Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Szülinapomra kiskutyust szeretnék csak nem tom h milyet. Volt már egy pár kutyusom (kistestű), ezért most nagyot szeretnék már vagy 2 éve Dalmata kutyafajta tetszik csak utána olvastam és eléggé el bizonytalanodtam mert elég sokszor írták h önfejű gyerekeket nem szereti ..... tudnátok ajánlani olyan nagytestű kutyafajtákat amik barátságosak könnyebben taníthatók ?? vagy szerintetek kérhetek Dalmatát (sok kisgyerek van nálunk, mert imádom őket és szoktam rájuk vigyázni) SEGÍTSETEK!! Köszönöm

2013. okt. 10. 15:48
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és kinti kutya lenne :D elég nagy udvarunk van
2013. okt. 10. 15:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Skótjuhász: remek fajta, de nagyon fontos, hogy megbízható helyről vegyétek, mert kicsit beteges, főleg a szemével adódhatnak bajok. Jó kennelek: Nyitramenti


Német (dán) dog: rövid életű, de gyerekszerető, tipikus kanapéóriás. Beteges fajta, főleg a dp, és a bélcsavarodás gyakori. Nagyon fontos a megbízható hely.


Mindkét fajta kb. 100 000 ft-nál kezdődik. Csak jó helyről szabad venni, törzskönyvvel, egészségügyi szűrésekkel!!!


Emellett ajánlom a menhelyeket. Megmentesz egy életet, és kapsz egy hű társat is.

2013. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bernáthegyi, újfundlandi de egy keverék kutyus is jó :)
2013. okt. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Német dogot nem lehet kint tartani!!


Am az mindegy mekkora az udvar,a kutya nem fárasztja le saját magát.

Egy dalmatának napi 2,5-3 óra intenzív mozgás kell plussz agyi lefárasztás és tényleg elég önfejűek.


Golden retriver,Berni pásztor,Óriás schnauzer,Bobtail hirtelen ezek jutottak eszembe.


Hogy gyerekekkel barátságos legyen az szoktatás kérdése meg a gyereket is tanítani kell,hogy szépen kell a kutyával bánni!


Te naponta mennyit tudnál foglalkozni a kutyával?

2013. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Golden retrivel lenne szerintem a legideálisabb, esetleg Németujhász. A német dog viszont egyáltalán nem ajánlanám.
2013. okt. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Golden retriver, imádja a gyerekeket, aranyos, okos, barátságos, szép, szerintem tökéletes:)
2013. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Német dog, berni pásztor, goldie, labi, szóval a tipikus "családkutyák". :)

Dalmit gyerek mellé szerintem ne, a 101 Kiskutya ellenére nem családi kutya.Nagyon makacs, kemény kutya, igazi energiabomba.

2013. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Butaság, hogy nem szereti a gyerekeket a dalmata. Nekünk van, ha sokat van gyerekkel, megszokja, ugyanúgy, mint bárki mást. Inkább az idegeneket nem szereti, ha még nem is látja, már a szagukat sem. Onnan tudjuk, hogy volt a postás, mert a kutya ugatni kezd, pedig a ház mögött van a kertben, nem láthatja, mégis tudja. Idegenekkel ugyanígy van. Nagyon jó házőrző, de csak ugat, sosem harap :)

Eleven, azt tény, de annyira nem vészes. A mi kutyánk például úgy vezeti le a feszültséget, hogy van egy kijelölt útvonala a kertben, kijárta magának, és ott szaladgál körbe-körbe :)

Kisgyerekkel max. akkor lehet gond, ha a dalmata nagyon ki akarja fejezni a szeretetét és túlzásba esik.

Az önfejűsége se vészes. Tudja, hogy ha azt mondom neki, üljön le, le kell ülnie. Ha nem akar, nyöszörög egy kicsit, de azért megcsinálja.


Szerintem ne akadályozzon meg benne ez, ha tényleg dalmatát szeretnél. Akit ismer kiskorától, aki sokat van vele, azt imádja, legyen kicsi vagy nagy.

2013. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Beagle nagyon jó fajta!Szerintem azt válaszd!A ti nagy kertetekben biztos jót futkározna!Időálló a bundája,így kint nem lesz baja,de azért jobb lenne egy kutyaház!
2013. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kutyaház az természetesen lesz neki :D
2013. okt. 12. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!