Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő már problémás kutya?

Ő már problémás kutya?

Figyelt kérdés
Anyukámnak van egy menhelyi kutyája. Sajnos nagyon kevés ideje van rá így nem képezi túlzottan. De nagyon okos kutya tanítás nélkül szépen megy pórázon, szereti a cicát minden tökéletes. Kivéve hogy képtelen megalázkodi. Én vigyázok rá és van 3 kutyám. És nagyon kedves velük és örül, de ha az egyik kutyám a (ugye a mi területünkön) picit is rámorog vagy kivillantja a fogát akkor rögtön összeverekszenek. Vagy amikor az én kutyáim játszanak akkor ő is akar játszani velük de két perc után verekedés lesz ami miatt van. Szóval képtelen játszani. És sebeket ejtenek egymáson, úgyhogy ez már meghaladja a rangasorvita szintjét nálam. De mondom kedves, még egy játékon meg semmin sem kapnak össze ezen kívül. De ha összekapnak akkor egyszerűen képtelen behódolni pedig nem az ő területe és hárman simán levernék... Utána viszont rögtön látszik hogy szégyenli magát és figyel rám szóval nem vadul meg teljesen. Amikor pici volt akkor behódolt, és semmi baj nem volt. De aztán nem találkoztak pár hónapig és itt nincsenek más kedves kutyák akikkel lehetne még gyakorolni. És még csak ősszel lesz 1 éves. Később ivartalanítjuk, de nem tudom ez mennyire segít. Itthon képezném, de gondoltam talán egy ilyen rehabilitációs (vagy milyen) tanfolyamra elvinnénk, csak nem tudom mennyire éri ő el a problémás kutya szintet? És egyáltalán mennyit használ ha én viszem nem anyukám akinek most nem lenne rá ideje?
2010. júl. 26. 00:07
 1/4 Akiteki ***** válasza:
81%
Szerintem nem problémás, simán domináns a Te kutyáiddal szemben. Az ivartalanítás meg fogja oldani. Nekem is van egy kutyám, aki a nála 3x nagyobb kutyáknak is köszönés nélkül nekiment. Egyedül a saját apjának vágta magát hanyatt, ha elmentünk látogatóba. Leginkább ezért heréltettük ki. Azóta barátságos mindenkivel.
2010. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha bizonytalanok vagytok mindenképpen érdemes szakembert felkeresni

...az is lehetséges ha rendszeresen foglalkozol vele, sokat sétáltok, rendszert viszel az életébe és megpróbálod minnél több kutyával, különböző környezeti ingerekkel összeismertetni önmagában megoldás ... fontos, hogy bízzon benned és tiszteljen is -olyan embernek meg szerintem nem való kutya aki nem tudja azt az időt, energiát rászánni amennyit igényel az állat, egy kutya többre hivatott mint, hogy hiánypótlója legyen valakinek aki kaján és simogatáson kívül mást nem nyújt neki...akkor működik velük minden ha odafigyeléssel, következetességgel, nevelgetjük, tanítgatjuk őket, megfelelő testmozgást, feladatokat, játékot biztosítunk számukra és kommunikálunk is velük minden nap

2010. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak egy saját tapasztalatot tudok írni. Az ivartalanítást mindenképp javaslom, de a barátnőm kan golden retrieverénél pont az ellenkezőjét tapasztaltuk.

Korábban ő volt az, akinek minden kan kutya nekiment, a végefelé már azért is, mert félelmében a gazdi lába mögé bújva morgott.

A műtét óta felbátorodott, és azóta ő lett sokkal verekedősebb. Illetve (szerintem) alapvetően agresszívabb.

Talán a gazdi is hibás, mert nem tartja elég kemény kézzel, én legalábbis nagyon komolyan elkezdenék vele foglalkozni.

2010. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos errefelé nincsenek normális kutyások, szóval kutyákkal nem nagyon tudom ismertetni. Van 3 nekem, meg még pár barát, de ennyi. A barátokkal találkozott már, velük is nagyon kedves volt de szerintem nekik is ment volna ha ők is morognak, de mivel csak pár perc volt találkozó... A többit meg tudom tenni. Szegény anyukám meg nagyon sokat dolgozik hogy nekünk jobb legyen, én nem szólhatok bele lesz-e kutyája vagy nem, meg azért jobb itt mint a menhelyen.

A másik az hogy nekem születésétől megvannak a kutyáim, és amolyan alázatos fajták szóval egy problémás kutyát nem tudom hogy kell kezelni, de a határozottság megvan csak nem tudom ilyenkor mi jó, rászólni vagy hagyni stb. Nagyon tisztel engem, látja hogy én más vagyok mint anyukám és látja hogy a többi kutyám is mennyire figyel. És maúgy mindenkit szeret és barátságos, nem fél semmitől séta közben sem.

2010. júl. 26. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!