Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik "egyedül" nevelik a...

Azok akik "egyedül" nevelik a kutyáikat, milyen oktatóanyagot néznek/olvasnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, akik nem kutyaiskolába viszik a kutyát. :)
2013. szept. 8. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát több opció van,van aki alapbós kutyás "vénával" van megáldva,így "érzi" a dolgokat.Van aki már járt kutyaiskolába,ott megtanulta,amit kell..és a többi kutyájával egyedül is boldogul.


Személy szerint eddig 3 kutyával foglalkoztam huzamosabb ideig.Az egyik egy amstaff cane corso keverék volt,ő volt nálam ideiglenesbe kb 3-4 hónapot.Legelső kutyás tapasztalatom ő volt.Nehéz volt,komoly utánaolvasást igényelt.Találkoztam egy magyar "kutyasuttogóval" is,és házi tréner is járt hozzánk.Azóta "értem" a kutyák zömét,ennek már 4-5 éve..azóta is terrierekkel foglalkozom,jelenleg egy menhelyes mentett kutyám és egy tk-es staffim van.Tökéletes összhangban élünk.Állatmenhelyen is dolgoztam,ott is én kaptam a problémásabb kutyákat.


Szakirodalomban a farkasok viselkedésével foglalkozó dokumentumfilmek segítettek a legtöbbet.Így láthatod a testbeszédet a legjobban.Jan Fennel könyvek,Cesar könyvei..ezekkel érdemes kezdeni.

2013. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! :)
2013. szept. 8. 14:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Már a harmadik kutyánk van, de soha semmiféle "oktatást" nem kaptak. Folyamatosan velünk élt mind, nem voltak a kertbe kicsapva, összecsiszolódtunk mindenféle direkt trenírozás nélkül. Az egyetlen fontos dolog, hogy a kutyád hallgasson rád, azaz ha hívod, hagyja abba, amit csinál, és menjen oda hozzád. Az összes többi (ül, fekszik, pacsi stb.) már csak hab a tortán, ha el akarsz szórakozni vele, némi jutalomfalatért bármelyik kutya pár perc alatt megtanulja.
2013. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én legtöbbször youtubeon nézek videókat. Sok hasznos dolog van fent. De Jan Fennelt is olvastam (a többi beszerzése folyamatban) és itt is körbe szoktam nézni néha, mert sok oktató ír tanácsokat.
2013. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Küldenétek linkeket videókról? :)
2013. szept. 8. 15:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én egyedül nevelem a kutyáimat. Sokkal élvezetesebb szerintem, mint egy kutyaiskola.


Ott nem csak rád irányul a figyelmük, hanem a többiekre is. + A pénzem lesz kevesebb olyan dologért amit itthon én magam is megtaníthatok neki.


Örökbefogadott németjuhászom van, már 2 éves. 1 évesen fogadtam be. Rohadt neveletlen volt. Ugrált, ellopta az asztalról az ételt stb... volt is eleinte elég baj vele.


Elhatároztam, hogy megtanítom neki mit szabad és mit nem. Én jutalom falattal kezdtem.


Most nem írom le a lépéseit, de 1 év alatt minta kutyát faragtam belőle.


- Szépen sétál pórázon, és nélküle

- Ha ételt kap le ül és vár addig míg nem mondom, hogy "tiéd"

- ismeri az ül, marad, fekszik, gyere ide, gyere be, menyj ki, sétált, jobbra, balra parancsot.

- tud bringa mellett sétálni, futni: ( ezeknél használom a jobbra-balra parancsot.)

- Más kutyákkal barátságos

- Nem ugat feleslegesen

- A doktornál is rendesen viselkedik


Egy szóval ha van rá időd, és kedved, akkor magadtól is megtaníthatod ezeket a kutyádnak.


Szerintem az viszi el kutya suliba, akkor egyáltalán nem ért a kutyákhoz.


Ismerni kell a kutya mozdulatait, mikor akar játszani, mikor éhes, és mikor szeretne csak kimenni sétálni egy nagyot.

Fel kell ismerni a kutyák jelbeszédét, mikor maga alá húzza a farkát akkor fél, ha felemeli akkor domináns, és támadó jellegű lehet. stb


De mindenki úgy tanítja ahogy akarja.

2013. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Eleinte érzésből neveltem. Őszintén? Az volt a legjobb. Na jó, az az igazság, hogy a nővérem kutyás volt, de nem igazán vett bele a buliba, szóval én ebből csak annyit profitáltam, hogy természetes lett, hogy a kutyát nevelni kell. Mikor elkezdtem utána nézni dolgoknak, akkor sokat görcsöltem mert valami nem úgy ment ahogy leírták, de addigra már a kutya rég meg volt nevelve. Amúgy nincs konkrét dolog amihez ragaszkodok. Minden megnézek, elolvasok, amit csak tudok, és egyikhez sem ragaszkodom, azt használom aki segít, és nem érdekel, hogy honnan jött. Ja és a kutyáim legalább BH vizsga szintjén vannak. Mondjuk van aki hazugsággal vádol, mert ilyen nincs, én meg nem értem, mi olyan nehéz ezen.
2013. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Azért kérdeztem egyébként, mert vacilálok ,hogy holnap elkezdjem-e a tanfolyamot vele vagy ne. A holnapi az utolsó az idei hétköznapi órák közül és ráadásul féláron van a menhelyi kutyáknak. Alapfokú tanfolyam lenne. A leírásban az szerepel,hogy :szocializáció,a kutya figyelmének gazdára irányítása,behívás,szemkontaktus,ültetés,fektetés,lábnál ,követés pórázon,rövid ideig helyben maradás.talált és kínált élelem megtagadása,alapfokú engedelmesség. Ezek közül a behívás okoz kis gondot. Visszajön, de pl ha nagyon szagolgat akkor nem tudom odahívni csak ha befejezte, vagy ha másik kutya után megy ( bár nem megy nagyon messze ). Szerintetek a elmenjünk, így hogy a többi dolog már jól megy. Mondnjuk ezek közül a behívás a legfontosabb. Nem tudom mi legyen
2013. szept. 8. 21:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem neked kell érezni,képes vagy-e egyedül túllendülni ezen a dolgon,pozitív kifejlettel,vagy kell a szakértő segítség?...
2013. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Számtalan kutyást ismerek én is, akik még a kutyaiskola közelében sem jártak, mégis jól nevelt kutyájuk van. Azért ők is más kutyásoktól kérdezgettek eleinte, mit, hogyan csináljanak és számos könyvet is elolvastak. Ebből is tanultak annyit, amennyi nekik megfelelt.

Nem mindenki akarja az alakizást meg az őrző védőt a kutyájának megtanítani és még trükkökre sem tanítja.

Szimplán elég neki ha szót fogad.

2013. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!