Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennek a huskynak miért ilyen...

Ennek a huskynak miért ilyen az orra? Ez pigment hiány vagy más? Milyen egy pigmenthiányos kutya és milyen hátrányokkal járhat egészségügyileg?

Figyelt kérdés

Nézegettem kenneleket és ez feltűnt, hogy ilyen rózsaszin csik van az orrukban, ez normális?


[link]

[link]



2013. okt. 7. 10:41
 1/9 A kérdező kommentje:

2. linknél ez a kutya:

[link]

[link]

2013. okt. 7. 10:43
 2/9 anonim ***** válasza:

A standard engedi, szóval normális...kinek melyik szín tetszik, olyat választ.


A standard szeint

"Orr: Fekete a szürke, a drapp és fekete kutyáknál, májszínű a rézszínűeknél, a fehéreknél hússzínű is lehet. A rózsaszín csíkos, ún. hó-orr is elfogadott."

2013. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Nagy különbség van a hóorr és a pigmenthiány között.

A hóorr olyan, hogy télen kicsit lekopik a hegyéről a festék, mintha ledörzsölte volna valami. A pigmenthiány nem csak az orron, hanem a szájszéleken is látszik. A hóorr nyáron besötétedik. Az első linken a kutyának az összes képén olyan az orra. A második kutyáról majd nyáron el lehet dönteni, még nagyon fiatal.

Nem szeretjük a pigmenthiányt, mert öröklődik és ha nem figyelünk rá, a vége az lehet, hogy semmilyen pigment nem lesz a kutyán.

Az, hogy a vörös kutyáknak drapp a pigmentje, megint más kérdés, mert ott van festék csak más színű.

2013. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


Utolsó


"Az első linken a kutyának az összes képén olyan az orra. A második kutyáról majd nyáron el lehet dönteni, még nagyon fiatal."

A két kutya majdnem napra pontosan egy idős, alig van eltérés. Ha jól néztem.

2013. okt. 7. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Na erre én is kiváncsi vagyok.:D De most már érthető.:)
2013. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
Az első kutyát nem láttam még élőben, elnézést a figyelmetlenségért, csak a képeket néztem, a többit nem.
2013. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ok, nem gond.

De most akkor náluk még majd elválik, hogy pigmenthiány vagy sem a nyáron? Hogy ha ilyen marad az orra nyáron is akkor nevezhető pigmenthiányosnak?

2013. okt. 7. 19:21
 8/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Mutatok képet:

Nem túl jó, de most hirtelen ezt találtam.

Télen: [link]

Nyáron:

[link]

Ez egyértelműen hóorr. Picinek fekete volt.

Ha besötétedik, még akár jó pigmentje is lehet az előzőeknek, az más kérdés, hogy nekem nem kellene ilyen orrú kutya.

2013. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. okt. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!