Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illik hozzám?

Milyen kutyafajta illik hozzám?

Figyelt kérdés

Panelban élek. Napi kb. 2.5 órát tudnám mozgatni, hétvégén kirándulni, stb. Meglenne az agyi fárasztás, szeretek a kutyáknak trükköket tanítani. :D Szeretném, ha könnyen, gyorsan tanítható lenne, és ne ugasson sokat - ez fontos.

Ha pl. esik nagyon az eső, meg bokáig ér a sár, azért ne nagyon haragudjon rám, ha nem vagyok lent vele órákig.

Mikor nem vagyok otthon, ne rombolja szét a házat lehetőség szerint. Ölebet nem szeretnék, max. olyat, ami nem "tipikus" öleb, mármint lehet vele sportolni, stb. Inkább közepes termetűre gondoltam, a szőrhosszúság mindegy. :)


Menhelyet ne mondjatok, ott már nézelődöm.


2013. okt. 10. 14:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ezek szerint kb bármilyen kutya jó lenne neked.. :D a rombolás és az ugatás az nevelés függő is. Az ugatás ha nem lenne probléma akkor a mudit mondanám de ő azért előszeretettel ugat.
2013. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mudira én is gondolkoztam, tetszik is, de az a baj, hogy ugat. ://

Köszi. :D

2013. okt. 10. 14:38
 3/22 anonim ***** válasza:
A mudi nem ugat. Nevelni kell. A legtöbb kutya szeret ugatni ha valami nincs rendben vele, ezek között a mudi semmivel sem durvább. Enyémek (3) meg sem mukkannak a házban. Meg úgy általábanb a legtöbb mudis bent tartja a kutyáját.
2013. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem, hogy örülnék, hogyha egy elengedős sétánál nem menne el az első szembejövő idegennel... :D Szóval nem muszáj, hogy kifejezetten egygazdás legyen, de nem lenne baj.
2013. okt. 10. 14:41
 5/22 A kérdező kommentje:
3as, köszi!
2013. okt. 10. 14:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Közép uszkár
2013. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire vagy tapasztalt, de az eddig leírtaknak megfelel a roti is. Okos, imádja a gazdáját, szeret mozogni, de ugyan annyira lustálkodni is. Ha vacak az idő, az enyém nem szívesen megy ki, és húz vissza a házba. Természetéből adódóan nem ugat, csak ha komoly "helyzet " van, de akkor is egy két mély ugatással jelzi, hogy senki ne közzelítse meg a környéket... Talán jó lenne a vizsla is, csak nem tudom, ők mennyire ugatósak... amelyekkel én találkoztam nem ugattak sokat...de ez nem jelenti azt, hogy fajtajellegzetesség.
2013. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

De ha a mudi nem jó, akkor kb tényleg bármi lehet. Nincs semmi preferenciád, kinézet, stb?

Spiccek, snaci, sheltie, rengeteg közepes méretű kutya van.

2013. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Teljesen saját kutyám nem volt még, de képes voltam egy bordert lenevelni a harapásról, egy kuvaszt megnevelni, stb. A rottit amúgy is imádom. Egy ismerősömnek volt egy, gyakran volt nálam, ha ő elutazott. (volt olyan, hogy 1 hétig vendégeskedett nálam a kutty)
2013. okt. 10. 14:44
 10/22 anonim ***** válasza:

Az hogy egy gazdás vagy nem nem azon múlik hogy elmegy e valakivel :D az enyém egy gazdásnak van tituálva és még is mindenkivel barátságos, de az nem azt jelenti hogy el is megy velük.


Azért a mudikról terjeng olyan hogy igen ugatósak, nem mondta senki hogy nem lehet lenevelni. :)

2013. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!