Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nagyon ferges a...

Mit tegyek ha nagyon ferges a kutyam?

Figyelt kérdés
3 honapos kis uszkárom 2 hetente kapja a féreghajtót amióta nálunk van és mindegyik után eddig volt féreg a szekleteben.az utolsót 9napja kapta es ma megint volt egy féreg a székletében. Hogy lehet hogy 9 nap után is van benne? Ez nem pár napig hat csak? Viszont 2 hetente lehet csak ujra adni neki szal azt ki kell várni. Ez normális hogy ennyire férges? Nagyon aggódom
2013. okt. 7. 19:41
 1/10 Akiteki ***** válasza:
Nem normális, de legalább hat a féreghajtó. Amíg találsz, adagold 2 hetente. De vigyázz, hogy pont 2 hét legyen, mert különben nem hatásos. (2 hét alatt kelnek ki a peték, azokat nem lehet elpusztítani a féreghajtóval, csak a kifejlett férgeket. Viszont ha később adod, kezdenek szaporodni, petét rakni, és indul a körforgás)
2013. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi a féreghajtó neve?
2013. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Anyám,honnan hoztad szegényt?Van bőrre cseppenthető készítmény is,ami egy hónapig véd és megakadályozza a peték megtelepedését is.Az orvostól kell megkérdezni,mert nálunk még nem elterjedt.Ha tabletta,viszont Jó minőségű,széles sprektumu féregtelenítőt vegyél,a kutya súlyának megfelelő adagban.Ha ennyire férges,a dokival konzultálnék.
2013. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen féreghajtót kap?

Első orvos xy fajtát adott a kutyának, a következő a "Drontal" nevát ajánlotta. Állítólag ez nagyon jó, mármint a paraziták szélesebb spektruma ellen hatásos.


Azóta "tiszta" a kutyám mióta a második dokihoz járunk.

2013. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok,holnap felhívom a dokit de multkor azt mondta hogy akármennyire férges akkor is csak 2 hetente kaphat féreghajtót. Nem értem mikor lett ennyire férges, de a tenyésztő elvileg csinált féreghajtást...nem tudom mi igaz ebből. De ugye nem halhat ebbe bele?
2013. okt. 7. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem halhat bele nyugi, főleg hogy már kezelitek. Drontal plus-t kérjél a dokitól!
2013. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt fogom kérni!:)
2013. okt. 7. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
A tenyésztő nem csinált féreghajtást,sőt az anyát sem férehtelenítette,így már az anyaméhben és a szoptatás alatt is fertőződhetett,csak akkor lesz ennyire férges egy kölyök.Ha orsóféreg,az rátok is fertőző lehet,ezért a fokozott kézmosásra,a kutya környezetének fertőtlenítésére fordítsatok figyelmet.Már csak az ürített peték által történő visszafertőződés miatt is.
2013. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ajjajj erre nem is gondoltam hogy mi is megfertőződhetünk. És embernél ennek mik a tünetei? Honnan lehet tudni? Vagy nincs is tünet? De azert most hogy kap fereghajtot 2 hetente ez majd rendbehozza ugye?
2013. okt. 7. 23:45
 10/10 Akiteki ***** válasza:
80%

Nyugi!!! Hacsak nem eszitek meg a kutya fertőzött ürülékét, vagy nem isztok a véréből, akkor nem kaptok el semmit. Gondolom egyik sincs tervbe véve.

Minden kiskutya férges, azért kezdjük már 3 hetesen adagolni a féreghajtókat. Én is hoztam már haza olyan kutyát, aki a tabletta után csak egy nagy féregcsomót kakált. Semmi bajunk nem lett akkor sem, meg máskor sem.

2013. okt. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!