Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon problémás, rettegő...

Nagyon problémás, rettegő kutya! Megoldás?

Figyelt kérdés
A kutya másfél-kétévesen került hozzánk, az előző gazdája verte. állítólag sorra fojtogatta a csirkéit. Anyunál van már vagy 7 éve, igazán csak hozzá kötődik, ha ő nincs itthon, fél a zajoktól. A lakásban, az udvaron egyaránt pánikol és emiatt itt is, ott is rombol (kint a bejárati ajtónak esik neki, bent a bútorokra ugrál, szekrényt nyitogat, kiszedi a tartalmukat, bepisil, bekakil) még akkor is, ha mások, pl én a házban tartózkodnak. Van valakinek valami ötlete, h mit tehetnénk?
2013. okt. 10. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól tartok,csak rehabilitációban jártas szakember tudna segíteni.
2013. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
55%

Ahogy az első is írta, szakember tud segíteni a rehabilitációjában.


Bennem azonban felmerült egy kérdés: hét teljes évig totál okés volt, hogy folyamatos stresszben él a kutya. Most mi változott?

2013. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolsó: vidéken lakunk, a város szélén, rengeteg a szőlő. bekapcsoltak valami seregélyriasztót, ami pukkanó hangot hallat. a pukkanástól mindig is félt, de eddig csak szilveszterkor és aug 20-án fordult elő ilyen hang, most meg egész nap. pontosan nem tudom, hogyan zajlott amúgy az a 7 év, mert én pár hónapja lakom itt újra a családommal, de az biztos, h sosem volt problémamentes. van egy pár hónapos babánk, a párom másik városban dolgozik, mi keveset tudunk foglalkozni a kutyával
2013. okt. 10. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Az az egy biztos, hogy ha fél sosem szabad simogatni, biztatni mert csak a félelmét erősítitek. Viszont erre a kutyára nagyon sok időt és figyelmet kellene fordítani. Mindenképp érdemes lenne felkeresni egy szakembert. A közeletekben. Csak a zajoktól fél? Vagy esetleg emberektől más állatoktól is?
2013. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A zajok egy bizonyos formájától fél. a hétköznapi zajok (fűnyíró, vmi leesik, stb) nem zavarják. Az előző gazdája egy magas, megtermett férfi volt, ettől a típustól azóta is tartózkodik, de másokhoz egy bizonyos idő elteltével bizalommal közelít, hatalmas szeretetigénye van. más állatokkal jól kijön, az én kutyámmal kötelet húz és még ügyesebb is benne, mint az enyém.


Igen, tudom, h rengeteg idő és egy jó szakember kellene ehhez a kutyához, de anyu képtelen volna ezt belátni, személyes sértésnek venné, ha szerintünk az a sok gondoskodás és szeretet, amit az ő állatai kapnak, nem elég neki. tény. h szereti a kutyákat, de nem ért hozzájuk. az is tény, h gondoskodik róluk, de ezzel össze is zavarja őket, ezt a kutyát különösen. úgy bánik vele, mintha egy szegény, magatehetetlen, beteg öregember lenne, akinek mindent meg kell engedni, el kell nézni, de segíteni sajnos már nem lehet, hiszen ilyen az állapota és már nem is lehet jobb, sőt, egyre romlani fog.

2013. okt. 14. 15:13
 6/7 A kérdező kommentje:
kicsit félreérthető: az utolsó mondatomban írtak anyu hozzáállását tükrözik, nem az én véleményemet. szerintem igenis sokat lehetne tenni és kellene is, de ahhoz neki is változnia kellene, mert őt tartja gazdának ...
2013. okt. 14. 15:17
 7/7 sippara ***** válasza:
76%
Tökéletesen leírtad a megoldást, és egyben választ is adtál a kutya viselkedésének okára - egész egyszerűen azért félős és "magatehetetlen", mert így kezelik, ezt az elvárást támasztja felé édesanyád. Ha ő hajlandó változtatni a hozzáállásán, akkor a kutya is változni fog, viszont ha nem, akkor bizony "így marad".
2013. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!