Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tegyek, húgom kutyája...

Mi tegyek, húgom kutyája sokkal jobban passzol hozzám mint a sajátom :/?

Figyelt kérdés

A kutyám felnőtt volt már amikor kaptam(szüleimtől kaptam,beleszólásom sem volt 11 évesen.)Nem volt játékos.Mindig is nagyon nyugis volt sose pörgött.Nekem mindig is egy pörgős kutya volt az álmom akivel sportolhatok (frizbi,agility),de a kutyám alkalmatlan volt erre.Elkezdtem neki trükköket tanítani nagyon sokat tud már és mai napig klikerezek vele :)

Most már a kutyusom idős.


Pár éve húgom kapott egy kölyök kutyát már akkor láttam,hogy pörgős kutya lesz.Nagyon apportos.

Most is rengeteget kell vele foglalkozni viszont tesóm nem sokat foglalkozik vele.:/ Most munkanélküli vagyok és így én vagyok itthon a két kutyával.Jó részt én viszem le őket.Meg a parkba is kimegyek velük,míg az én kutyusom csak üldögél addig tesóméval labdázok.Annyira jól érzem magam amikor húgom kutyájával vagyok,mert én is tele vagyok energiával.Elmennék agilityzni,de még is csak húgom kutyája.Pedig annyi lehetőség van abban a kutyában.

Tök jó sport kutyát csinálnék belőle ha én lennék a gazdája.

A mostani állás szerint az én kutyám energiaszintje és jelleme is jobban illik tesómhoz,az ő kutyája meg hozzám.



Annyira rosszúl érzem magam,hogy a saját kutyám nem elég nekem :/


Ti voltatok hasonló szituban? Mit csináltatok?


2013. szept. 16. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a húgoddal, hogy milyen terveid lennének a kutyájával. Ilyen helyzetekben igazán fura énkutya, meg tesókutya különbséget tenni.Ha értelmes a testvéred, beláthatja, jobban jár a kutya, ha van, aki foglalkozik vele.
2013. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
Ne haragudj, én ezt nem értem. Ha bekerül egy családba egy kutya, az mindenkié. Főleg úgy, hogy két kutya együtt van. Miért lenne kifogása bárkinek is, ha foglalkozol a kutyával?
2013. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen,csak pár év múlva elszeretnék költözni,húgom most jól járt ő lehet már 1-1,5 év múlva költözik.Ha külön leszünk akkor nem igazán fogok tudni az övével is foglalkozni.Mellesleg ha lesz munkám akkor örülök,hogy a saját kutyámra jut idő.Nem,hogy az övét is vigyem ide oda.

Nem bánja,hogy foglalkozok vele,klikkerezni is szoktam vele.Csak akkor is a tudat,hogy az ő kutyája :)

2013. szept. 16. 15:57
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem gond,hogy foglalkozom az övével is.Csak ha már egy nap többet foglalkozok vele,akkor jobban ragaszkodik hozzám mint tesómhoz és rossz látni,hogy nekem jobban örül a kutya mint húgomnak.Nyilván,mert sokkal többet foglalkozok vele mint a húgom.
2013. szept. 16. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben, de együtt érzek veled, viszont túl jó tanácsot nem tudok adni.

Nem tudom a kutyád mennyire kötődik hozzád. Esetleg kutyátcserélhetnétek tesóddal, ha ő is hajlik erre. Elég érdekes helyzet. :-)

2013. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Ja, így már értem. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kutyák egymáshoz nagyon fognak ragaszkodni. Nehéz lesz kétfelé választani őket.
2013. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az én kutyám nagyon kötődik hozzám,csak nekem engedelmeskedik,szóval kutyát cserélni nem szeretnék,vmilyen szinten jó lenne,de a kutyámnak nem és én az ő érdekeit tartom szem előtt! :)


A külön költözés tényleg nehéz lesz,mert nagyon szeretnek együtt lenni a kutyák.Bár az idős kutyámon néha az látszik,hogy "jajj már megint itt van a csinytalak kölyök". Bár már nem kölyök, 2 éves a fiatal kutyus,de nagyon pörgős :)

Dehát nem élhetnek együtt örökké.Az idős kutyusomnak remélem sok éve lesz még.(jelenleg 11,5 éves).

2013. szept. 16. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
és ha tiéd lenne mindkét kutya? sarkalatos megfogalmazás, de ha azt nézzük, hogy többet foglalkozol vele, mint a húgod, akkor a költözés után valószínűleg meglepetésként fogja érni, hogy nem bír a kutyával, mert nem tudja lemozgatni. Ha pedig nem akar lemondani a kutyájáról, akkor segítened kell neki, hogy ő is megadja azt a kutyájának, amire annak szüksége van. Te pedig pár év múlva a
2013. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs, folytatom: pár év múlva örökbe fogadhatsz egy másik pörgősebb kutyát, a mostani idősebb mellé.
2013. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Majd ellátom őt tanácsokal,most is elég sokszor szóba hozom,hogy gondolkodjon előre.Nem leszek mindig ott,hogy levigyem és foglalkozzak vele.Azt mondta akkor más lesz.Én mindig próbálok ráhagyni dolgokat kíváncsiságképpen hogy bírja :D Mert én szeretek velük foglalkozni,de azt is szeretném,hogy a húgom tisztában legyen felelősséget vállalt a kutyájáért és jó 10 évig még vele lesz,tanulja meg a kutyája jelzéseit.Legfőképpen azt,hogy minden nap szüksége lenne elengedős sétára is a parkban.Szerencsére húgom mostanában nyitott lett,nevelést illetően kér tanácsot.Egy picit neveletlen a kutyája,nálam viszonylag szépem viselkedik.De húgomnál néha káoszosan :D De megfogad mindent és betart.A kutyán látszik a fejlődés is.

Nem szeretném úgy mond magamhoz venni az ő kutyáját,egyrészt ebbe nem menne bele,mert imádja a kutyusát,másrészt kistestű kutyát nem szeretnék még egyet,pedig tényleg imádom a kis szobacirkálót :D (Az enyém is kistestű.)A kövi kutyusom egy közepes/nagytestű lesz.

De ha külön költözök akkor az idős mellé fogok örökbefogadni egy pörgős kutyát :)

2013. szept. 16. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!