Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek? Hogyan...

Milyen kutyát vegyek? Hogyan szoktassam rá a kutyát hogy normálisan lehessen vele sétálni?

Figyelt kérdés
Keres házban élünk vagy egy szuka tacskóm, meg egy sziámi macskám innentől csak kölyök kutyát hoznék mert össze kell szokniuk. Gondoltam a menhelyes kutyákra is de egy pár kutyafajtát is elfogadnék. A kutyasétáltatással az a helyzet hogyha elmegyünk sétálni és kutya van a közelében megőrül és nem lehet vele mit csinálni sétáltatás után nem érzem a kezem mert állandóan húz ..
2013. aug. 1. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Máltai selyemszőrűt. :D
2013. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sippara ***** válasza:
Első körben a meglévő kutyát kéne szocializálni, rendbetenni, egyrészt, hogy elfogadja a jövevényt, másrészt, hogy egy életre megtanuld, kutyát nem cseszünk el ennyire, mert vért kell izzadni, hogy újra összeszedje magát.
2013. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kiskorától fogva próbálkozom de nagyon makacs természete van. Ezen kívül hallgat rám szóval a sétáláson kívül semmi problémám nincs vele.
2013. aug. 1. 14:32
 4/4 anonim válasza:

2-es igaza van. Először neveld meg a tacskót, utána vállalj be másikat, de ez csak egy tanács.

Kutyát nem verünk, de attól még a hangunkat fel lehet emelni, és fontos, hogy ha tiltasz csak egy szót használj állandóan, pl. "Nem." De ezt fennhangon hangosabban, és ha összeszeded az erődet és kicsit magad felé rántod a pórázt, akkor tuti siker. Legalábbis én így szoktattam rá a rottweiler-németjuhász keverékemet, hogy én sétáltatom és nem ő engem. :D

Amúgy, ha veszel kutyát, és hogy milyet, azt neked kell eldöntened, nem írtad, hogy a háztartásban, ahol laksz, vannak-e gyerekek is, stb. Ezeket mind figyelembe kell venni, vannak nagyon jó internetes oldalak, szakkönyvek, ahol utána tudsz olvasni melyik kutyafajta mire való, mikor érdemes tartani. Valamint annak is nézz utána, hogy a tacskóval és a macskával összeférne-e.

2013. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!