Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egyedül töltött idő...

Mennyi egyedül töltött idő nem embertelen a kuytának?

Figyelt kérdés
Még sosem volt kutyám, de mindig imádtam. Most elhatároztuk a férjemmel, hogy a 6 éves fiúnknak veszünk egy kisbarátot. Társas házban lakunk a harmadik emeleten. Vacilálunk a kutya és a cica között, mégpedig azért, mert reggel hétkor elmegyünk otthonról és kb hat fele érünk haza este. Pontosan ezért nem volt eddig állatunk, mert ezt kínzásnak tartom. De egyre több helyen hallom, hogy kistestű kutya sokat van otthon egyedül. Titeket szeretnélek kérdezni, a fent leírt időhatárok sok egy kutyának vagy még belefér? Törődjek bele, hogy amíg nem lesz kertes házunk, nem lesz kutyánk? Köszönöm előre is. (ha valaki esetleg ugyanez kérdésben cica-ügyben is tud segíteni, hálás lennék. Tehát a cica kibír-e ennyit naponta egyedül.)
2013. okt. 7. 11:50
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre gondoltam én is, hogy sok ez az idő egyedül. Hát akkor várunk a kertes házig kutyussal.
2013. okt. 7. 12:50
 22/27 anonim ***** válasza:

Az én kutyám ennyit kibír gond nélkül, sőt, van, hogy nekem kell könyörögnöm, hogy jöjjön ki sétálni (főleg hidegben), tehát azért egyedfüggő is. Kölyökkutyának semmiképpen nem ideális, ha ennyi ideig magára hagyjátok, egy idősebb, nyugodtabb kutya szerintem kibírná, ha reggel-este alaposan le van mozgatva. De azért azt is bele kell kalkulálni, hogyha munka után még elmentek bevásárolni vagy valami közbejön, akkor még később értek haza vagy ha reggel elaludtok és nem vittétek ki hosszabb sétára, akkor halálra unja magát napközben és esélyes, hogy rombolni fog.

Szerintem vagy inkább felnőtt, nyugisabb macskában gondolkodjatok, azt nyugodtan magára lehet hagyni, alomba végzi a dolgát és később vegyetek hozzá kutyát, vagy várjatok 1-2 évet egy állatra és akkor kutya. Azért azt halkan jegyzem meg, hogy szerintem egy kutya sokkal több örömet tud okozni egy kisgyereknek (is), mint egy macska, de ez a személyes véleményem.

2013. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

a kutya dolga az alkalmazkodás . de vajon nektek megéri-e ??

hajnali kelés minimum 1 órával korábban a reggeli séta miatt !! esti séta 1-1,5 óra minimum heti 6 X :) belefér az időtökbe ?? minden nap ??

6 éves gyerek mellé ??? minek, hiszen a kutya minden kínját,dolgát, feladatát nektek ,szülőknek kell elviselni!

szobatisztaság cc: 4-6 hónap . teljes szobatisztaság cc: 8-12 hónap. társasházi lakás , a kutya pedig ugat napi 3-5 órát?? :) mert ugatni fog az tuti!

a cicával sokkal kevesebb a gond ,és kevésbé gazda centrikus .

vagy :

este fél hattól - reggel 7 ig van egy remek apró kis tündéri kutyátok, aki színt és fényt,és szeretetet,és kedvességet, és bájt,és vidámságot ,és jókedvet ,és még sok pozitív dolgot csempészik be a szívetekben ezek alatt az órák alatt .

szóval a választás a tiétek !

mint kutyás mondom ,szerintem megérne egy próbát !:)

2013. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Kedves 23-as utolsó, hát pont ez! :-) És még a hétvégék is ott vannak :-))
2013. okt. 7. 15:32
 25/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
50%

A legtöbb ember dolgozik naponta 8 órát, plusz 1-2 óra az utazás. Ennyit kibírnak a felnőtt, megnevelt kutyák. Sokan csak naponta 2- szer sétáltatják őket, amit szintén kibírnak, mert hihetetlen módon tudnak alkalmazkodni. De ha rendszeresen, napi szinten 11-12 órákat kell visszatartaniuk a dolgukat, az komoly vese- és húgyúti problémákkal járhat később! Főleg a kisebb testű kutyáknál, akiknek rövidebb a bélrendszerük...

Nekem is van ismerősöm, aki 11 órára otthon hagyja a kutyáját. De meló előtt HAJNALBAN bő 1 órát AKTÍVAN mozog vele, gyakorolnak. Meló után azonnal ismét hosszú séta, futtatás, meló, és késő este még egy rövid eü-i séta van.

6 éves gyerek mellett a 2*1-1,5 órás aktív mozgatást és tanítást meg tudjátok oldani a fárasztó meló után??? Ha igen, és a 3 sétát tudnátok biztosítani, akkor hajrá :)Mert reggel 5.30-6-tól egy bő órás aktív lemozgatással, meló után 18tól jó másfél órás mozgatással, és késő este 10 perce eü-i lehetőséggel még mehetne is a dolog. Hétvégén meg nagyobb kirándulás, túra...Rajtatok múlik a döntés, de egy ÉLETRE, 10-15 ÉVRE SZÓL!!!!!!

2013. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

" 23 "

van gyerekük, ergó tudják ,hogy mi a felelősség.

kutya = még 1 gyerek ,csak sokkal gyorsabban tanul :)

hétvége??? alvás sokáig , megszűnt, alvás ??? az is egy kis időre:)

kölyök kutya ,kicsi hólyag ,nagy hang ,pici éles fogak,sok-sok rágcsálás, mindent rágcsálás,és még rágcsálás,és sok pisi,és még pisi, és sok kupac kaka , és a rohadt mocskos szemét dögök :) pedig csak néznek a nagy barna szemükkel,és meg kell zabálni mert olyan aranyos,és nem lehet rá haragudni,ÉS EZT TUDJÁK ÉS KUR...RA VISSZA IS ÉLNEK VELE !!:):):)

kutya nélkül lehet élni , DE MINEK ? :)

2013. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
:-)
2013. okt. 8. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!