű keverék.Már évek óta nézegettem neten a kutyákat.Fajtatisztát szerettem volna,de látva a sok gazdátlan kutyát,meg az inkorrekt szaporítókat meg a tenyésztők belterjes világát,döntöttem úgy,hogy mentett vagy nem pénzért árult kutyám lesz.Szempont volt az is,hogy ne csak nekem legyen megfelelő,hanem a család összes tagjához passzoljon.Aztán egyszer csak megláttam egy kutyust,akiről sütött,hogy igazi kis testbe rejtet mini raktor,és ő az igazi.Kellett pár tanfolyam a kutyasuliba és tökéletes,kezelhető családi" vérebünk "lett.
2013. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy keverékem. Őt kaptam, illetve nem teljesen én, de végül az enyém lett. Kicsit félős, ami a szocializáció hiányból is adódik, illetve nem volt igazán jól tartva, míg hozzám nem került. Nagyon szeretem, jópár nehéz időszakon átsegített a puszta jelenlétével. Előtte a családnak volt kutyája, nem igazán nekem.


Egy éve pedig vettünk egy rottweilert. Azért rottit, mert sok errefelé a cigány és majd testőrnek lesz kiképezve. Azért választottam az alomból pont őt, mert azonnal megtetszett külsőleg, belsőleg (már amennyit akkor lehetett tudni, látni rajta). Még nevelés és képzés alatt áll, így a véleményemet még nem írnám le.

2013. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem egy kistestű keverék szukám, aki már ivartalan.

Volt előtte több kutyánk, nekem is volt westiem, akitől meg kellett válnom. Már nagyon szerettem volna újra kutyát, tetszett is több fajta, de eldöntöttem, hogy szaporítótól nem veszek, normálisra meg nem költök annyit, így nézgettem keverékes hirdetéseket. Egyszer az apukám szólt, hogy van egy alomnyi fehér szőrmók. Elmentünk megnézi őket és elhoztam az én kis drágámat :-) Egy panelbe születtek véletlen alomként és már nem nagyon volt tovább maradásuk, így 6 hetesen hoztam el.

Sosem bántam meg, imádom őt!

2013. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm:)
2013. okt. 8. 17:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Ausztrál juhászkutya. Kevésbé pörgőset szerettem volna mint egy border, de azért mégsem olyan nyugodtat mint egy skótjuci, lehessen vele dolgozni rendesen, így hosszas keresgélés, utánajárás és fejtörés után lett az aussie. :) Már negyedik éve boldogít a drága, nem volt piskóta mert elég domináns fajta és néha igencsak elgondolkodtam, hogy jól döntöttem e első kutyának de végül kutyasuli mellett teljesen jól kezelhető lett, rengeteg mindenre tanított.
2014. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!