Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen kutyája van?

Kinek milyen kutyája van?

Figyelt kérdés

Miért ezt s fajtát választottátok?Mi a véleményetek róla?Volt-e előtte már más kutyátok?Miért pont Őt választottátok?

Előre is köszi,csak kiváncsi vagyok a véleményetekre(nem muszáj feltétlenül pozitívnak lennie)a kutyákról:)



2013. okt. 6. 22:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mostani kutyám sintértelepről van. Nem bírta a család kutya nélkül, hát elmentünk testvéremmel... Odamentem egy elképzeléssel, hogy nekem egy kicsi, színes, nyugis kutya kell. Semmiképp se foxi vagy ilyesmi... Fontos volt a méret, hogy ne egyen ki a vagyonunkból és ne törölje fel velünk a földet séta közbenXD Végül 3-4 kör után elhoztunk egy közepes méretű, fekete, nem kimondottan szép kutyát, kész vicc a kinézete. Olyan tipikus esélytelen kis csúnyaság :D Fogalmam sincs, milyen keverék, de valami vadászkutya vér csörgedezik az ereiben (valszeg foxi-ennyit erről), mert mindent meg akar fogni, ami nem kutya és mozog és séta közben menne, mint a Duracell nyuszi. Ez azért is furcsa, mert bár a sétáknál energikus, hazajövünk és szinte eldobja magát és lóg a nyelve, annyira kifárad!

Véleményem róla: rendetlen kis dög (egyelőre, de alakul!!), de imádom, a kacska lábaival, görbe fogaival és a rosszaságaival együtt. Ő az én kis büdösbogaram XD

Azért ŐT választottam/választottuk, mert úgy jött oda hozzánk, mikor megálltunk a kennelrács előtt, mintha ismerne minket és olyan kis kedves volt, nyújtotta ki a rácsok között azokat a görbe kis lábait :) Nagyon-nagyon szeretem.



Előző kutyám egy csivava volt, szüleim vették a családba, merthogy kicsi marad :D (lakásban lakunk). Sajnos nem neveltük meg rendesen (én még nagyon kicsi voltam), ezért a klasszikus kis szájtépős méregzsák volt az utcán, de itthon... Imádtam, a szívem csücske volt, tele volt szeretettel :) A szívem szakadt meg, mikor elment... Máig imádom a csivavákat, akkor is, ha megugatják a mostani kutyámat, mindig elérzékenyülök, ha látok egyet :) Nagyon okosak, akaratosak és válogatósak, de mégis, akinek egyszer volt csivavája az a fajta szerelmese lesz, ez tuti :)


Összegzés: Mindegy milyen fajta, én imádok minden kutyát :)

2014. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

2 Kuvasz


Az egyiket vettük, a másikat találtuk :)

Egyelőre el voltak hanyagolva, mostmár nincsennek, eléggé makacsak

2014. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 keverék kutyusunk van. Az egyik (fiú) egy foxi keverék (állítólag):)) De nagyobb mint egy foxi, de ugyanolyan eleven :)) Őt egy dobozból hoztuk el a vásárból, a kisfiam választotta. Eredetileg futóbicikliért mentünk. Ő volt az egyetlen fekete kutyus az alomban, és a legelevenebb.


A másik egy lány kutyus, most le ivatalanítva nemrég, még rajta van a gallér. Őt a Vizslamentőtől választottuk Facebook képek alapján. Mivel nem annyira vizslás, ezért a vizslamentőknél nem volt túl kelendő. AZért választottam, mert nagyobb testű,ha nem is őriz, mint a másik kutyánk, és nemrég családi házba költöztünk, így elfér a két kutya.Mindketten remekül jeleznek, a legtöbben visszahőkölnek, ha odarohannak a kapu elé ugatni. szerencsére betörés nem volt, nem is divat errefele. Nem tudom, hogy mit csinálnának, ha egy idegen a mi engedélyünk nélkül próbálna bejönni. A vizslakeverék kutyókot nagyon szeretem, mert sokkal nyugisabb mint a foxi keverék, engedelmesebb.

2014. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egy 8 éves labrador keverék. Okos, hűséges, jó házőrző, ám eléggé agresszív kutyus. Elpusztult az előző kutyánk, és nagyon üres volt az udvar mindig volt kutya a háznál. Egy ismerősöm mondta hogy nála van 3 8 hetes keverék, menjek, válasszak. Irtó édes pofa volt már kölyökként is. Ő volt az egy olyan aki zsemleszínű és a két füle sötétebb barna volt.

A másik kutyám egy 5 éves stafford. Nagyon hűséges, barátságos, dögönyözhető családi kutya. A labi keverékkel vannak összezördülések, de kerülik egymást. Ugyancsak egy haverom szólt hogy születtek neki szép kis staffijai, csak már nem tudja odaadni senkinek, elhoztam egyet. Nagyon jó döntés volt, a lehető legjobb eb. Ő volt a legkisebb az alomban, a legutoló pici, és egy hatalmas, izmos kutyává duzzadt.

2014. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
1het múlva hozzuk el egy shih tzu kislány! Pici kutyát szerettem volna mert van 2kislanyunk! Sok jót hallottam erről a fajtarol, o a legkisebb az alombol olyan kis kancsalon nézett rám, h egyértelmű lett ő az igazi! Volt egy boxerem a mindenem volt, nagyon hiányzik! Bármit megadnek ha vissza kaphatnam! Sajnos kert már nincs igy nem volt lehetőség boxert venni!
2014. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Husky és Német dog.


A husky volt előbb. Mentett kutya, szaporítótól mentettük,agyon akarta vágni mert nem volt kék szeme.

Előtte nem volt saját kutyám, így nagy dió volt ez a fajta. Nehéz, makacs természetűek, iszonyú mozgásigénnyel. Szerencsére hamar belejöttem a dologba, és most másfél évesen egy nagyon jó, okos, jó természetű kutyát sikerült varázsolnom belőle :) Szocializálni is kellett mert az anyukájától el volt szakítva idő előtt, így semmit nem tudott kutyául.


Német dog. Most hoztuk el nemrég, most 4 hónapos. A husky mellé. Célzottan hoztuk ezt a fajtát, olyat szerettünk volna, aki nyugodt, bírja ha a husky "cseszteti". Nyugodt fajta így az volt a tervünk, hogy lenyugtassa a husky-t. Sikerült. A husky-nk nyugisabb mint valaha, folyamat játszhat, sosincs egyedül. A német dog remek társ ez mellett, jó házőrző és csak legvégsőbb esetben agresszív.

2014. máj. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Van bizony, három. Egy amerikai stafford. Ő nálunk ragadt egy ismerős hagyta itt egy nyaralás idejére, de végül itt maradt a kutyus. Nagyon szeretjük, talán ő a legjámborabb, ő alkalomadtán még a kanapéra is feljön. Imádja a gyerekeket, mindig velünk szeret lenni, nagyon jó kis kutya. Rengeteg negatív dolog kering róluk de én mindet megcáfolom, mert ez a kutya maga a nyugodtság.

A másik kutyám egy labrador keverék. Ő akkor került hozzánk amikor az előző elődje meghalt. Ő házőrző titulust tölt be nálunk. Kicsit hamiskás ezért nappal hátul le van kötve, ne riogassa itt akik járnak. Éjszaka viszont szabadon van, akkor nagyon jól dolgozik, éber egy kutya. Ő nem egy olyan aki annyira bújós vagy egyéb. Odajön ha kedve van, egy kis simogatásra, de legjobban elvonulva van, elfekszik valahol. Hagyni kell békén, ő olyan típusú. Idős is már, kis vénasszony.

A harmadik kutyusunk egy hortobágyi sinka. Ugyan nem ismerik még annyian, hivatalosan be sincs jegyezve de ő is egy csoda. Ő dolgozni van tartva legjobban, mivel egy lovastanya-állatfarmon dolgozom. Ő jön velem minden reggel és este haza. Abszolút munkára való kutya, másért nem is tartható, neki dolgoznia kell. Soha nem kellett oktatni semmire, kicsi kora óta terel. Juhokat, szürke marhákat terelek vele leggyakrabban, de a baromfinak szamárnak is megy ha küldöm. Soha nem csíp bele az állatba, csak hanggal irányít. Én is bottal és hangjelekkel utasítom. Robbanékony jó kutya. Na így vagyunk mi a kis falkánkkal!

2014. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Van egy keverékem, amely jó házőrző és nagyon erős betegségek terén, szinte minden kibír. A családok imádja, ha idegen jön ugat mindig. (ez is volt az elvárás:D) Ezen kívül van egy fajtiszta goldenem, aki brutálisan imádnivaló, családhoz a legjobb választás ez nem lehet kérdés. Okos,intelligens,türelmes,játékos és minden pozitívum elmondható róla. Mivel a keverék kutyám jóval idősebb, ezért ha ő megdöglik, egy boxer vételét tervezem ugyanis a golden házőrzésileg óriási nulla(egyetlen negatívuma a fajtának, már akinek), még a betörővel is játszana.
2014. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!