Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hivatásos tenyésztő szeretnék...

Hivatásos tenyésztő szeretnék lenni, lehetséges?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, 4 éves koromban kaptam az első német juhászom, szerelem volt első látásra a fajta iránt. Szeretnék tenyésztéssel foglalkozni, SZAKSZERŰEN, mert rosszul vagyok a 15-20 ezres vaterás meg mit tudom én milyen kutyától.

Jelenleg nincs kutyám, most jutottam el oda hogy szeretnék venni egyet, sikerült összespórolnom 400 ezer forintot több éves munka félretett pénzével plusz a szüleim is beszállnak. Havi 70 ezer forintot keresek a 6 órás munkámmal, ezt mind a leendő kutyámra tudom fordítani. (Minőségi táp, ovi és iskola, stb.) Néztem a neten kenneleket, de én már nem tudom eldönteni hogy szaporító vagy tenyésztő aki hirdet... (Mármint oké, nem vaterás meg jófogásos dolog, de egy szép honlap mögött is lehet egy újabb "ügyes" szaporító...) Tudtok olyan kennelt mondani ahol biztosan minőségi kutyát kapok szűrve, szerződéssel, stb.? Mert akkor írnék a tulajdonosnak és tőle kérdezném a további dolgokat.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan kezdjek neki ha hivatásos tenyésztő szeretnék lenni? Ha veszek tenyésztőtől, papírokkal egy minőségi szukát akkor keressek neki egy ugyanilyen kant, vagy inkább vegyem meg a kan kutyát én magam a szuka mellé?

Tanácstalan vagyok, hogyan kezdi egy tenyésztő a "pályafutását"? Szeretném erre feltenni az életemet, persze csak ha meg tudom teremteni a feltételeket hozzá. Eszem ágában sincs a vakvilágba szaporítani!!! Akkor inkább ne legyenek kiskutyák.

Köszönöm a segítségeteket!


2013. okt. 7. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdetnek csak menj el kiállításokra és beszélgess el a kiállítókkal.
2013. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:
70%

Ha veszel egy kant meg egy szukát, akkor csak beállsz a sorba. De nem ez a célod.

Én azt javaslom, hogy elsőre vegyél egy kant. Járj vele kiállításokra és tanuld a fajtát, ismerkedj a tenyésztőkkel. Ha már van egy határozott elképzelésed, akkor vegyél egy szukát, aki sokkal jobb lesz már, mint a kanod, mert évek alatt megtanultad, hogy milyen az a kutya, amilyet majd szeretnél a kertedben látni. Akkor jössz majd rá, hogy még mindig nagyon keveset tudsz, de sokat fogsz tapasztalni. Sok sikert!

2013. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
biztos, hogy kiállitási németjuhászokat szeretnél tenyészteni??? Kutyasporttal, hogy állsz? A munkakutyák százszor szivósabbak, ösztönösebbek, és (számomra) szebbek.
2013. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el jövőre minél több fajtakiállításra. Ott láthatod majd az ügyeletes trendet. Kutyában és tenyésztőben is. Lehet beszélgetni velük. Aztán lehet, valakinél leragatsz.

Itt egy fórum:

[link]

Igaz, van még egy másik "szakmai" is, de oda be kell regisztrálni.

2013. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatásos tenyésztő nem sok van. Akik azok, ott már szinte nagyüzemi a tenyésztés. Ma kutyát csak megfelelő anyagi háttérrel lehet tenyészteni.
2013. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is, legyen egy koncepciód. Mit akarsz elérni a fajtával, miben akarod javítani? Például én mudit szeretnék tenyészteni. A célom ezzel az, hogy olyan kölykök szülessenek, akik beválnak munkára, sportra, emellett teljesen egészségesek. Az álmom az, hogy ez a fajta nagy többségére is igaz legyen és megmaradjanak benne a régi értékek. Szerinted a fajtád most jó irányban halad? Ha igen, hogy lehetne ezt segíteni? Ha nem, hogy lehetne ezen változtatni? Ezeken gondolkozz el először és figyeld a többi tenyésztőt, hogyan csinálják. Innentől te is tudni fogod a többit.
2013. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Na igen, azt hogy "hivatásos", kapásból el lehet felejteni. Jól kereső munka kell hozzá, hogy tudj a hobbydra áldozni.
2013. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen,nem tudod annyiért eladni,amiből fix jövedelmed lenne.Ráadásul ez a fajta most nem keresett.
2013. okt. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!